Jump to content

jaký klíč na matky u tlumiče? P405


starter
 Share

Recommended Posts

Původně zaslal: starter

tlumiče jsem vyměnil a komfort jízdy proti hopsání se zlepšil o cca 20% to ta torzka stojí za pěkný ho*no, nemám vůbec radost:bojim

jaká tam může bejt jiná příčina?:myslim

Příčina čeho?? Toho hopsání?

[upravil dne 9.9.05 uulik]

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: starter

ano, toho hopsání, všude píšou jak je 405 pohodlná, ale pérování v trabantu se mi zdá pomalu nastejno:myslim

No já mám starou 405ku 15 let a pohoda,te? řešim prední ložika jinak zadek zatím původní a OK(najeto mam 150t??) Napiš víc o tom jak hopsá a nemá.

Link to comment
Share on other sites

Acatt: když se torzkou pootočí v rozumných mezích, tak se nic nestane, jen se změní výška. Tuhost pérování i namáhání torzky zůstane stejné, navzdory všem pověrám a předsudkům

Ale podotýkám, nesmí se to přehnat! Pokud se to přežene, bude tlumič narážet do dorazů, to zajedno, a za druhé se při velkém pootočení skutečně změní charakteristika pérování a namáhání torzky - ale jen proto, že se změní relativní délka ramene (průmět délky ramene na silnici, hodně zjednodušeně řečeno detailní vysvětlení by bylo na dlouhé lokte, na což nemám náladu, a nadto vyžaduje slušné znalosti mechaniky, či aspoň geometrie... ).

Jinak, předpisem výrobce je dána poloha pro montáž (montážní rozměr - vzdálenost os děr tlumiče) torzky ve volném stavu. Od této polohy lze bez jakýchkoliv potíží přesadit torzku o jeden zub na obě strany - tj. snížení či zvýšení cca o 3cm. Víc jak o dva zuby bych to nedělal. Napsal oddie. Dej hledání:náprava,torzní tyč atd.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: starter

díky moc:papa

Ještě jedna citace....u torzních tyčí (205, 305, 306, 309, 405) se dá výška zadku trochu upravit přesazením torzní tyče na tisícihranu - v určitých mezích. Podotýkám, že se tím nezmění tuhost pérování - ta je z principu funkce torzní tyče dána jejím průmerem, délkou a torzní tuhostí (a nic z toho se pochopitelně nezmění), pouze výška zadku. Pokud chcete změnit tuhost zadních pružin, je třeba torzky VYMĚNIT za jiné - u sedanu např. za torzky z kombíku, jsou silnější....:papa

Link to comment
Share on other sites

Minuly tyden jsem si nechal udelat test tlumicu. Vysledek je pro mne zarazejici:

Predni originalni tlumice, ktere jsou tam uz vic nez 16 let jsou jak novy - jedna charakteristika kopiruje druhou, tlumivost je taky OK.

Zadni, ktere jsem menil pred rokem, jsou snad kazdy z jineho konce tolerance a chrakteristiky se rozchazeji znacne. Chlapek na Bohdalci rikal, ze stojej za ho..o. Jmenuji se KAYABA.

Pak se jeste zminil, ze u Peuegeota vzdycky origo tlumice vydrzeji opravdu hodne, celou zivotnost auta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...