Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nastavení routeru Edimax


pavloucha

Recommended Posts

Prostě to neroutuje, jak by mělo. Pustí asi dycky jen jeden stroj... To chce začít od začátku. totální reset routeru. Připojit základním způsobem comp a začít nastavovat. Pěkně krok za krokem.
jo to je právě můj případ chyby mezi židlí a klávesnicí,jinak v menu routeru jsem podporu ipv6 nenašel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono mu to jde... Ale jen na jeden stroj v subsíti. Jestli jsem to správně pochopil. To bych právě viděl na problém nastavení DHCP routeru. Nemáš tam nastavený omezení počtu userů?

[upravil dne 27.12.2013 21:14 od Edison]

počet userů jsem v nastavení nenašel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by bylo dobre zacit od nuly a zjistit, jak vubec ISP prirazuje adresy. Zapl bych si na notebooku u síťovky DHCP, pro jistotu vypl Wifi a kabel ze zdi bych připojil do kompu - pokud net pojede, neni připojení omezené na MAC, ipconfigem bych zjistil jakou to vubec prideluje adresu, branu a DNS abych mel kontrolu pak na routeru.

IP adresa, co je na screenu se mi moc nezdá (172.1.1.1 - to je adresa ze smlouvy nebo je to adresa z predchoziho bydliste?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem říkal, že bych to resetnul do továrního stavu a začal od nuly. :-) Ano, 1. Zjistit, jestli jde net na NTB. Jestli ano, 2. Zapsat si IP, DNS, IP DHCP, výchozí bránu. 3. Připojit comp do routeru po LANu. 4. Nastavit WAN na automatickou IP. Po restartu by router měl dostat IP stejnou, nebo velmi blízkou tomu, co bylo vidět na NTB.

Pokud to na NTB nepůjde, bude to pak zřejmě na MAC a klonování má význam. Pak bych ke zjištění, co přiděluje poskytovatel použil comp, na kterym internet šel.

IP 172.1.1.1 je dost podeřelá... To mi přijde spíš jako DHCP server, než klientská IP.

[upravil dne 28.12.2013 19:55 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...