Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradte co s displejem


Guest MMMMM

Recommended Posts

Seven-fifty: Pokud ti blikaji DVE carky, pak mas nekte na ceste zkrat na vedeni. DVE carky znamenaji ze cidlo neni zapojeno a \"+ a -\" jsou primo spojeny. Stane se to, kdyz proste spravne zapojeni nekde zkratujes mezi sebou a \"vypojis\" to cidlo z cinnosti.

Oprava tohodle problemu znamena prolezt cely vedeni tech dratku a najit kde se zkratovaly. Nebo jestli to mas originalne zapojeny, tak to \"odstrihnout\" a natahnout ty draty znovu, protoze originalni kabely jdou od zrcatka do dveri, gumovym krkem do kastle, dolu k prahu, pak pod prahem dozadu ke kotve bezpecnostniho pasu, pak pod sedackou k uchyceni rucni brzdy, kolem radici paky do predu a u popelniku nahoru do teplomeru... jen masochista by rozebiral pulku auta kvuli dohledani zkratu - my s Ferrym jsme tahali draty od cidla \"primou cestou\" kolem kasliku do teplomeru... sikovnymu Ferrymu to trvalo 20 minut i s provlikanim a spojovanim :-)

[upravil dne 7.9.05 JunEAu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MMMMM: Vse jak pise Ferry je detailne vysvetlen postup zapojeni. Cidlo neni nic jineho, nez odpor s ruzou hodnotou odporu pri ruznych teplotach a krabicka displaye nedela nic jineho, nez hodnotu odporu na dratcich 720 a 721 prepocitava dle svetabulky na vyslednou teplotu. Moje odchylka je asi 3 stupne.

Kdyz ti teplomer sviti a ukazuje tri carky, holt musis zakoupit to cidlo, dat do zrcatka a natahnout draty - bud jen do zapojeni v zrcatku, nebo mozna az k teplomeru.

Btw. cena 1.000,- za ten teplomer je vysoka... velmi vysoka... to stoji novej, na vrakaci se ten teplomer prodava za 500,-

Cidlo u Peugeotu je za petikilo... Vrakace cidla nechtej prodat, nabidnou ti cely zrcatko s vyhrejvanim i s cidlem za trojku.

A kdyby nekoho zajimalo za kolik se prodava ten multifunkcni display na vrakaci, tak vezte ze stoji tri litry a nikde ho nemaj.... novej stoji v P. osmicku...

[upravil dne 7.9.05 JunEAu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cidlo jiz mam a kdyz jej dam misto dratku 720 a 721, tak mi to ukazuje teplotu,SUPER. Ale, v zrcatku nejsou zadne kabely navic, mozna nekde dal ale nemam potuchy kudy ty svazky jdou (v zrcatku jsou pouze dva kabliky pro vyhrejvani,nic vic,mam manualni nastavovani zrcatka). Tak bud dam cidlo jinam ale kam nevim, nevim jak co rozebrat, nebo ty dratky z displeje nekde konci a ja na ne navazu cidlem, ale kde asi konci to nevim. Tak prosim poradte, kudy ten kablik jde (jinak ze vsech dratku je popsan u displeje pouze 722,ostatni ani radnu,nevim jak to dal budu hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo,ale nevim jak co rozebrat abych to potom dal vse dohromady. Jestli to nekdo jiz delal poradte cim zacit, jak se dostat od displeje ke dverim,co vse musim rozebrat.

Jeste se zeptam, kablik muze byt jakykoli, aby odpor kabelu neovlivnoval teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem rozebiral jen dvere a zrcatka, jak pod palubkou ti neporadim.

dvere:

musis vysroubovat reprak, pak je myslim sroub na urovni repraku ale u B sloupku pod krytkou, pak jsou srouby u madla, pak tapecirunk dole odehnez od dveri a nahoru vysunes.

zrcatko:

-bud tam ten odpor protahnes dirou ze dveri kudy vede to ovladani k zrcatku (jednoduchy ale nevim jestli to pujde)

-budes muset odloupnout kryt zrcatka, jde fakt zku*vene, je tam zacvaknuty na dvou mistech nahore a dvou dole (kdyz jsem to sundaval, tak jsem podazdy jeden urval) a pak bys tam mohl protahnout jen drat bez odporu, kterej pridelas na drat az po protazeni

snad jsem to popsal dobre

hodne stesti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my s Ferrym postupovali pomerne snadno - takto:

- sundat zrcatko a mrknout na kabelaz privedenou k zracatku - ta kabelaz je zakoncena konektorem ve dverich, hned za dirou na zrcatko.

TAM bych hledal draty 720 a 721... nebo klidne i jine, nevyuzite... nejvetsi pakarna je totiz dostat dratek od zrcatka k palubce.

