Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Návod na opravu klapky topení. Ušetříte 12.000,- Kč!!!


isifa

Recommended Posts

před 19 hodinami, Driver napsal:

Najdeš tam stlko i pro levou i pravou stranu zvlášť. Z čeho to budeš tisknout? Já bych to vzhledem k teplotám v autě tiskl z PETG nebo ABS. Myslím, že PLA by to teplotně nevydrželo.

Je to PLA 🙂 Ale nepřijde mi, že jsou tam ty teploty až tak velký, aby to nevydrželo..

Upraveno uživatelem gaff.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
  • O 7 měsíců později...

Zdravím, prosím, je tady někdo z Moravy, (kdo má zkušenost s výměnou)  a byl by ochotný mně tu klapku ze strany od řidiče za rozumný peníz vyměnit? Sám si na to netroufnu 😎 a těch cca +/- 10 tisíc se mně za to znovu fakt nechce dávat. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím.
Tak jsem si pročet toto vlákno. Zajímavé. Řeším u 407 SW 2,2i dvouzónové topení, že mi jde jen půlka topení a to u spolujezdce. U řidiče fouká vlažný vzduch. Když sundám teploty na min fouká všude pěkně chladný vzduch. Když dám na max tak u řidiče pouze vlažný u spolujezdce teplý vzduch. Klíma tedy funguje. Sundal jsem všechny motorky (3). Dva motory u spolujezdce a jeden je u řidiče pokud se nemýlím?? Všechny klapky chodí potočením šroubovákem, nebyl cítit nějaký odpor a ani neměla tendenci nějaká hřídelka při tlaku zasunout se dovnitř. Rozdělat kastlík jsem stejně musel. měnil jsem ho za upravený z předešlého vozu. Kapalina v nádržce chladiče je docela "nízko" odhadem tak čtvrtina - jakási zelená. Je to blbě vidět na tý nádobce. Rysky min/max jsem nikde neviděl, ale je možné že jsem je přehlédl??.  Tak teď nevím kde je problém. Co jsem koukal všechny díly jsou jak "nové". Vypadáto, že se v tom ještě nikdo "nepovrtal".  Zavzdušnění topného okruhu ?? Diagnostika mi hlásí u spolujezdce 0,00 ºC a u řidiče to měří viz příloha. a nějaký kódy ve francouštině. Je to divný ale asi je přehozený ridič/spolujezdec. Kde jsou vůbec ty čidla teplot??

Teplota Vzduchu.pdf

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem zapoměl napsat. Motorky štelováním teplot chodí .... To jsem po nastartování a ohřevu zkoumal ... Jo a když to bylo ohřátý, tak ručně jsem klapky přesouval. Teplota se u spolujezdce měnila u řidiče moc výrazně ne. A ani ta klapka u řidiče nějak nedrhla nebo něco takového. Bylo i poznat, že saje z venku nebo z kabiny. Vrtá mi hlavou to čidlo teploty, že ukazuje u spolujezdce nulu / nebo si vystačí s jedním?? Jinak je to ročník 2007 11 měsíc ..

 

Sem se šel mrknout do předešlého vozu co mě ze zadu sestřelil 19letý feťák. Hladina kapaliny chladiče je asi podobná jak mám teď. U 407 2,2i mi hlásí diagnostika ještě chybu snímače vlhkosti. Ale to mi hlásilo i u předchozího. Ten topil jak urvanej, ale nefungovala klimoška. Tam byl v háji výměník u motoru. Byla bez tlaku.

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 17. 12. 2017 at 19:45, Přema napsal:

Zeptám se.....jak je to u jednozónovky?  Ted mi volal kolega co má 1zonovku a že prý mu to zničeho nic přestalo topit ale voda se teplotně drží normálně.....

čau, mám jednozonu.. nějak mám obavy napojit tu klapku na tu druhou.. poštěl jsi se do toho a povedlo se? dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...