Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Návod na opravu klapky topení. Ušetříte 12.000,- Kč!!!


isifa

Recommended Posts

No nekde pod palubkou to bude asi jedno-navic by mela svitit jen pri dosazeni krajni polohy pripadne pri zaseknuti??

/ale to je jen teorie/

A pokud je ochrana tak proc to \"urve\" klapku to nebude ochrana na vetsi zatez ale spis jen proti \"shoreni\" motoru serva.

Az pujdu do garaze neco zkusim sbastlit mam tam jeste serva z P405 coz bude asi podobne ??

Me prekvapuje kdyz o tomto pruseru vedi i u Peugeotu tak i po letech neni nejaka naprava???

A toto se za pruser da s klidem oznacit!

[upravil dne 22/1/14 18:14 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jsem teda dost v rozpacích z tohoto vlákna. Postup je známý z Citroen Webu, nicméně i když plasty svařit umím a mám na to nářadí tak tohle mi příjde dost napováženou. Klapku jsem si opravoval sám v -11 °, jen tak před garáží. Dělal jsem to od rána do večera, a kromě pomoci manželky vynést palubku z auta a odnést jí zpět mi nikdo nepomáhal. Byla zima, takže jsem plasty nahříval aby při rozebírání nepraskly.... Důvody proč jsme to dělal sáám byly 2 - jednak cena a jednak jsem chtěl mít 100% jistotu, že na ní nebude ani škrábanec. Pokud by se problém zopakoval udělal bych to znovu s demontáží palubky, Ono upřímně bych se celkem styděl třeba při prodeji, že to bylo opravováno takto. Ale je to každého věc :papa

PS: klapky jsem neměnil - považuju ty nové za nedostatečně zpevněné, takže jsem obě proložil ocelovým trnem a zalil pryskyřicí. Nevěřím, že by se mohly znovu poškodit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydrž 5 hodin, skočím do auta a vyndám palubku... :D:D:D

Není to nic zajímavého středem původní osy se provrtala díra 6,5 vrtákem a protáhla 6 závitovka napatlaná Epoxy + se zalily po okraj přepážky. To samo o sobě vydrží všechno. Já ještě naohýbal plechový pásek a celou osou do něj zavřel

Přibližně jako na tomto obrázku...

post-25417-14109635303656_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Na mojej 407čke tiež nefunguje na strane spolujazdca ani topenie a ani klimatizácia. Správne teda dedukujem že aj ja mám zlomenú túto klapku? Viem že tá otázka znie niekomu hlúpo, ale keď som dobre čítal tu ste sa bavili o tom že nešlo len kúrenie. Preto sa chcem uistiť že to zároveň reguluje aj klimatizáciu. Lebo u mňa sa to tvári ako by bola klapka zaseknutá niekde v strede keď nejde nič. Lebo ja si to predstavujem tak že klapka je buď na jednej alebo na druhej strane keď je zlomená, alebo sa mýlim. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli si trochu zručny tak středovy panel odšroubuj par šroubků až a nahoře vycvakni ty mřižky ventilačni cely kus pak nastartuj vrchni klapky se natoči otevřou a vidiš krásně jestli je klapka zlomenajá měl klapku zlomenou i ozubene kolečko v motorku vše opravenou ale stejně de z vyparniku (chladiče) vlažny vzduch snad to je jen tím že už je slaba napln klimi ale divné je že z leve de ledovy vzduch :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chci se zeptat jesli se tento problém může týkat i jednozónové klimatizace? Jestli ten mechanismus je stejný nebo spojený jedním motorkem. Protože asi 14 dní zpátky přestala pravá strana úplně chladit, fouká tam stejný vzduch jako z venku (fouká to stejně jako vlevo). A vlevo fouká studený, ale nedokáže to moc vychladit. Tak nevím zda to může být stejný problém s klapkou nebo je to něco jiného, doplnění a čistění klimy dělám každý rok po zimě. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 týdnů později...

Ahoj, asi mam taky prasklou klapku u spolujezdce. Mam dvouzonovou klimu, prava strana fouka porad horky vzduch a nejde regulovat. Leva strana je OK. Je nekdo z Brna nebo rozumne vzdalenosti, kdo by si chtel vydelat a opravi mi to. Za co nejlepsi cenu. Diky Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...