Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Signalizace regenerace FAP - jednoduchá úprava


Maco82

Recommended Posts

Tož taky sem si přidělal signalizaci, použil jsem oranžovou ledku z GME LED 8MM ORANGE 2000/22° celkově to zabralo do půl hodinky fotky níže káblík jsem připájel na kontakty zrcátka a zakápl tavkou.

Upraveno uživatelem lionit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Chci se zeptat, udělal jsem si kontrolku na kontrolu probíhající regenerace filtru DPF do Peugeotu 5008 1.6 HDI 82kW a chci se zeptat ta kontrolka svítí po celou dobu probíhající regenerace nebo se rozsvítí pouze na začátku regenerace a pak zhasne? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi záleží na tom, jak si tu kontrolku udělal. Ale pokud jí máš ve venkovním zrcátku zapojenou na výhřev, tak svítí po dobu, co je výhřev zapnutý. Jestli je ta doba stejná s dobou regenerace FAPu? Těžko říct. Údajně ano :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ledka v zrcátku svítí zhruba 6-10min. podle toho zda zrovna jedu po dálnici nebo popojíždím v městě... jestli signálka svítí po celou dobu regenerace nevím, možná by se dalo zjistit pomocí diagnostiky (až ji časem pořídím dám info), akorát nevypínám motor dokud signálka svítí, pak neřeším....

 

Jinak je to super věc, bez toho bych asi nikdy nepoznal že FAP regeneruje, při každé regeneraci vynuluji denní počitadlo km mezi budíky a podle toho pak můžu předvídat, že se blíží další regenerace (intervaly jsou nejčastěji kolem 650km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem si asi před týdnem namontoval do zpětného zrcátka červenou blikající ledku a dnes jsem jel a auto začalo pocukávat, kouknu na zrcátko a ona bliká.Tak jsem se snažil jet v otáčkách i když přes dědiny to moc nešlo. Po 5-7km jsem si všim, jako by mi na středovém displaji mezi budíky něco přebliklo na normální zobrazení průměrné spotřeby, ale nevím jestli se mi to jen nezdálo. Ledka v zrcátku pak už neblikala. Má to něco napsat nebo ta regenerace skončila nějakou chybou? Je to moje druhá regenerace na 308-ičce podle diagnostiky a je už celkem často asi po 230km. Tak nevím jestli úspěšná. Aditiva je tam taky už jen trocha, ale nevím jaká je skutečnost. Nevíte jestli bych měl objednat aditivum nebo raději i s pytlem? Auto je z roku 2009 1.6 80kW.
Jinak blikajíci ledka se mi zdá celkem dobrá signalizace průběhu regenerace.

Upraveno uživatelem Andy22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

regenerace FAP se řidiči nikde nezobrazuje, ani když vypneš motor v průběhu regenerace a regenerace se nedokončí atd. (jen běží ventilátor na chladiči, aby uchladil rozehřátý plechový obal FAP),v průběhu regenerace jeď tak, jak jsi zvyklý--není třeba jet s motorem v otáčkách a jiné podobné kraviny, problém ohledně nedostatku aditiva pro FAP auto samo oznámí na displeji, jestli máš něco objednávat se domluv s tím, kdo to bude měnit :myslim , autorizák ti tvoje aditivum měnit nebude...

 

pokud máš pochybnosti ohledně FAP, tak diagnostika Peugeot ;)

 

ani v manuálu se FAP v podstatě vůbec nevěnují, kdyby bylo nějak důležité každou regeneraci dokončit, tak tam dají tu kontrolku sami :myslim , samozřejmě kdo chce, ať si ji tam namontuje :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak nevim ale posledni dobou mi prijde ze misto aby auto slouzilo ridici tak ridic slouzi autu. Jeste abych se koukal na to kdy muzu jet ci nejt a kdy vypnout ci nevypnout motor. Jezdim v 80% po praze a kdyz jedu k nasim tak 100 km dalnice a tam to protahnu to jestli se fap regeneruje ci ne mi je uplne fcuk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak nevim ale posledni dobou mi prijde ze misto aby auto slouzilo ridici tak ridic slouzi autu. Jeste abych se koukal na to kdy muzu jet ci nejt a kdy vypnout ci nevypnout motor. Jezdim v 80% po praze a kdyz jedu k nasim tak 100 km dalnice a tam to protahnu to jestli se fap regeneruje ci ne mi je uplne fcuk. 

Osobně mi to nepřijde jako vůbec špatný nápad mit info o regeneraci....filozofie výrobců aut je sice jiná a to aby řidič byl co nejméně otravován a vyplašován všelijakým pípáním a signalizací......ale dle mě by signal.regenerace fap měla být v základu.

A pokud si to chce někdo dodělat tak ať si to dodělá pro vlastní info.........a ty agressor nepruď ....poslední dobou máš jen příspěvky co nemám já nebo neschvaluji to je špatně.....viz reinstalace fap a že jsou všichni stádečka ovcí ...atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém ohledně nedostatku aditiva pro FAP auto samo oznámí na displeji, jestli máš něco objednávat se domluv s tím, kdo to bude měnit :myslim , autorizák ti tvoje aditivum měnit nebude...

No já právě nevím jestli to něco "nepsalo" nebo spíš možná nějaký symbol?? A kolik to tak stojí v autorizáku nechat doplnit aditivum??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2celda: Aha takze pokud mam jiny nazor jsem spatny, tak to diky za vysvetleni  :potlesk  :potlesk. Hold asi nejsem ten typ cloveka kterej bude pochlebovat druhym jak je to uzasny a skvely, v tomto pripade si myslim ze je to zbytecnost.

 

 

Btw: Kdyz uz tu pises o zakladu proc kdyz mas v zakladu dvouhmotu, fap, egr, proc to davas pryc ??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 9 měsíců později...
  • O 1 měsíc později...
V 24. 1. 2014 at 17:48, Maco82 napsal:

Ahoj, narazil jsem na supr úpravu signalizace regenerace fap na francouzském fóru...

Montáž LED diody do vnějšího zrcátka (během regenerace se spíná ohřev zrcátek a zadního okna) - v zrcátku je dírka pro signalizaci mrtvého úhlu, stačí zafixovat LED diodu a napojit na napájení ohřevu zrcátka...

Založil jsem tenhle příspěvek k diskuzi, jelikož příští týden bych to chtěl nějak zrealizovat... takže každy další návrh k řešení, popř. inovace vítany ;)

odkaz: http://forum308.com/viewtopic.php?f=7&t=4051&hilit=fap+led&start=70#p92593

video: http://www.youtube.com/watch?v=OHrFP3yzGC4&feature=youtu.be

FAP2.jpg fap1.JPG

Dakujem  Maco82   ledka funguje super  podla dia  ide presne . 

Upraveno uživatelem rtsax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...