Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neznámé klepání na přední nápravě


Kodl.xxx

Recommended Posts

Ahoj klubáci mám 307SW, 2,0HDI, 79kw, 220000km

Mám takovou záhadu na svém voze něco klepe (asi) v přední části podobný zvuk to vydávalo než my měnily silenblok stabilizátoru auto jsem měl v servise a na nic my nepřišly mám už měněny čepy řízení kulové čepy silenblok řízení tlumiče včetně uložení (během posledních 10000km) náprava byla dole jestli není prasklá a vše je údajně v pořádku. Nesetkali jste se už někdo z podobnou záhadou? Zkoušeli i překontrolovat silenbloky na motoru krom jednoho ten se údajně obědnává pouze origoš z peugeotu cena kolem 4000kč něaký vetší na pravé straně. :bojim

[upravil dne 30/3/14 07:50 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já řeším podobným problém, zvedni auto na zvedáku(heveru)

abys měl kola ve vzduchu (předek) a zkus volantem cukat doleva vs. doprava, zespod si chyť tyčky řízení, co jdou z hřebene řízení a tam bývá menší vůle ale nedoporučuji to dotahovat, navíc je robota o nervy a hlavně přitáhneš-li to víc než to má být, ani servo ti nepomůže v otočení volantem

já už vyměnil na nápravě všechno a kurde pořád při přejezdu nerovností, dlažebních kostek, retardéru slyším takové klepání/ťukání , divné je, že to začlo až nyní v mrazech a na plecháčích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to říkám pořád.. 307 je nadčasový auto který po dosáhnutí dospělosti (chápej kilometry) začne žít svojí vlastní inteligencí..

Abych ale nebyl OT mě to tam klepe také.. klepalo toho víc ale už jen jedna věc a nevím co stím.. vyměněno také vše co se týče řízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Už jsem vyměnil :

Tyčky stabilizátoru (kosti)

Gumové uložení příčného stabilizátoru (2ks gum)

Spodní čepy ramena

Poloosy

Silentbloky - motor, převodovka (náprava NE)

Axiální táhla řízení

Horní uložení tlumičů včetně všech dorazů (jak na přední tak na zadní nápravě)

Veškeré čepy

Už mi zbývají pouze co? Pouze silentbloky ramen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tenhle problém jsem řešil u Picassa, vyměnilo se co šlo a pořád klepalo. Byl jsem naprosto neštastnej a zoufalej. Řešení bylo ovšem nečekané nejspíš kuna či co si dotáhla do motorovýho prostoru slepičí vejce a schovala ho na takový místo, že nebylo vůbec vidět ale pořád se tam převalovalo a poskakovalo. Vymontovali jsme ho a bylo po problému :))) Tak pozor na to :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravim,

chcem sa spýtať, či nemáte neaké nápady, že čo by mohlo byť take divne škrypanie alebo vrzganie od prednej napravy ked prejdem po nerovnosti, ale nei len obyčajny hrbol ale niečo take kde sa auto zhupne tak to tak divno zavrzga, absolutne nevim čo by to mohlo byť.

poobzeral som čo by to mohlo byť ale nevim čo to može byť a ked skusim sa zavažiť na auto a rozhupať ho tak to nerobi, alebo to nepočujem. Takže neviem vobec, mohlo by to byť horne uloženie tlmiča alebo čo take???

Hodne moc pekne Ďakujem za každú radu alebo dotaz k veci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco mi říká, že to bude 100x to samé v bledě modrém. Taky se nějakým podobným zvukem zabývám - většinou ho vnímám jen při nižších rychlostech. Zdá se, že jde zprava zpředu, jakoby dutý plastový zvuk (ta uvolněná nádržka by nemusela být úplně mimo). Hehe a to vejce, to je fakt dobrý. Některý zvířata jsou fakt vtipný :D Mimochodem, dneska mi před domem na parkovišti přeběhla přes cestu (nejspíš) fretka :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...