Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Topení, zimní starty


jv1

Recommended Posts

osobně bych s tím nedělal nic, podle mně je to standardní chování chlad. soustavy :myslim, aspoň mně se tak u 1.6 HDi chlazení chová :)

třeba u 406 HDi 80kw a 207 benz. 1.4 byla ručka po zahřátí stále přibitá na 90 stupních, bylo jedno, zda jedu v lednu po ČR, nebo v červenci do HR--údajně tuto teplotu držela řídící jednotka, tzn., že signál nešel z čidla přímo do budíku..., což je pro kontrolu chlazení k hovnu, protože jízdní režim je pokaždé jiný, tak i teplota MUSI mírně kolísat--termostat ji v žádném případě neudrží pořád stejnou :roker

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin, v tej druhej teme si pisal, ze ta to stalo 3800 a nie 2000. Mne sa takto auto chova tiez /308/, ked je vonku zima a motor je zohriaty, tak pri dlhsej jazde dole kopcom, so zaradenou rychlostou a bez plynu teplota zacne klesat. Robi to od zaciatku co mam auto, bolo kupovane nove a neriesim to a ani nebudem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už jsem spíš v situaci, že se voda na 90 nedostane vůbec, spíš 80 nebo to kolísá mezi 75-85 (max). Raději to nechám zkontrolovat/opravit, obávám se, že "podchlazování" motoru může mít neblahý vliv na činnost komponent na teplotě závislých - EGR, FAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, TomasARN napsal:

Martin, v tej druhej teme si pisal, ze ta to stalo 3800 a nie 2000. Mne sa takto auto chova tiez /308/, ked je vonku zima a motor je zohriaty, tak pri dlhsej jazde dole kopcom, so zaradenou rychlostou a bez plynu teplota zacne klesat. Robi to od zaciatku co mam auto, bolo kupovane nove a neriesim to a ani nebudem.

já to měl dvakrát, jednou jsem měnil jen čidlo a pak komplet, cenu si už moc nepamatuju, ale jestli jsem předtím psal 3800,- tak to tak bylo. Každopádně taky jsem neřešil a dělalo to od nového auta, ale pak mi shořel kabel k topení (pěkně zaděláno na požár) a pak už to teplotu neudrželo ani v létě. Po výměně lepší než u nového auta. Teplota drží i při volnoběhu 

Do 2000,- stojí ten termostat to vím jistě. 

Upraveno uživatelem martinecondrej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ono ještě není zima. Pokud máš vše v pořádku, tak třeba při -5 a méně zaregistruješ, že ti svítí kontrolka žhavení, na které musíš počkat. To normálně ani nestihneš zaregistrovat, jen při mrazech. Topení hřeje rychle, ale v zimě déle trvá, než se ohřeje chladící voda, protože auto topí. V létě je teplá do pár minut, v zimě se neohřeje ani než dojedu do práce (tak stejně jezdí raději MHD).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Termostat koupen za cca 1100kc, vyměněn ještě v tužších zimách a rozdíl?? Skoro žádnej,ale původní trošku stále propouštěl jakoby. Nepomohlo ani zakrytí spodní části nárazníku. Teď v jarních teplotách už se to zahřívá normálně a drží teplotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
V 16. 1. 2014 at 12:12, taťulda napsal:

Při ranní cestě do práce v mrazivých zimních dnech mi ručička teploměru nevyleze na 90 ani po 20 km. Auto ale topí už po cca 2 km a po 5 km velmi slušně. Koupil jsem si originální plastové ucpávky do přední masky. Jsou tam takové dlouhé drážky a tři z nich to ucpává. No, po pravdě, nevím, jestli za to těch 600,- Kč stálo ....:bojim

Ahoj 

Rád bych se zeptal, kde se dá ten kryt sehnat? 

Auto se mi sice celkem rychle ohřeje, ale cestou z kopce, nebo bez zátěže teplota (předpokládám vinou proudění studeného vzduchu) zase spadne. Díky 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...