Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

panoramatická střecha


jv1

Recommended Posts

Pokud máš možnost, fakt zvol panorama. V zimě prosvětlý interiér, pocitově zvětší auto. Můžu si vybrat, na co mam náladu, jaký je počasí.

A pokud někdo straší, že sluníčko pere do hlavy apod... Tim, že se dá zatáhnout a střecha je uvnitř stejná, jako bez panoramy, tak je to uplně zcestný pokládat za nevýhodu. Bez roletky by byl problém, takhle lze auto přizpůsobit počasí stiskem tlačítka :) Roletka se navíc dá zastavit, kde chceš.

Pokud jde zase od skla v zimě nepříjemný mráz od hlavy, opět stačí zatáhnout.

Jediná nevýhoda, jako řidič si pohled nahoru nevychutnám :) Ale dítko a případní cestující vzadu si to užívají :) Určitě je to bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Už bych ji znova nebral. V létě větší teplo,takže stále zatažená a v zimě jak ji odtáhnu,tak je zima na hlavu. Navíc přilít kámen od náklaďáku a rozjela se klasická pavučina. Výměna cca. 30000 Kč a připojistit jako sklo nejde( je to pro pojišťovny karoserie). Jinak dětem a ženě se samozřejmě líbí   :-)  .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem tohle vlákno zakládal a měl pochybnosti a dotazy. Dnes mám za sebou skoro rok zkušeností. Kdybych dnes volil, tak určitě střechu objednám znovu. Pro řidiče to není, ale pro zbytek posádky super. Slunce ani zima nijak zvlášť nevadí. Zato ta panorámata. Pěkný je to i ve městě, ale když si pak dáš třeba Alpy ... lituju, že musím řídit. Jo a když položíš sedadla a lehneš, to je také krása. Škoda, že jsem neměl prosklenou střechu před dvaceti lety ve Warťasovi :-). To by byly body.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě zmíním jedno negativum, které tady zatím nezaznělo........ není pro ty , kteří vzadu budou vozit dospělí lidi ve výšce od 185 cm !

 

......... tam potom ti co jsou na straně začínají do toho okraje/lemování prosklené střechy hlavou narážet. Já mám 189 a když jsem si to při výběru 5008 zkoušel, tak to byl hlavní důvod proč to nebrat = citelně snižuje výšku pro krajní zadní spolujezdce.

 

Ale kdo tam bude vozit "jen" děti, tak to zase tak moc řešit nemusí......... i když ted mě napadlo, i při nastupování dětí do sedačky, je k dobru každý cm výšky, protože dětské sedačky jsou vysoké a 5008 nemá zase nějak vysokou kabinu jako ostatní MPV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy bych neměnil. Kromě horkých dnů je pořád odtažená. A i když už malé děti nemáme a málokdy jede někdo vzadu, tak se mi líbí světlo v interiéru a uživáme si to. V autě často spíme a i ve Skandinávii za polárním kruhem kde slunce v létě nezapadne máme většinou odtaženo. Nemáme problém spát při světle. A barvy osluněné ,,noční" oblohy jsou super. Ještě jednou. Nikdy bych neměnil!!!! :roker

Upraveno uživatelem Vatsug
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že se sem pletu s 307SW, ale taky mám panoramu a neměnil bych. V autě je příjemně světlo, výhled (nahoru samozřejmě pro všechny kromě řidiče, i když v Praze to docela často pomůže se semafory), prostor. Zatahuju jen při prudkém slunci nebo teď v zimě, když potřebuji auto rychle vyhřát - tím sklem jsou docela velké ztráty, přijde mi. Auto bez panoramy už rozhodně nechci (snad nebudu nikdy muset) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadělané je to tím podstavcem z těch stolečků, které jsem musel kvůli tomu rozebrat a upravit ten podstavec. Aby držel potah musí se to tam přidělat zpět. A pak jsem to kvůli dizajnu přelepil ozdobnou lepící folii. lepší řešení jsem nevymyslel, ale slouží už třetím rokem.

Takže tím odpovídám martinecondrejovi, že už je nemám.

Upraveno uživatelem Vatsug
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Už bych ji znova nebral. V létě větší teplo,takže stále zatažená a v zimě jak ji odtáhnu,tak je zima na hlavu. Navíc přilít kámen od náklaďáku a rozjela se klasická pavučina. Výměna cca. 30000 Kč a připojistit jako sklo nejde( je to pro pojišťovny karoserie). Jinak dětem a ženě se samozřejmě líbí   :-)  .

 

Ale jde, záleží na pojišťovně, cca 2 týdny zpět jsem ji měnil. V pojistných podmínkách mám přímo napsáno, že se pojištění skel vztahuje i na střešní okna. Jinak okna mám pojištěna na 5000Kč, takže 5000Kč se bralo z tohoto a zbytek (23000Kč) z havarijka bez ztráty bonusu. Mám rád svou pojišťovnu (a hlavně svého pojišťováka, který umí "plnit mezi řádky":-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...