Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

U koho tankujete naftu? A popř. jaká aditiva používáte?


hardhouse.trip

Recommended Posts

Dnes jsem se dozvěděl, že EuroOil provozovaný firmou Čepro je v podstatě státní podnik, který prodává palivo ze státních hmotných rezerv, které je vlastně před vypršením lhůty spotřeby a je nutné ho nahradit novým...

Co Vy na to? :D:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zase slysel ze EuroOil nepotrebuje pridavat bioslozky a prodavaji jen cistou naftu.
O zasobach hmotnych sla jeden cas fama o toono ale muzu natankovat i u sve oblibene a auto nejede huli ..... a je hlucnejsi .....

Osobni postreh ale fakt je ze StatOil se ted jmenuje Circle nebo tak nejak ...... tak ze kdo muze vedet co a kdo to zavazi .....?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eurooil má bez biosložky naftu pouze tu označenou OPTIMAL DIESEL + nebo OPTIMAL DIESEL, jinak ne.

Vím to protože u nás v Kloboukách mame Čepro areál včetně pumpy.  Jsem si myslel že mají normalní naftu bez BIO, a ono ne, zaměstnanec Čepra mě vyvedl z omylu, tu specialní + verzi nemají u každé pumpy, takže někde taky smolík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze stránek Čepra 

OPTIMAL DIESEL

 
Na všech čerpacích stanicích EuroOil si mohou zákazníci zakoupit naftu OPTIMAL DIESEL bez biosložky. Oproti běžně prodávané motorové naftě na trhu s obsahem biosložky, resp. FAME až 7 % je OPTIMAL DIESEL v důsledku nepřítomnosti biosložky méně náročný na sledování a zacházení při skladování a použití. Kvalita nafty OPTIMAL DIESEL bez biosložky splňuje veškeré požadavky technické normy ČSN EN 590.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, pavelu96 napsal:

Dnes jsem se dozvěděl, že EuroOil provozovaný firmou Čepro je v podstatě státní podnik, který prodává palivo ze státních hmotných rezerv, které je vlastně před vypršením lhůty spotřeby a je nutné ho nahradit novým...

Co Vy na to? :D:myslim:D

To jsi to zjistil docela dlouho. To palivo se tam i tak točí docela rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Poslal som do Shellu otazku na cetanove cislo ich v power dieslu, kedze je premiove a nevedia, co je zvlastne

ďakujeme, že ste kontaktovali Zákaznícky servis Shell.

Konečné cetanové číslo nie je nikdy konštantné, odlišuje sa v závislosti na sezóne, druhu nafty a ďalších komponentoch, ktoré sa do ,,naftovej zmesi´´ pridávajú. Z toho dôvodu nie je jednoznačne povedať, koľko Shell V-Power Diesel cetánových jednotiek má, s určitosťou vieme iba spodnú hranicu, 51 jednotiek, ktorá je určená európskymi normami, hlavne STN EN 590.

Čo sa týka mazivosti tak Vám zasielam v prílohe tabuľku mazivosti, (limit podľa EN590 – max. 460µm).

Keďže FAME pôsobí ako prirodzená mazivostná prísada, mazivosť sa aj z tohto dôvodu nemeria v každej vyrobenej šarži NM/B7 pre SK. Merania sa vykonávajú sporadicky, raz, prípadne dvakrát za mesiac, resp. pri sezónnej zmene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže odpověď typu: "Vlastně nevíme, co prodáváme, ale určitě je to dobře, protože musíme splňovat normu, takže nějak to je, že ji splňujeme, a jsme v tom zatraceně dobří, i když nevíme, jak moc vlastně, tak se nemusíte ptát, tankujte "no worry" a zálujte nam hodně a happy :D Já se picnu! :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ford foru se to probira taky a vsichni se tam vzacne shoduji nad vervou a eurooilem :)

shell naftu nikdy..... hlavne ne na tridvorsky v koline. Tam kdykoli jsem vzal, tak hned diagnostika..... jak na octavce, tak na fobii, tak na tranzitu.... do mondea uz jsem se poucil....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ja som nikdy nemal s naftou zo shell problem nemal, ale ako zakaznik sa chcem informovat, co kupujem a dostanem odpoved, ze sa to neda urcit?  No dakujem, idem inde kupovat. Tiez z Metra som nemal problem, ale tiez sa o ich nafte neda nikde nic docitat, tak som im poslal otazku a premiovu naftu a napisu mi, ze su v nej aditiva a je vykonnejsia a to je vsetko ako super odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s diesely mám něco odjeto a vždy jen na obyčejnou levnou naftu, v posledních letech tankuju v podstatě jen u Globusu, ale na zimu dávám VIF, jsem zastáncem častější výměny paliv. filtru, nepamatuju, že by mi to někdy nechytlo, nebo nějaký jiný problém v souvislosti s naftou, prostě otočím klíčkem a jedu :)

nějakou prémiovou naftu jsem nekoupil snad 15 let, vyjma někde v cizině z donucení, bo nic jiného nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...