Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Uchycení RZ proti krádeži


Šalda

Recommended Posts

Ahoj, bráchovi asi před týdnem někdo ukradl přední značku z Parťáka, myslel si že ju ztratil, tak tomu nějak nevěnoval pozornost a na úřadě si vyzvedl nový značky, a dnes ráno přišel k autu a přední značka byla opět pryč.

Ráměček pod RZ je v pořádku, takže na 99% není možný že by mu vypadla sama.

Může se vlastně RZ provrtal a upevnit na tvrdo?

Přemýšlel sem že bych ju uchytil na šroub, ale to taky klidně někdo vyrve, když to bude uchycený v plastovým nárazníku, tak mě napadá jedinej možne způsob uchytit ju šroubem a zezadu na matku, to by už neměl nikdo vzít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znám, když jsem byl na dopravce po 4. tak na mě ženská zvyšovala hlas a vyhrožovala, že to příště zaplatím... Přidělej to nýtovacíma kleštěma. To se snadno oddělá a nikdo se s tím dělat nebude...

PS: rozhodně to nahlaš než někdo odjede od pumpy bez zaplacení...

[upravil dne 22/12/13 09:29 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu druhou už přišroubovanou měl, a někdo mu to vytrhl, takže to pořádně přinýtujem a bude snad klid.

Lze to přinýtovat skrz rámeček, nebo je lepší bez rámečku? Nebo spíš, bude to držet i přes rámeček, nebo se prostě rámeček musí oddělat?

Servisman, já vím, už sem tady něco našel, ale jen že to mají přišroubovaný, což už nechcu, tak sem se ptal na jiný varianty.

[upravil dne 22/12/13 09:39 od Šalda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě druhej den po přihlášení auta šlohly značku ale zadní(byly nové STK a ME)hlásil sem to na PČR,sepsali jsme protokol a s nim sem šel znova na úřad pro nové RZ.teď je mám prošroubovaný.šroub,matka a fest dotažený.pokavaď to je zásah do ZR,tak šrouby(nýty)by měly být v barvě podkladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná už se něco změnilo, ale před pár lety, když jsem si \"fasoval\" značky na mého miláčka, mi na dotaz ohledně upevnění pomocí šroubků na DI sdělili, že RZ je majetkem státu a provrtání je bráno jako poškozování cizí věci a může být řešeno ve správním řízení s pokutou do 50.000,- :myslim

Nicméně jsem to ignoroval a RZ mám nýtované a zatím nikdo při kontrole na silnici a ani na STK neprotestoval. Spím klidněji a při odchodu od zaparkovaného auta mám o jednu starost méně. Horší je když pak zmizí registračky i s autem jako kamarádovi v Plzni.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná už se něco změnilo, ale před pár lety, když jsem si \"fasoval\" značky na mého miláčka, mi na dotaz ohledně upevnění pomocí šroubků na DI sdělili, že RZ je majetkem státu a provrtání je bráno jako poškozování cizí věci a může být řešeno ve správním řízení s pokutou do 50.000,- :myslim

Nicméně jsem to ignoroval a RZ mám nýtované a zatím nikdo při kontrole na silnici a ani na STK neprotestoval. Spím klidněji a při odchodu od zaparkovaného auta mám o jednu starost méně. Horší je když pak zmizí registračky i s autem jako kamarádovi v Plzni.:grr

A proč se na to ptáš blbů na DI, kteří jen papouškují to, co jim řekl blb nadřízený, který si to vycucal z palce? Na právní věci se přeci také ptáš právníka a ne kopáčů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobnou zkušenost a myslím, že na tohle téma vyšel kdysy i nějaký vnitřní pokyn u policie, ale už je to dost dávno. Myslím, že 1. část se týkala takových těch samolepek EU co si lidi dolepovali na SPZ a druhá těch šroubů. Pikantní je to o to víc, že zodpovědnost za ztrátu je na majiteli vozidla. No každopádně to už musí být superblb... Možná bych ten nýt přetřel kapkou barvy, bude to hezčí a idiot si toho třeba tolik nevšimne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To oddie:

A koho jiného bych se asi měl ptát? RZetu mi vydávají na magistrátu a na stejném místě se řeší i prohřešky. Právníka si zaplatím až ho budu potřebovat. A kde jinde bych měl dostat relevantní odpověď než tam, kde se RZ vydávají. Bohužel, že tam sedí právně nevzdělaní tupci, to není, v této republice, žádná novinka. A bohužel právě tito tupci tě pak budou ve správním řízení řešit.

A jak píše koblih69 - bylo to v době, kdy jako neskutečný problém řešili nálepku EU. Rozum to nebere, ale co v tomhle \"Absurdistánu\" bere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...