Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda v palivovom filtri


erikh

Recommended Posts

Nazdar "levi"..

Zacala mi sem-tam blikat kontrolka( P-405 1.8SRDT,r.v.1991),ktora oznamuje vodu v palivovom filtri.Mam teraz trosku dilemu,lebo asi pred 2000 km som menil olej a menil som aj vsetky filtre.teraz mam tento palivovy zn.FIAMM.Len sa mi tak zda,ze predtymto filtrom som tam mal nieco s cim sa to dalo nejako "odkalit" resp. tu vodu stadial nejako dostat...

Neviem co teraz?!Mam vymenit filter???:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave a uz sme doma....

Je to stary model...Pred tymto filtrom co tam mam teraz,som tam mal - vyzeralo to ako kovove puzdro na ktorom na spodu bol taky (predpokladam)odvodnovaci ventil..Mne to aj clovek od ktoreho som to kupil aj vysvetloval - tuto to otvoris odtial vytecie voda a potom pumpujes az dokial nejde nafta...To bolo vsetko fasa az po tu vymenu filtra...No a teraz tam to take kovove puzdro nemam a mam tam filter - je taky bielo-cierny (uz tam nie je ani taky ten kovovy obal) a ten ventil na spodu uz nevidim(je tam taky blbsi pristup-skusal som ho nahmatat rukou,ale nic som nenasiel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak se stalo že si tam ten ventil na odpouštění vody měl a teď nemáš? To ho vyměnili v servisu.? Odsát jedině povolit tu plechovku strčit hadičku a cucat,jistější je tu pikslu vyndat a podívat se jestli tam ta voda opravdu je.Palivovej filtr tam mám od výměny do výměny oleje to je asi 12000 km a vodu tam nemám,ani kapičku. Když měním filtr odmontuju batarku i držák baterky pak je tam přístup perfektní. Jestli ti bude svítit i bez známky vodu (uvnitř) jednoduše zatím odpoj konektor. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nezlobí jenom to čidlo? Myslím že u těchto motorů je dost častá závada, já jsem měl teda 1.9D a tu kontrolku jsem už prostě ignoroval, protože po nějakém čase se stejně vždycky rozsvítila a to jsem měl vyměněný filtr i odvodněnou nádobku. Už se to tu i někokrát popisovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pozrem na to v stredu...dam Vam potom vediet...

to uulik: no ked som auto kupil tak mi to ten clovek od ktoreho som to kupoval ukazal ten odvodnovaci ventil.Bol tam na spodu filtra (tusim otoceny smerom dopredu-mzslim smer jazdy).Teraz po vymene filtra to tam uz nevidim...

Zeby bol otoceny na druhu stranu???Pozrem a uvidim....

to driver: nenasiel som to ...hladal som to tu....Ak to budem ignorovat,co sa mi moze stat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...