Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tip: Znáte Jezeří?


Netopýrka

Recommended Posts

...možná si vzpomenete, když na konci července bouře v severních Čechách způsobila velké škody ... zničené lesy, střechy domů atd... v sobotu jsem byla poprvé v zámku v Jezeří, kterému se tahle kalamita také nevyhnula, "naštěstí" hlavně zámeckém parku...zámek je po x letech, co se nechal napospas vandalům po odchodu armády, zpustošen sám o sobě...nicméně je to dost raritní budova (nejen svým umístěním a půdorysem) a určitě stojí za shlédnutí, nejen proto, že se teď kastelánce a pár nadšencům, kteří o zámek pečují, hodí každá koruna.

(VSTUPNÉ 40KČ)..proto sem házím pár fotografií...je docela dobře možné, že přes všechnu snahu za čas zámek Jezeří zanikne, ukousne ho z mapy povrchová těžba uhlí...posuďte sami...

PŘÍJEZD KE KRUŠNOHOŘÍ

jezeri%208.jpg

PŘÍJEZD K ZÁMKU A POHLED DO JEHO PARKU PO VĚTRNÉ BOUŘI NA KONCI ČERVENCE 2005

jezeri%202.jpg

ZCHÁTRALÝ ZÁMEK

jezeri%20%201.jpg

VÝHLED ZE ZÁMKU - TĚŽBA NEUSTÁLE POSTUPUJE BLÍŽ A BLÍŽ, STATIKA SVAHŮ KRUŠNÝCH HOR UŽ JE TĚŽBOU NARUŠENA, V NĚKTERÝCH MÍSTECH VZNIKAJÍ PRASKLINY A DOCHÁZÍ K SESUVŮM PŮDY

jezeri%20%205.jpg

jezeri%206.jpg

NA ZÁVĚR PÁR VESELÝCH A SPOKOJENÝCH OBYVATEL ZÁMKU JEZEŘÍ

jezeri%20%203.jpg

jezeri%20%204.jpg

...A NAKONEC NOČNÍ PRAHA PO PŘÍJEZDU :)

jezeri%207.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kraj je celej šílenej.Já bych tam nebydlel ani za nic. Stačí mi, když jako morávák jedu párkrát do roka do tamtěch končin.Průmysl sice asi kvete, ale to je z mýho pohledu tak všechno. Samá chemička, samá elektrárna, všady jakási měsíční krajina.....zlatá morava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadra: Jenze ti lide, kteri tam bydli uz desitky let, tem neprijdou \"jejich\" Severni cechy nikterak podivnymi. Sam jsem tam dvacet let bydlel, vim jak se tam zije a zije se tam v pohode a emisnim limitum i dvacetkrat prekracovanym se tam uz ti lide jen smeji, protoze je to kazdodenni pisnicka a stejne se nic nezmeni.

Bohuzel \"ze zeme\" neni videt, jak cela ta krajina opravdu vypada. To clovek pozna az kdyz vyleze do hor... a to Jezeri ma bohuzel tu nevyhodu, ze stoji naprosto presne uprostred dolu Vitezny unor, ihned za okrajem te jamy hluboke 200m presne v miste, kde zacinaji stoupat do svahu hory a zamek je tak defacto jen par set metru od dolu, bohuzel navic jeste par desitek cisel nad urovni povrchu okolni krajiny. A tak ten pohled i ja jakozto rozeny Litvinovak a clovek zvykly na ledascos, jsem zvladal se slzou v oku a pral bych si, aby ten pohled se zaryl do pameti vsem lidem - aby si dokazali opravdu realne predstavit, co to je povrchova tezba uhli. K tomu pak jeste zamecka \"vystava\" vypravejici o minulosti nejen zamku, ale i blizkeho okoli a zaniklych vesnicich i malych obcich.

Vrele doporucuju vsem, aby se tam jeli mrknout... Ten zamek musel byt naprosto nadherny v dobach nejvetsi \"slavy\". A to, proc na ten zamek stoji za to zajet, je prave to, co dokaze lidska ruka.

Zamek neni jen polorozpadla budova, naopak je v rekonstrukci, kde uz cela rada mensich projektu byla dokoncena, takze k videni toho je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ústeckém kraji je krásně navzdory měsíční krajině. Ona totiž do života lidí moc nezasahuje. Vidíteji pouze při projíždění kolem, všichni obyvatelé s vyjímkou několika vesnic žijí v dostatečné vzdálenosti od tohoto území. V samotných Krušných horách už o žádné těžbě nevíte, je tu spousta lesů a krásných vesniček v horách. Ale to každný musí vidět a udělat si o tom ten správný obrázek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je to můj názor, prostě když jsem tam jednu dobu jezdil náklaďákem, tak mi to přišlo úplně brutální ( např. cesta Most, Chomutov,Žatec, Kadaň ). Prostě, že je to tam šíleně zničený ( z mýho pohledu ). Ale je fakt, že kdo tam žije, tak mu to nepřijde. Já bydlím na vesnici, do města jezdím pouze za prací, a jsem na takovej život zvyklej, proto když zavítám někde do průmyslu, tak je to pro mně úžas.Já bych si tam nezvykl ani za nic. Jestli jsem to nějak zhanil, nebo některé obyvatele urazil, neberte to tak, nebylo to tak myšlený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadra: Ta moje odpoved byla vseobecneho charakteru, nebyl to obrana vuci tobe, sorry :-)

Proste S. cechy stoji za to videt, souhlasi ms tebou, ze je to kraj, ktery siroko daleko nema obdoby... jen ti lide, kteri tam ziji, jsou na to zvykli a neprijde jim to...

a vsem doporucuji na to Jezeri zajet - prave ze dvou duvodu:

1. Co dokaze lidska ruka udelat s nadhernym zamkem, respektive jake \"zlociny\" nechali komuniste dopustit

2. Vyhled na okolni krajinu je nezapomenutelny a udela si clovek krasny obrazek, jak vypada povrchova tezba uhli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo z vas byl na Ceskolipsku, ale nemyslim Machac a jih Okresu (Liberecko) je tady nadherna krajina, a zvlaste, kdyz se jede z Ceske Lipy na Novy Bor, jak se pred vami zvedaji Luzicke hory a po leve strane je Ceske stredohori, proste nadhera. A pak jeste cesta na Liberec, to taky stoji zato a pamatek je tady dost a dost a kazdemu se zde libi :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...