- dalsi faze je umisteni cidla a neboj se sundani skla zrcatka - zajedes-li sroubovakem mezi spodni hranu zrcatka a krytku, najdes tam dva vytrceny draty tesne vedle sebe.... kdyz je pritlacis co nejvic k sobe ( uzkyma sroubovakama ), vyskoci zrcatko ven... potom v obalu zrcatka najdes bez problemu diru na umisteni cidla.... umistis cidlo, protahnes dratky ven, vratis sklo a jedeme dal...

- bud se ti nasledne podari najit pruchozi pouzitelnej dratek od umisteni zrcatka ve dverich, az dolu ke krku vedoucimu draty do palubky a pak to staci napojit na sebe, nebo budes tahat dratky skrz dvere sam, viz. kveton

- jakmile mas dratky u palubky, zacnes z druhe strany - vyndas teplomer, vyndas odkladaci kaslik spolujezdce, vyndas zalsepku z boku palubky ( s obrazkem airbagu ), vezmes tvrdej dlouhej drat a proste a jednoduse ho protaaaaahnes z jedny strany na druhou... my to tahali myslim od teplomeru ke dverim.... asz protahnes drat, na konci pridelas dratek od cidla a drat vytahnes ven, cimz protahnes dratek od cidla skrz celou palubku az na misto...

- pridelas na dratky 720 a 721 a uzivas si teploty... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JunEAu:

Díky, udělám to tak. Koupili jsme starší 406 a na zimu do něj musím vestavět teploměr.

Teď si mrazím led, abych mohl změřit čidlo. Jak to budu mít, tak napíšu hodnoty. (Jde mi o to, jestli by nešlo korigovat tu odchylku).

edit:

Tak jsem měřil čidlo z 306, r.v. 93:

25 st 2800 Ohm

24,4 st 2910 Ohm

20 st 3170 Ohm

0 st 5900 Ohm

(Samozřejmě nemám cejchovaný teploměr ani ohmmetr, takže bez záruky.)

Později zkusím, jak by se změnil údaj v celém rozsahu např. zapojením stovky Ohmů do serie. Nejdůležitější samozřejmě je, aby to ukazovalo přesně okolo nuly. (Kdo si hraje nezlobí...)

[upravil dne 8.9.05 P607Olda]

[upravil dne 8.9.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzete nekdo popsat jak zapojit ten trimr,kam jezdec a kam kraje a jaky trimr, presne hodnotu. Ptal jsem se jeste jestli je jedno jake draty pouzit, aby to nezkreslovalo teplotu.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi pozor, pohybuji se v oblasti teorií...

Ale hrát si můžeme, nic nepokazíme:

Pokud údaj je větší než skutečnost, tak je potřeba zvětšit odpor. Takže dát do serie odpor - zkusil bych 100 Ohmů, anebo dva 100 Ohmů do serie. Normálně koupit miniaturní odpor v obchodě, a zapojit někde pod palubovkou aby to nevlhlo. Údaj se určitě někam pohne, měl by k nižším.

Důležité: toto vyrovnání se takto dá vyladit jen v jednom bodě, proto bych zvolil aby to měřilo přesně v okolí 0 stupňů. Taky možná že vyladění při 0 stupňů udělá při 30 stupních chybu 5 stupňů.

Seženu si displej, mezitím přijde mráz a pak udělám pořádná měření, zkusím kombinaci seriového a paralelního odporu.

Pro elektronika by nebyl problém to překopat na některou prodávanou stavebnici (asi do 500 Kč), běžně se dá s individuálním seřízením dosáhnout přesnosti lepší než 0,5 stupně (var a tání).

MMMMM: na drátech celkem nezáleží, jejich odpor je asi 1 Ohm a mění se s teplotou o asi 0,1 Ohmu. Ale u čidla je změna 100 Ohmů na 1 stupeň údaje, takže nějaký 1 Ohm nehraje roli.

Čili nezlobte se, ale nemám to vyzkoušeno, až na něco přijdu tak zveřejním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem natahl kabel a dal cidlo. Nejdrive mi to pořád ukazovalo -30C (zapojil jsem to na 720 a 721 asi protoze to nebylo ocislovane ale vedle byl 722). Pak jsem zkusil zapojit cidlo na 721 a 722 a ono 25C a nyni 22C a u pumpy drzte se take 22C (prijel jsem tam se 23C a pockal a zachvili se teploty vyrovnaly)

Cidlo mam polozene v zrcatku, neni v dirce. A tak se ptam, kdyz to cidlo dam do te dirky nebude se jizdou ochlazovat a spatne merit? Neni lepsi ho nechat polozene v zrcatku uvnitr. Co si o tom myslite? Takhle jsou teploty presne,tak nevim jestli to cidlo dat tam kam ma patrit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej ho do dírky, jinak by to zpožďovalo údaj (např. po výjezdu z garáže).

Suché těleso při ofukování větrem dosáhne teplotu vzduchu, takže ukazuje správně. Mokré těleso je více ochlazováno, ale to je v praxi nepodstatné.

Dokonce jsem na 607 vrtal ještě zespodu krytu dírky a ucpal tu dírku jak odcházejí dráty do dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...