Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Návod na opravu klapky topení. Ušetříte 12.000,- Kč!!!


isifa

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Zdar pánové! Z ničeho-nic mi přestala topit u dvouzónové klimy strana spolujezdce.Po sundání mřížek nad panelem rádia jsem zjistil že klapky jsou v pořádku-natáčejí se obě podle toho kde navolím směr proudu vzduchu.Problém je v tom že z levé klapky fouká navolený teplý vzduch ale z pravé klapky jde i přes navolený teplý vzduch studený z klimatizace.:myslim

1.Kde by mohla být chyba?

2.Má smysl stříknout nějaké mazivo na uložení klapek?(auto už má 13 let s původními nevyztuženými klapkami)

Dík za názory

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , to jsi ale koukal na ty vrchní klapky , který rozdělujou proud vzduchu nahoru , dolů a doprostřed , ty který regulujou teplotu jsou pod nima (musíš ty vrchní natočit tak , abys na ně viděl) . Levá klapka je modrá a ta ti nejspíš funguje a pravá je bílá a asi bude prasklá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu.Po natočení těch horních klapek  jsem po tvém upozornění zjistil že jsou obě šedo bílé ale ta pravá nereaguje na zvyšování aní snižování teploty-vizuálně ale není vidět že by byla prasklá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem sundal kastlík a ručním otáčením klapky jde regulace teplého i studeného vzduchu-čili klapka je Ok.Když jsem zkoušel ten motorek nebo servo či co to je tak mezi regulací min a max se pootočí max o 4 mm.Z toho usuzuji že je v ř..i.Nekoukl by se mi prosím někdo do Service boxu jaké je objednávkové číslo toho serva?

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravim mam po 3x problem s klapkou teplo-chladno po rozoberani pris.dosky ma to uz omrzelo a vyrezal som to zo spodku a div sa svete odlomeny doraz klapky tak ze odporucam nerozoberat pris.dosku ale vyrezat tu klapku z dola a je to rychlejsie ako to rozoberat cele a potom to uz nedrzi lebo sa polame polovica cvokov,ale chcel by som sa opytat ci neviete niekde tu na fore je niekto kto tie dorazy robi kovove niekde som to tu cital ale neviem kde nedari sa mi to najst potreboval by som dake foto ako su tie dorazy spravene .Dakujem za tip a radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj, 

nevíte jak je konstruovaná klapka u jednozónové klimatizace. Servomotorek je umístěn na straně řidiče, ale nejsou obě klapky spojeny? Nebo jsou dělené a uprostřed pouze zasunuté do sebe. Pokud by byly spojené, by by asi problém je vyříznutou dírou vyndat, že? 

Díky za odpovědi, případně obrázky a fota. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

zdar. jaká dobrá duše poradí? myslím si, že se mi to nezdálo... na foru byl návod - popis, jak sundat a opět nandat palubovku. tj. kde jsou šrouby, co přesně odšroubovat a co vyvlíknout atd. (nemohu to najít-třeba to tu není)

dík

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...