Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nastavení - automatické rozsvícení světel


SPetrasek

Recommended Posts

Přesně tak, automatické rozsvícení podle světla venku je funkční jenom v kombinaci se snímačem deště, tam je pak tlačítko na páčce od světel. Dneska už to nemá využití, protože se musí svítit celý den a kdo si nedobastlil do nárazníku nezávislé denní svícení, tak musí svítit normálně přes den a tahle funkce je už k ničemu. Trvalé automatické denní svícení po nastartování jde nakódovat jenom přes diag a umí to všechny 307 atd. a tohle přes páčku nastavit nejde (resp. nejde to jinak, než přes diagnostiku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale na FL ak tomu dobre rozumiem, (mám starý model takže neviem presne) keď už to je aktivované cez diag v BSI, tak je aj možnosť to práve týmto čudlíkom vypnúť, prípadne znova zapnúť. Opravte ma keď sa mýlim. Na starých modeloch je jediná možnosť zrušenia opäť pripojenie cez diag a deaktivovanie. A naopak, stále dokola, ale vždy iba cez diag. Niekedy je to dosť blbé keď stojím a chcem aby motor bežal a svetlá nesvietili. Vtedy tá funkcia skôr vadí, ja to riešim prepnutím na parkovačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, funguje to stejně. Přes čudlík se dá zapínat/vypínat automatické svícení, ale pouze den/noc- informace z dešťového senzoru, pokud je. Pokud není dešťový senzor, čudlík na páčce světel je neaktivní, nejde ani mačkat a není co ovládat (i pokud se tam vrazí páčky s čudlíkem a nakódují na automatické svícení den/noc a chybí senzor deště, tak hlásí chybu). Je potřeba rozlišovat:

1.automatické denní svícení a

2.automatické svícení den/noc (jen v kombinaci s dešťovým senzorem)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Chlapi len tak ma napadlo možno to je blbosť ale keď by som nejak zakryl dažďový senzor tak auto by si mohlo mysliet že je stále noc a svietilo by automaticky či??? Ono ten dažďový senzor mne ma mojej 307 nejak blbne. Niekedy ide v pohode Inokedy stierače lietajú ako zbesnené 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem že možno toto patrí do inej témy ale skúsim sa opýtať. Minule som prudšie zabrzdiť a čakal som že automaticky sa mi rozblikaju výstražné ale nič sa nestalo tak som pár krát skúšal prudko zabrzdiť pri rôznych rýchlostiach a tak tiež nič. Zdá sa mi že dávnejšie keď som prudšie brzdili tak to išlo. Da sa to niekde zapnúť vypnúť alebo jedine cez diagnostiku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se musí opravdu intenzivně brzdit, aby se to aktivovalo. Taky jsem myslel že mi to nefungue a jednou jsem fakt musel brzdit i očima a rozblikalo se to. Skoro si myslím že při nějakym zkoušení na silnici to neuvedeš v činnost.
Pravda že diagnostikou se to aktivuje či deaktivuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 2. 1. 2020 at 10:52, Bohumil napsal:

Zapnutím autom. rozsvěcení potkávacích světel tlačítkem na levé páčce se světla rozsvítí při poklesu intenzity denního světla, nebo při vjezdu do tunelu. Pokud se mají světla rozsvítit automaticky po nastartování, musí se to aktivovat přes diagnostiku.

Mám stejnej problém, takže přez dia.. a ještě mi přestalo na displeji psát ,,Automatic wiping active" vše po výměně čelního skla.Má to nějakou souvislost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...