Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nastavení routeru Edimax


pavloucha

Recommended Posts

Mno... jestli nastaví AP z zůstane tam comp, pak na AP bude chtít mít taky různý IP od poskytovatele, jeví se to tedy jako switch.

Ten poskytovatel je mi povědomý. Přítelkyně má nějaký ten internet a ten poskytuje jedno připojení a to ještě na MAC. Jestli je to tentýž, musí routovat a mít naklonovanou MAC od stroje původně připojenýho na poskytovatele.

Taky jsem tam řešil připojení subsítě.

[upravil dne 27.12.2013 18:44 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím dobře? Kabel od poskytovatele připojen přímo do síťové karty PC?

No já bych postupoval asi takto:

1. spusť \"cmd\" a zadej příkaz \"ipconfig -all\" - vypíše Ti IP adresu, masku, bránu a pokud jsou nastaveny tak také DNS primární i sekundární. Zobrazí se MAC adresa

2. Kabel od poskytovatele zapoj do konektoru WAN na Routeru a do libovolného konektoru LAN připoj PC nebo NTB.

3. pomocí prohlížeče (IE) nebo jiného vstup do konfigurace routeru.

4. v záložce WAN nastav IP statickou a zadej adresu, kterou Ti vypsal CMD (bod 1.) Tady můžeš nastavit i MAC pokud to bude nutné

5. Otevři záložku WiFi a zvol ENEBLE (zatím bez omezení)

6. v záložce LAN nastav DHCP )zatím taky bez omezení)

Nastavení ulož a restartuj router (vypni tak minutu počkej a znovu zapni) Pro kontrolu můžeš znovu vstoupit do konfigurace a ověřit, zda se všechny změny v nastavení opravdu uložily.

Ověř si přístup na Internet z PC. WiFi ověř z nějakého spolehlivého zařízení např. NTB, NeTB nebo tablet. Mobil testuj až naposled - zdaleka ne všechny, ač deklarují podporu WiFi, to zvládnou.

Pokud tohle proběhne OK, tak nastav POOL na DHCP (pokud to považuješ za potřebné) a pod helsem zamkni WiFi, ať se memůže připojit kdejaký hejhula, který jede okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, to jsem přehlédl.

Takže jiný poskytovatel. Značí tedy PC, které bylo připojeno na Kabel1 jsi jen převezl a připojil na CC bez jakýchkoli úprav?

A ještě něco, pokud ten router nastavovali na K1, bylo by ideální ho nastavit (resetovat) do firemního nastavení. Většinou má někde na zadní straně minitlačítko tzv. na tužku. Postup je ale dobré nnajít v manuálu.

[upravil dne 27/12/13 19:20 od FrantaCV]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pohodě,

ne ne router jsem resetoval,to mi bylo jasné,že to nepoběží,když byl nastaven jinak.

Když jsem rušil v Klášterci smlouvu,byla tam zapsaná MAC adresa mojí síťovky i routeru.

PC jsem nepřevezl,používám jiný PC

[upravil dne 27/12/13 19:18 od pavloucha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou IP dostává router od poskytovatele? Jakou IP dostává comp? Jaký DNS comp vidí? Jakou vidí výchozí bránu? Jakou vidí IP DHCP?

[upravil dne 27.12.2013 19:21 od Edison]

První výpis je před připojením routeru,druhý po připojení routeru

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\\Users\\Uzivatel>ipconfig

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::60c5:44f8:39fd:6761%10

Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.102.177

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.102.1

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{0C7599F3-B3AF-49C8-AF2F-A9E35BAAB90A}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Přípona DNS podle připojení . . . :

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :

IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:3426:b8e:26b4:251e

Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::3426:b8e:26b4:251e%12

Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::

C:\\Users\\Uzivatel>

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\\Users\\Uzivatel>ipconfig

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::60c5:44f8:39fd:6761%10

Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.2.100

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.2.1

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{0C7599F3-B3AF-49C8-AF2F-A9E35BAAB90A}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Přípona DNS podle připojení . . . :

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Přípona DNS podle připojení . . . :

C:\\Users\\Uzivatel>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kucí... mám nápad... Jestli se domluvím s přítulkou a měl cestu do CV, bychom se mohli u Pavloucha sejít, nastavit mu net a pak to řádně o Silvestru oslavit, co? ;-)
Ty vaďo,já tu začínam novou etapu života s novou rodinou,zmrskat se hned takhle na začátku,nevím nevím:D

[upravil dne 27/12/13 19:27 od pavloucha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z výpisu vidím, že máš Win7.

Z výpisu nastavení routeru plyne, že má povolenou podporu IPV6 - Win7 tento protokol zvládají, ale neznám mobil, který by IPV6 podporoval.

Dále ze zaslaného výpisu plyne, že komunikace z PC normálně funguje - chyba je tedy někde jinde.

Vstup do cfg routeru a zakaž podporu IPV6 - problém s WiFi by to mělo vyřešit - už jsem se s tím setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z výpisu vidím, že máš Win7.

Z výpisu nastavení routeru plyne, že má povolenou podporu IPV6 - Win7 tento protokol zvládají, ale neznám mobil, který by IPV6 podporoval.

Dále ze zaslaného výpisu plyne, že komunikace z PC normálně funguje - chyba je tedy někde jinde.

Vstup do cfg routeru a zakaž podporu IPV6 - problém s WiFi by to mělo vyřešit - už jsem se s tím setkal.

Ještě v Klášterci jsem měl taky sedmičky,stejný router a mobil z číny mi na wifi fungoval,stejně tak ntb i tablet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím dobře? Kabel od poskytovatele připojen přímo do síťové karty PC?

No já bych postupoval asi takto:

1. spusť \"cmd\" a zadej příkaz \"ipconfig -all\" - vypíše Ti IP adresu, masku, bránu a pokud jsou nastaveny tak také DNS primární i sekundární. Zobrazí se MAC adresa

2. Kabel od poskytovatele zapoj do konektoru WAN na Routeru a do libovolného konektoru LAN připoj PC nebo NTB.

3. pomocí prohlížeče (IE) nebo jiného vstup do konfigurace routeru.

4. v záložce WAN nastav IP statickou a zadej adresu, kterou Ti vypsal CMD (bod 1.) Tady můžeš nastavit i MAC pokud to bude nutné

5. Otevři záložku WiFi a zvol ENEBLE (zatím bez omezení)

6. v záložce LAN nastav DHCP )zatím taky bez omezení)

Nastavení ulož a restartuj router (vypni tak minutu počkej a znovu zapni) Pro kontrolu můžeš znovu vstoupit do konfigurace a ověřit, zda se všechny změny v nastavení opravdu uložily.

Ověř si přístup na Internet z PC. WiFi ověř z nějakého spolehlivého zařízení např. NTB, NeTB nebo tablet. Mobil testuj až naposled - zdaleka ne všechny, ač deklarují podporu WiFi, to zvládnou.

Pokud tohle proběhne OK, tak nastav POOL na DHCP (pokud to považuješ za potřebné) a pod helsem zamkni WiFi, ať se memůže připojit kdejaký hejhula, který jede okolo.

ješte jsem vyzkoušel tento postup,výsledek-v PC net nefungoval,mobil se k wifi připojil,ale nešel net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...