Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hučení v pravým kole...


Pietro

Recommended Posts

...zdary všem, včera jsem poprvý zaslechl při juízdě hučení v pravým kole. Začíná to tak ve 30 km/h a je to slyšet pouze při jízdě rovně nebo doprava. Při točení kol doleva ten hluk zmizí. Okoukl jsem pneumatiku, prachovky, všechno vypadá OK, tak dneska ještě pod to vlezu. Doufám, že to nebude ložisko, prej je to ranec.:o(

Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Jináč neprojel jsem ani žádnou díru, ani jsem neštrngnul o obrubník, ani nic podobnýho. Ještě, nevíte jak je signalizováno opotřebení brzdových destiček u P406 2,1TD rok výr. 96???

Díkes všem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na

- cituji:

Ložiska se projeví tak, že hučení se mení podle zatížení, takže zkus malý slalom. Obvykle se říká, že hučí to odlehčené, ale podle mojí zkušenosti hučí to zatížené...

Při zvednutém kole se to dá zkusit fonendoskopem (zn. Peugeot to je dlouhý šroubovák opřený rukojetí do ucha).

Někdy hučí odlehčené a někdy zatížené - názory jsou vyrovnány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám skoro to samý,akorát je to opačně,levá= hučí pravý, taky mi to zesílí když přelítnu nějaký horizont ve větší rychlosti.Mluvím o předních ložiskách P.405. Ptal sem se na cenu ložiska 1ks podle tipu, 900-1200kč. Jinak hukot každý ráno ale to stáváme DVA. :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

že to takhle vůbec řešíte...důležitý je, jestli hučí vpředu nebo vzadu...na straně nezáleží protože by se stejně měly měnit na nápravě obě zároveň...:roker

Přesně tak. Nemá cenu měnit jenom jedno.

Moje zkušenost: hučí od pravé strany když jedu doprava, pravý ložisko mám v háji. Při narovnání je klid. (teda už ne, mám je úplně zničený)

Horší případ je, že může hučet i poloosa, ale to není tak častej jev.

[upravil dne 5/9/05 Fusion]

[upravil dne 5/9/05 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložisko hučí táhle, plynule, poloosa hučí jakoby rázy takový huhuhu:)

Na 605 mi v 80 km/h po přidání plynu vibroval předek auta na straně spolujezdce. Byla to poloosa - pokud si vzpomínám tak ulomený jeden ze tří unašečů. Nehučela.

[upravil dne 5.9.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Pietro

...zdary všem, včera jsem poprvý zaslechl při juízdě hučení v pravým kole. Začíná to tak ve 30 km/h a je to slyšet pouze při jízdě rovně nebo doprava. Při točení kol doleva ten hluk zmizí. Okoukl jsem pneumatiku, prachovky, všechno vypadá OK, tak dneska ještě pod to vlezu. Doufám, že to nebude ložisko, prej je to ranec.:o(

Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Jináč neprojel jsem ani žádnou díru, ani jsem neštrngnul o obrubník, ani nic podobnýho. Ještě, nevíte jak je signalizováno opotřebení brzdových destiček u P406 2,1TD rok výr. 96???

Díkes všem...

Pietro,máš už vyřešeno? Já dal auto na výměnu př.ložisek dnes,tak uvidím co budu platit.Nedal sem to do Peg. Servisu.Dělali mi kladky a nedotáhly řemen skočil o zub,od tý doby jezdím dnes již ke známému. ALE uvidím co tam sežene za ložiska.

[upravil dne 29.9.05 uulik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenili mi ho pred par dny v Bruntale, ohalil jsem ho sparvne, bylo to prave predni. Predtim delalo \"chroup-chroup---chroup\" pri zatacce doleva, takze vlastne kazdej kruhak byl utrpeni ;)

A dnes uzasny ticho, jeste s novym vejfuckem, miluju 405ku Break :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me hucelo leve predni kolo - nejdriv jen pri zataceni, pak porad. No a nakonec to bylo spatne zadni leve lozisko :-) Ten zvuk se jen prenasel dopredu. Ze je to zadek bylo nemile zjisteni - sada na zadni kolo s ABS cca 4000 kc :-( Predni je podstatne levnejsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám dnes opravené obě dvě ložiska přední za 3200 peněz. Ale neptal sem se od jaké firmy sou. Byl sem unesenej při zk.jízdě tou tichou pohodou tak sem dál nic neřešil. Pravé ložisko vyrezlé,no a levé načatý.:super Tak že v žádným případě bych nedělal jen jedno který zrovna hučí.:bojim

[upravil dne 30.9.05 uulik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...