Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Signalizace regenerace FAP - jednoduchá úprava


Maco82

Recommended Posts

MJSytic- ktorú považuješ za ľahšiu?

To prevŕtanie si predstavuješ takto? : na potrebnom mieste odplepiť( nedokefovať vyhrievaciu špirálu- ozaj je na zrkadle alebo na  plaste? Lebo ak je na plaste, tak neviem kde vrtať. Musel by isť dole v podstate celý) podložiť kúskom pliešku a vŕtať?

Potom dolepiť z nejakej objímky na led  tú objímku.Vsadiť led, zaliať tavnou pištolou, zapojiť- tak nejak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic- tak nejak som  nad tým rozmýšlal, ako ten španiel. To čo si ty poslal mi šilene pomohlo.  Videl som ako dáva dole sklo a ako vyzerá kastlik zrkadla zvnútra. Len neviem, či tej ledke bude vonku dobre v daždi a mraze.Asi by som tú objímku a káblik vsadil cez silikón. Dikes. Veľmi dobrý link si vyčmuchal.

mmartinkovič- už si niekedy dával dole časti prístrojovky na novšom aute a hľadal v spleti káblov a konektorov  ten správny káblik?

V porovnaní s tvojím návrhom, je to v tom zrkadle malina.

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som to opravil, a ano rozoberal na nových autách niekoľko krát.

Myslim si, že keby to bolo pre vodiča také užitočné, asi by to výrobca spravil trošku jednoduchsie na zobrazenie. Nič viac nič menej. A ako som už písal "stresovať sa " , kedy to už zasvieti, a kedy to zhasne tiež asi na pokoji nepridá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy56

No- PSA už "nezvládli" iné veci. ( napríklad prečo na EOLYS nie je niekde rozumne umiestnené nalievacie hrdlo, a prečo nepoužijú systém,- doliať po vrch a stlačiť niečo ako nulovanie km ukazujúc do najbližšej údržby ? a ten výpustný šrób na olejovej vani? Že prečo- no lebo autorizovaný servis.Zákazník má ostať čo najhlúpejší a čo najviac závislý na nich. Takže preto "nezvládli"...)  A napokon každá rozumnejšia  trubka sa radšej dvakrát opýta, než tváriac sa, že všetko je jasné niečo dojekazí...či nie?

čau

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak  , velmi potrebujes signalizaciu , tak si ju kludne dorob...nemusi  byt v zrkadle...

su aj ine riesenia , nie aby mi to kazde rano svietilo do oci , ked hrejem zrkadla....

co sa tyka eolys , nie kazdy je opravneni s tym prist do styku....preto nie je vyvedene nalievacie hrdlo....nie je to o PSA

km  do najblžšej údržby sa ti predsa zobrazuju.....aj  casove , ak nenajazdim km....

závislý na nich   ...nemusis ostat ...ak mas cas sa tomu venovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlado- EOLYS- môže bez problémov kúpiť aj v Autokelly každý, kto by s ním nasilu chcel prísť do styku. https://www.autokelly.sk/Product/WA-80500/9464154

Toľko k oprávneniu prísť s ním do styku. A k domu času... nuž doliať čosi a tlačidlom vynulovať, veľa času by nezabralo ani ani "úspešnému biznismanovi" dnešných časov, ktorý má na všetko svojich ľudí.... A potom, sú ľudia, ktorí čas majú. Aj na toto fórum.Lebo ak budem chodiť s každou pučacinou do autorizáku, a naslepo veriť každej ujovine čom mi tam povedia, nepotrebujem o nejakom fóre ani počuť.

P.S:veľmi by som ocenil konkrétne nejaké tvoje iné riešenie signalizácie regenerácie FAP. Najlepšie také, čo nesvieti vôbec.

P.P.S: ako často ty hreješ zrkadlá? Ja tak 5-6 x v zime.

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gadri

signalizaci regenerace FAP jsem za sebe už vyčerpal, takže howgh :)

máš pravdu v tom, že forum je od toho, abychom si pomáhali, takže pokud si chceš vyměnit pytlík s aditivem FAP, nebo dolít nádržku (podle typu), dá se podle VIN zjistit, jaké aditivum potřebuješ a jsou tady prac. postupy včetně fotografií (videa jsou i na Youtube), prostě navlečeš si rukavice a uděláš, pak požádáš nejbližšího člena ve svém okolí s diagnostikou a on zařídí zbytek (po domluvě), nemusíš s každou pučacinou do pežotu

že se ti nelíbí systém autorizovaných opraven je hezké,  ani mě se nelíbí, ale to je tak asi vše, co s tím my dva můžeme udělat :myslim, jinak Bratislava je krásné město :papa

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, gadri napsal:

( napríklad prečo na EOLYS nie je niekde rozumne umiestnené nalievacie hrdlo, a prečo nepoužijú systém,- doliať po vrch a stlačiť niečo ako nulovanie km ukazujúc do najblžšej údržby ?

Tak ono je to docela svinstvo a hlavně by ti při správném používání mělo to aditivum vydržet +- životnost FAPu, alespoň podle výrobce. Dělat nějaké hrdlo, abys to dolíl třeba 1x za 150tis km by byl nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, gadri napsal:

P.P.S: ako často ty hreješ zrkadlá? Ja tak 5-6 x v zime.

Byvam a zijem v Brezne , takze skoro kazde rano a po kratkej jazde  cuvam cca 80m....

signalizaciu ludom ako si ti , co to naozaj potrebuju....jazdia kratke trasy som spravil led z ohrevu a spustenia sahari....inac nesvieti....

a k hrdlu na eolys...ludia co najazdia 25tkm rocne , tak by ho po  7 r , asi tiez neotvorili....ak jazdis viac tak po 3r...a nie je to len o doliati...

no a to , ze sa da bezne kupit je dobre...kedysi to tak nebolo..len servis , cize cez znameho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :) signalizaci je nejjednodušší udělat na zadní vyhrev das pryč nějakou listu ideálně středovou dam tam 12v diodu a kabely protáhnout k paticim na vyhrev :) práce na půl h :) jedine tak nesmis se nechat zmást když si zapnes vyhrev okna.. :) ale reg. se dá poznat když das nohu z plynu a aktuální spotřeba místo 0.0 ukáže 0.8-1.5 :) do zpětného zrcátka je to kravina.. moc práce 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Kemox, hlavne pre tých, čo budú rozmýšľať či do zrkadielka alebo do zadu- nuž dať dole zrkadlo je u v všetkých aut jednoduchšie ako zo zadu dávať dole akékoľvek plasty a dekle a dolámať všetky možné úchyty a hlavne stačí ti max 15 cm kábliku, ktorý neťaháš nikam. A k tomu, že reg.poznáš, že keď dáš dole nohu z plynu alebo brzdíš motorom neukazuje ti spotreba nulu...ty pri každom radení , keď uvolníš plyn pozeráš na spotrebu? Lebo ja vôbec nikdy.

Ja keď som minútku pred predpokladaným vypnutím motora a parkovaním kuknem na kontrolku v zrkadle a ak svieti ,ešte jazdím cca 10 minút kým nezhasne.

Mám to urobené, a výborne sa mi to osvedčilo.

 

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...