Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Setrvačníj dvouhmota za jednohmotu


HeroesIII

Recommended Posts

Já taky poznal velký rozdíl,výměny \"dvou\" za \"jedno\"...Ze spodu auta jde určitě větší hluk a spojkový pedál už mi toho tolik neodpustí...např:musím nohu ze spojky o hodně citlivěji povolovat---pustím rychle=auto cukne a to dost.To samé,když rychleji pustím nohu z plynu=taky dost znatelné cuknutí.Jsem po výměně cca 2 roky.Značku už si nepamatuji. :papa Příště bych kupoval určitě dhouhmotu :roker

[upravil dne 24/8/14 11:42 od Otofon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....velký rozdíl,výměny \"dvou\" za \"jedno\"...Ze spodu auta jde určitě větší hluk a spojkový pedál už mi toho tolik neodpustí...---když rychleji pustím nohu z plynu=taky dost znatelné cuknutí...

Presne taketo pocity mam aj ja. Ale clovek to musi prekusnut cez pocit vyhnanych svrckov (cvrlikanie) a neprehnanej (resp. rozumnej) investicie na starsie auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi ještě řekněte jaká je finanční úspora jednohmoty od dvouhmoty......:myslim když sadu spojky a dvouhmoty máte v pohodě kolem 9000,- - 10000,-.....

Namátkou třeba zde....

www.autodily-cardo.cz/spojka/spojkova-sada-s-dvouhmotovym-setrvacnikem-luk-lk-600008400/

a to Badisák bude mít možná ještě levnější....:myslim:myslim

a teď si to srovnejte s cenou jednohmoty a potažmo z komfortem jízdy.....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si ho nech zrepasovat....

http://dvouhmotovy-setrvacnik.cz/

By mě schválně zajímala cena repase.....a jestli se to vůbec vyplatí.....:myslim

K tomu samo novou spojkovou sadu....

+ ještě rovnou vyměnit olej v převodovce

tak jsem jim napsal mejla, tak uvidím...

tady ještě jedna adresa, kdyby se o to někdo zajímal

http://www.setrvacniky.eu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi ještě řekněte jaká je finanční úspora jednohmoty od dvouhmoty......:myslim když sadu spojky a dvouhmoty máte v pohodě kolem 9000,- - 10000,-.....

Namátkou třeba zde....

www.autodily-cardo.cz/spojka/spojkova-sada-s-dvouhmotovym-setrvacnikem-luk-lk-600008400/

a to Badisák bude mít možná ještě levnější....:myslim:myslim

a teď si to srovnejte s cenou jednohmoty a potažmo z komfortem jízdy.....:myslim

Já když jsem se díval, tak jsem podle motoru našel dvouhmotu za cca 13 tisic... Je asi pravda ze by se to možná dalo i za 10 tisic sehnat ale nejsem si jisty... nicemene Badisak prodava jednohmotu LUK za 5,5 tisic... a uspora 5 tisic na starem aute (rv 2002) je si myslím rozumná (v mém případě)... jak už tady někdo říkal, nove auto z toho stejne nebude :)

Díky za zkušenosti... asi do toho půjdu protože jsem četl, že se to může rozletět a poškodit převodovku...

Ten repas mě zajímá... resp co dělat s dvouhmotou... Mam doma uz puvodni vymenenou spojku s dvouhmotou (taky cvrlikal) tak bych to klidne nejakym polakum za par penez poslal :D

[upravil dne 24/8/14 15:44 od JohnyJack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro...celda1970...tehdy jsem doplatil na svou neznalost...a mechanik co mi to měnil říkal,že to nepoznám,když tam dá jednohmotu,bude to podstatně levnější a ještě to bude \"navždy\":bojim.Těd už bych ho proškolil a koupil dvouhmotu...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Ahoj mám dva roky jednohmotu v 79kw 307sw a litujem od prvního dne co jsem odjížděl ze servisu(a to mě poradil technik, že to prodává jako náhradu peugeot) :P . Auto se změnilo v kostitřas. Jezdit se stím dá ale je to hrůza nebýt to taková pálka(cena plus práce) tak koupím alespoň setrvačník a vyměním to zpět.

A kde ti to měnili?

Měnil jsem to v Zábřehu u Nečasů. Včetně celé hydrauliky a mechanismu ovládání.

