Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradte co s displejem


Guest MMMMM

Recommended Posts

Mam displej z 406 2,0i Automat,kombi.

Je to ten displej nad radiem zrejme pro pocitani spotreby. Je to jen displej bez nejakych tlacitek. Myslite ze kdyz to zapojim do sve 406 ze se rozbehne, nebo co musim dal udelat aby to alespon neco ukazovalo. Stacila by mi teplota venku spotrebu nepotrebuji videt. Jak se ten displej prepina, v tom kombiku byla packa pod volanten ale pry to je jen na radio.Diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze se ten display ovlada pravou packou na sterace a to tak, ze se zamackava (jako troubeni na leve pacce).

jestli ti bude fungovat? tot otazka! zkus vyndat tu prihradku (jen se vysune) a jestli pod ni budes mit natazeny kabely tak to pripoj a uvidis

Jsou to ale jen my domenky jak by to asi melo byt. Ja tam ty kabely pritazeny nemam, takze na display zapominam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

displejejsou asi dva nebo tri druhy, jeden zobrazuje pouze teplotu,nic jineho, dalsi uz pak zobrazuje i udaje z originalniho radia a ten treti umi jeste ukazovat udaje z palubniho pocitace.

Na prvnim a druhem typu displeje neni co prepinat, u toho tretiho typu se zobrazovane informace prepinaji tlacitkem na pacce steracu ( jak uz bylo vyse napsano, je to podobny cudlik jako ten co na leve pacce slouzi jako spinac klaksonu)

Pokud jak pises mas v aute ten konektor, zkus displej proste pripojit a uvidis.

Jestli mas cidlo teploty poznas tak, ze ze zrcatka u spolujezdce ze spodni strany kouka takovej vystupek se zakulacenou hlavickou ( cidlo ) a po pripojeni se ti zobrazi venkovni teplota, pokud nebude cidlo budou misto teploty jen carky.

Udaje z palubniho pocitace ti to s nejvetsi pravdepodobnosti nebude ukazovat, pac tam asi nebude privedena kabelaz, kdyby tam byla privedena, proc by ti jinak nedali ten displej do auta uz v seriove vybave, ne :D

[upravil dne 6/9/05 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to odzkousel a na zrcatku zadne cidlo nevidim a po pripojeni se mi na displeji objevi tri carky. Je to asi displej pouze na teplotu. Nemate nekdo vnejsi zapojeni k tomuto displeji, jake cidlo, na jakem principu pracuje a jestli je mozne ziskat nekde cidlo nebo jinou alternativu. Je skoda ten displej nechat byt. Muzu ho mit za 1000kc,tak nevim jestli se v tom dal rejpat, kdyby mel nekdo zajem muzu ho poskytnout za tu samou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty woe, dřív bych ho celkem bral, ale teď tam do tý odkládací přihrádky dávám MP3 přehrávač, takže ...

Škoda, že je jen na tu teplotu. Bejt to ten multifunkční, tak za 1000,- by to byla bomba :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdárec lidé

já tam mám ten displej ale bohužel jsem na tu teplotu...ale blikaj tam dvě čárky a jsem už z toho nasranej, páč tam i to čidlo je, ale bez schématu toho nejsem moc schopnej udělat..... už jsem i z nouze zaplatil členskej příspěvěk, abych si mohl stáhnout nějaké to schémátko....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ferry

Udaje z palubniho pocitace ti to s nejvetsi pravdepodobnosti nebude ukazovat, pac tam asi nebude privedena kabelaz, kdyby tam byla privedena, proc by ti jinak nedali ten displej do auta uz v seriove vybave, ne

no pretoze auta sa vyrabaju na pase a vnutro sa vacsinou robi rovnake si myslim ja preto su niektore auta vybavene vselicim moznym no fakt jo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: seven-fifty

zdárec lidé

já tam mám ten displej ale bohužel jsem na tu teplotu...ale blikaj tam dvě čárky a jsem už z toho nasranej, páč tam i to čidlo je, ale bez schématu toho nejsem moc schopnej udělat..... už jsem i z nouze zaplatil členskej příspěvěk, abych si mohl stáhnout nějaké to schémátko....

Ahoj, Tvoje pocity chápu! Tady http://rouskovi.com/photo/index.php?gallery=./P406_Elektrika najdeš naskenovaná schémata elektriky z knihy \"Jak na to\". Obávám se ale, že Ti to nepomůže.

Mohlo by Ti pomoci tlačítko \"Hledání\" zde na fóru. Čidlo se zde už podrobně řešilo.

[upravil dne 6.9.05 Peta]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pipko

no pretoze auta sa vyrabaju na pase a vnutro sa vacsinou robi rovnake si myslim ja preto su niektore auta vybavene vselicim moznym no fakt jo:myslim

:D mam zkusenost, ze i kdyz byl v aute konektor pro tenhle displej a dotycny chtel aby mu ukazoval venkovni teplotu, tak po zakoupeni cidla a jeho zapojeni stejne teplota nenaskocila, nakonec jsme zjistili ze jeden z mezikusu kabelovych svazku, co vedou strednim tunelem pod radici pakou a dale pod sedackou spolujezdce az k pravemu zrcatku proste z vyroby chybi, vse vyresilo az natazeni dvou dratu od zrcatka primo k displeji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Tady http://rouskovi.com/photo/index.php?gallery=./P406_Elektrika naskenovaná schémata elektriky z knihy \"Jak na to\"

[upravil dne 6.9.05 Peta]

Pozor, nektera z tehle schemat se vztahuji k novemu modelu a jsou uplne rozdilna od schemat k modelu staremu ( bude to zrovna i pripad toho displeje, ktery by mel ukazovat udaje z palubniho pocitace) Novy model ma uz tzv jednotku BSI a pouziva palubni sit VAN ke komunikaci tehle centralni ridici jednotky s jednotlivymi komponenty vybavy

schemata ke staremu modelu jsou na hlavni strane klubu v sekci Servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Jde mi o to,za bych si cidlo zapojil sam i s kabelazi a dal bych si ho i jinam, potrebuji zapojeni toho konektoru, kde je 12V, kde je zapojeno cidlo a jake atd.

diky

12V nikde hledat nemusis, pokud mas ten konektor v aute pripraven, staci jen pripojit displej

Cidlo je pripojeno na dvou oranzovych dratech tusim s cisly 720 a 721 a je ulozeno v pravem zrcatku. Vezmi ohmmetr a zkus zmerit, jestli je mezi tema dvama draty nejaky odpor, pokud nebude, cidlo neni pripojene, pak nezbyva nez ho koupit bud nove ( cca 500-600Kc u Peugeot ) nebo sehnat na vrakaci. Pak je treba odsroubovat zrcatko od karoserie, rozebrat ho, umistit cidlo dovnitr na sve misto, protahnout dratky a pripojit je ke konektoru ve dverich ( je jedno ktery drat na ktery) Pokud bude vse v poradku a nebude chybet nekde kus kabeloveho svazku, tak jak jsem psal vyse, na displeji se po otoceni klickem zobrazi teplota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...