Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna zadní baterie


Borat105

Recommended Posts

před 6 hodinami, Markus111 napsal:

Ahoj, mám dotaz. Za jak dlouho je potřeba měnit zadní baterii? Ma vliv přední startovací baterie návrh zadní baterii?  Občas se mi otevře zadní kufr jen tak, a jak mile hned po vystoupení s auta nezamknu vůz tak se mi nezklopi zpětné zrcadka.  Děkuji za odpověď 

signalizuje ti displej mezi budíkama, že je něco s baterií?? nebo je opravdu hodně stará??  já starou (zadní) baterii vyměnil a vše ok ..zlobil alarm, zrcátka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 10. 2017 at 18:29, Markus111 napsal:

Diky za odp. Občas semi rozsvítí ikona baterie a píše to ze je slabá baterie. Nechal jsem to změřit a auto dobiji

jestli dobíjí alternátor...cca 14,6V je to ok, ale to ještě neznamená, že je baterie v pořádku...!!! je-li např. stará, nemusí mít už kapacitu a po delší době kdy auto nejezdí je vše v háji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny zde. Chtěl bych požádat o radu znalejší (Peugeot 607 2.2 hdi, r.v. 2004). Při posledním otevření auta dálkou se nevyklopila zrcátka a PC hlásil problém s baterií a dalšími systémy (ESP...),  nastartovat šlo normálně, ale stále hláška slabé baterie. Obě jsem nabil, vše fungovalo normálně, hlášky chyb zmizely. Po týdnu odstavení  se dálkou odemkl jen kufr a zadní dvěře, jinak mrtvo, auto ani nebliklo a už nešlo zamknout. Když jsem ale otočil klíčem v zapalování, vše po malé prodlevě ožilo a následně auto i v pohodě nastartovalo, opět hlášení chyby baterie a několika dalších systémů, což pak po delší jízdě zmizelo, a vše normálně fungovalo. Hlášení na dipleji o slabé baterii se vztahuje na kterou z baterek. Dle  mého by měla být  špatná jen zadní, když auto normálně nastartuje, ale zas nevím, která napájí centrál, vyklopení zrcátek atd. při odemčení a před nastartováním auta. Navíc dle manuálu by mělo docházet k jakémusi uspání el. obvodů, tak jestli nemůže být problém v tom.

Upraveno uživatelem Liqui
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím, tak opět baterie. V prosinci jsem dal zcela novou zadní baterii (Bosch, 44 Ah), protože jezdím poměrně málo, a po odstavení na pár dní byl vždy problém s odemknutím atd. vlivem slabé baterie.  Následně vše v pohodě. Tři dny zpátky,  v pátek, po týdnu odstavení a těch mrazech, odemknutí i start v pohodě, ale hláška o poruše ABS a ESP po celou jízdu. Ještě včera večer jsem jen otevíral kufr a centrál normálně fungoval. A dnes  jsem se do auta opět nemohl dostat. Na tlačítko pro odemknutí na ovladači žádná reakce. Jediné co nakonec zabralo bylo ovladačem odemnout kufr a s ním se kupodivu odemknuly i zadní pravé dvěře. Start v pododě a ejhle, místo chyby ABS a ESP, kterou už nehlásí,  vyhodil jiné závady -  slabá baterie a špatné žárovky světel, byť všechny svítily normálně, a po pár km už zbyla jen hláška slabé baterie. Předpokládám, že  hláška na displeji PC o slabé baterii se vztahuje jen k té zadní, která napájí centrál, vnitřní osvětlení atd. ...a  také motor víka kufru, nebo mě opravte.  Nějak mi nejde do hlavy, proč se skoro nová baterie z ničeho nic takhle vytluče. Vzhledem k tomu motorovému otevírání kufru, které samozřejmě nefunguje jak má,  není možné, že se motor nějak sekne a ikdyž se víko nakonec otevře a zavře manuálně, že motor zůstane sepnutý i po zamknutí auta a vytluče baterii? Nemá někdo podobnou zkušenosta a radu co s tím? Jinak, ač se objevily chybové hlášky, které v průběhu jízdy zmizely nebo po dalším nastartování se už neobjevily (porucha aut. nastavení světel, ABS a ESP, žárovek) diagnostika kromě chyby cívky zapalování motoru a snímače polohy víka kufru nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tu zadní baterii klouně přidělanou?? Měnil jsem zadní baterku minimálně na dvou 607 mách a do každé koupil obyčejnou netrakční už nevím jakou kapacitu a vždy OK, normálně jsem starou vytáhl a novou namontoval. Vydržela i  kempování  cca 10 dní bez startovaní kdy se furt lezlo do auta dobíjel mobil atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterie je přidělaná dobře, vše dotažené a čisté. Původně tam byla taky obyč. baterie, což jsem zjistil až po půl roce bezproblémového ježdění, když v listopadu přituhlo a nemohl jsem otevřít auto. Dobil jsem jí nejdřív jízdou pak i nabíječkou, vždy vydržela pár dní, ale jak se nejelo týden byla k.o. Výměna za novou cca před 3 měsíci, následně vše o.k., třeba i po týdenním odstavení venku v mrazu, až do tohoto pondělka. V pátek poslední jízda, o.k., v neděli jen otevření a zavření kufru bez startování (auto se ani nehlo), vše v pohodě, a v pondělí v poledne, a to ani nějak nemrzlo, mrtvo. Po probojování se do auta a ujetí pár km s hláškou slabé baterie se dobila a zase vše o.k., žádná chyba. Napadá mě tudíž spojitost s motorizovaným otevíráním kufru... je to reálné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...