Za jízdy a na volnoběh není cítit něaké chvění, ale ty rozjezdy. Musím držet víc otáček (1400) a docela to jde jinak někdy mám pocit, že musí něco upadnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny,
tak mi už také spojka zabírá nebezpečně vysoko a kvalty tam už jdou také o kapánek hůř takže se připravuji že nechám udělat novou spojku. Jen jak hledám tak nikde nemůžu najít sadu pro moje auto za nějaké rozumné peníze (kolem těch 10.000kč). Podle názorů co zde píšete asi raději zvolím dvouhmotu. Kdyby jste měl někdo odkaz budu dlužníkem díky :) 

Peugeot 307 break 2.0 Hdi 79kw rv 2002 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to jen tak že naši milí Frantíci dávali 2hmotu. Já dělal spojku před 15tis a ani na chvíly jsem nepřemýšlel o záměně s 1hmotou a nelituju .Jel jsem i v autě s 1hmotou a rozdíl je fakt ZNÁT. Jezdit jako taxikář v Praze tak asi 1hmota, ale soukromně nebo služebně delší trasy cca 500-2000km měsíčně jednoznačně 2hmota. Teď nechci dělat reklamu BADISAKovi, ale věškerá spolupráce s ním za 1 !!!! . Chápu finanční úsporu,ale na správných místech a to podle mě spojka zrovna není .

No je to jen můj názor,nebo zkušenost chcete li, je na každém co si tam dá.  :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

ahoj potřeboval bych poradit prosím..

Mám 307 2.0 hdi 79kw načipované.  Od čipu mi začala v 2500ot. klouzat malinko spojka. nechal jsem to tak 3 roky. ted už na volnoběh se auto chvělo a při chípání to byl šílenej pískot. koupil jsem novou od luku ale jednohmotu. Namontoval a spojka neklouže,volnoběh má klidnej,při chípání pichoučko.  

Ted háček: při rozjezdu se to chvěje ale ne do pedálu ale všechno okolo a celkove je to auto dunivější .

hrozně mě to štve a nevím zda je vadná nová sada nebo si to časem sedne.mám najeto zatim 100km a je to furt stejný. 

Má cenu to znova vyndat a reklamovat sadu a koupit radči jinou sadu s dvouhmotou? 

Dřív jsem do sharana dal jednohmotu a uplně bez rozdílu tak jsem si říkal že tady to bude taky v pohodě ale je to na pikaču...

děkuju za rady..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někomu jednohmota vadí, jiný ji skoro nepostřehne,  co ti to teď dělá odstraní jen dvouhmota (proto tam taky origo je), takže reklamace jednohmoty nebude uznána,protože to není vada jednohmoty , taky nepočítej s tím,že by si to nějak sedlo... :bojim

 jednohmota je v podstatě nafurt, ale zase při menším komfortu-- prostě něco za něco jako vždy :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj potřeboval bych poradit prosím..

Mám 307 2.0 hdi 79kw načipované.  Od čipu mi začala v 2500ot. klouzat malinko spojka. nechal jsem to tak 3 roky. ted už na volnoběh se auto chvělo a při chípání to byl šílenej pískot. koupil jsem novou od luku ale jednohmotu. Namontoval a spojka neklouže,volnoběh má klidnej,při chípání pichoučko.  

Ted háček: při rozjezdu se to chvěje ale ne do pedálu ale všechno okolo a celkove je to auto dunivější .

hrozně mě to štve a nevím zda je vadná nová sada nebo si to časem sedne.mám najeto zatim 100km a je to furt stejný. 

Má cenu to znova vyndat a reklamovat sadu a koupit radči jinou sadu s dvouhmotou? 

Dřív jsem do sharana dal jednohmotu a uplně bez rozdílu tak jsem si říkal že tady to bude taky v pohodě ale je to na pikaču...

děkuju za rady..

 

Po tom co jsem pročítal info o jednohmotě bych řekl, že tohle přesně jsou příznaky jednohmoty - Někde jsem četl, že se to při rozjezdu méně chvěje když se dají vetší otáčky (cca něco nad 2 tisice?) - možná se to zlepší. Šlo by to chvění a dunění natočit a hodit sem na forum? Hrozně by mě to zajimalo protoze taky zvazuju jednohmotu, tak by bylo fajn aspon tusit jake to je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel na videu nic nepoznáš. 

občas se to rozjede klidně a občas mám pocit že se to rozklepe celý. Dunění na 4 okolo 1500 otáček je fakt šílený. ostatní rychlosti jdou přežít protože na 4. v praze jezdim nejčastejc.. 

Kdybych se svezl v aute který to má dřív než jsem to vyměnil u svého tak bych to vživotě nemontoval!!!  radči bych nechal klouzající a pískající starej dvouhmoták..

Vážně uvažuju že auto prodám i když je mi ho líto. ale vadí mi každá jízda a furt na to myslím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...