Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

piatok 13ho-Problem:stop motora-- "Už bavi"


edo172

Recommended Posts

Zdravim všetkych.Takže na začiatku by som Vas chcel poprosiť či nieje niekto v okoli Košic s diagnostikou.Potreboval by som zistit čo sa vlastne stalo.Mam Peugeot 607 2,2hdi r.v.2001 a stala sa mi nemila vec a to-Piatok 13.12.Išiel som v obci kludnou jazdou 60km/h na 4om prev.stupni a zrazu mi auto chciplo.Samo z ničoho nič.Normalne ako keby som otočil klučik v spinačke.Žiadne stracanie vykonu alebo pomale klesanie otačok surovo spadly otačky na nulu a bolo ticho.Skusil som ho naštartovať ale len toči a toči ale nenaskoči.Pri polohe klučika 2 je počut že čerpadlo tlači naftu do filtra.Rozvody som pozeral či nestrihlo remeň je v poriadku.Skusil som dnes strieknuť štartovaci sprey,štartlo ale bežalo len kym tam bol sprey.Pozeral som aj poistky či nieje niektora vypalena aj v motorovom priestore aj v kabine ale su ok.Viem že bez diagnostiky asi na nič nepridem.Velka prosba na niekoho kto by mi vedel pomocť.Jasne že to nebude zadarmo s tym počitam.Zatiaľ tolko a ďakujem Vam za straveny čas pri citani mojho problemu.

[upravil dne 16/12/13 12:00 od edo172]

[upravil dne 30/12/13 13:46 od edo172]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridrete spičky vstrekovacov z dovodu nekvalitneho paliva .Ak dia bude hlasit 2x vyssi tlak je to jasne vprdeli vstreky ,nema kam ist nafta preto ten tlak a preto na sprej naskoci.Vlastna skusenost .Vymen aj DRV!!!

To by mu nezdochlo okamžite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemyslim si lebo keď sa mi v lete zaniesol tak sa na pristrojovke objavila aj ikona a aj vypisalo-engine antipolution system faulty.A vtedy auto šlo normalne ďalej nesciplo.Tolko moja skusenosť s DRVčkom.Vďaka za snahu

Ak bol zaneseny, mozno si len cistenim vyriesil nasledok a nie pricinu (co ho zanieslo?) Je dost mozne ze zdroj zanasania (napr. podavacie cerpadlo v nadrzi) stale existuje a upchal ho. Je dolezite to vsetko pozriet, pretoze ak kupis novy DRV tak za par mesiacov budes mat taky isty problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mal som v praci DRVčko poriadne som ho vystriekal loctaitom a vyfukal.V domneni že ak bol velmi zaneseny tak po prečisteni by mohlo auto štartnuť.Teraz som ho bol namontovať a skusil som štart.A NIČ.No celkom nič to zasa nebolo.Hneď na prvy štart naskočil motor ale asi len na 2-3sekundy ale potom chcipol.Skušal som zasa Startnuť ale zasa len to bolo aj predtym toči toči ale nenaskoči.Tak to som velmi zvedavy čo mi povie dia v piatok.Určite to sem hodim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slubil som aj to aj dodržim iba že ten čo mal prisť v piatok nemohol lebo musel niečo doležite riešiť.Dnes mi ma doobeda zavolať a povedať hodinu kedy pride.Uisťoval ma že dnes (nedeľa)ale určite už pride.Tak som zvedavy.Prečital som si tu na fore viac takych prispevkov že -auto chciplo a nejde naštartovať-ale v žiadnom som sa nedočital ako sa to skončilo!Čo ma mrzi že niektory svoje temy nedotiahnu do konca!!!Veď prave od toho je toto foru aby si ostatny vedeli poradiť ak by sa im stala podobna alebo prave ta ista chyba.Či nie?Mapisal som tym osobam sukromnu SZ tak čakam že sa snaď aspon jeden ozve.Sice oni maju Peugeot 407 ale nevadi každa rada dobra.Som naozaj rad že to zaujima aj teba ako a čo sa deje s mojim krasavcom.Pekny deň Ti prajem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A este som ti zabudol napisat ze po tom co sa to mne stalo tak po vymene DRV a cerpadla v nadrzi za 3 dni sa odporucal BSM modul v motorovom priestore. Zhorelo v nom relatko co napajalo vacsinu komponentov co sa motora tyka.

No musis pockat na diagnostiku a potom podla toho ozme hladat dalej. Uz tu aj niekto raz pisal ze mu nepomohlo vycistenie DRV a tak urval to sitko co bolo na nom a od vtedy bol pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi rad by som napisal diagnozu ale ešte ju neviem.Včera som volal tomu s diagnostikou ale nedovolal som sa mu.Neviem či sa mu niečo stalo alebo čo proste mi nezdvihal.Takže mam ďalśi nervozni tyždeň predsebou.Ešte mu dnes budem skušať volať snaď sa mi to podari.Jofo no možno aj mne niečo vyhorelo ale bez dia som bezmocny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda ze si az v Kosicoch. by sme to kukly co sa mu nelubi. No teraz na sviatky o takuto dalsiu starost navyse.

No nic. musis pockat na niekoho kto ma diagnostiku. A neskusal si sa dohodnut s niekym z peugeotu ze jeden vecer by za mensiu uplatu zobral pocitac a kukol ti to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To maš na mysli tak že mam ist do Peugeotu za neakym mechanikom a povedať mu aby vzal z prace dia a prišiel ku mne?No neviem,neviem či je to dobry napad ale asi nebudem mať inu možnosť.Už som volal toho s tou dia aj dnes ale len zvoni zvoni ale nedviha mi.Aj tak diky Jofo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže zohnal som tel.č.na mechanika s Peugeotu ale už nepracuju až po novom roku 7.1.2014.To je strašne dlha doba aby som len tak sedel a čakal čo najdu.Tak som bol kupiť v kelly snimač vačky(28eur)a zajtra ho skusim vymeniť.Snimač kľuky(29eur) nemali ale v piatok ho dostanu. Možno som vyhodil 60eur zbytočne ale čo ak nie?Chcem sa opytať na tom snimači vačky je taky maličky zubok(vystupok)ten je na to aby bola medzera medzi nim a kolesom vačky?Ak ho budem davať dnu mam ho nasunuť celkom ako to pojde aby sa oprel o koleso?Pri štarte sa ten zubok potom obrusi a vlastne tym bude nastavena medzera aka ma byt.Pochopil som to dobre?A možem hneď po vymene auto skusiť štartnuť alebo musi sa napojit najprv dia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie snimace namontuj tak ako su povodne. Ci sa tam nejako ulamuje zubok zo snimaca to ti nepoviem.

Inac mam v kufry jeden drv ktory funguje tak tri dni potom prestane nejakych par minut a potom ide zas. Aspon tak sa choval v mojom aute. Mozno by ti pomohlo na skusku, len netusim ako ho dopravit k tebe na zapozicanie ked teraz je taky zhon a uz ani kurier nechce nic brat.

Funguje este taka sluzba ze vlak veduci nieco zoberie a preda to na inej stanici, alebo autobusar?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...