Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TAK PRÝ NOVÁ ALTERNATIVA PRO DIESELY... ježdění na rostlinný olej!!!!


Pietro

Recommended Posts

Dobrý, takže to funguje? A jak si to míchal nebo si jel jen na olej? Přemýšlel jsem, zkusit to míchat 1:1 s naftou, snad by to neoddělalo vstřikovací čerpadlo, apod. Zatím váhám, ale cena nafty je krutá...

Jo a cos použil za olej, jakej to byl druh a za kolik? Díkes

[upravil dne 14/9/05 Pietro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pietro

Taky mě to napadlo, jestli by nepomohlo do toho oleje přimíchat trochu benzínu jako ředidlo a upravit tím tu správnou viskozitu. I když, je to všechno jen teorie. htělo by to nějakého chemika...:D

Ona je celkem otázka stabilita té směsi. Abys tam třeba po 12 hodinách neměl krásně rozdělené tři fáze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marty

Ona je celkem otázka stabilita té směsi. Abys tam třeba po 12 hodinách neměl krásně rozdělené tři fáze.

Jo. Tohle je přesně ta otázka, kvůli které se vám divím, že s tím takhle experimentuje. Ono totiž vůbec nejde o to, jestli to hoří, jak to hoří, jak to na to jede a podobné nesmysly. V tomhle ohledu je to skutečně o chlup lepší, než normální nafta. Jenže u toho jaksi nikdo moc nepočítal s tím, že se to bude lejt do nádrže a jezdit na to, takže to jaksi neobsahuje příslušné stabilizátory, aditiva a podobně. Takže je úžesné, jak to na to \"jezdí\", ale z hlediska ostatních vlastností je to o chlup horší, než houfně kritizovaná bionafta I. generace - tedy tehdejší čisté MEŘO. Z hlediska stability je to nastejno, viskozitní vlastnosti to má poněkud jiné - proto taky ony profi sady mají pořádný předehřívač, že... nad tím jste se nezamýšleli, že by byl vhodný??? Dá se celkem snadno dodělat, mimochodem, když už na to chcete jezdit... a zvláš? u čerpadel Lucas je mimořádně vhodný (Beosch je trochu odolnější, tomu to tak nevadí).

Jinak je to tak nějak použitelná věc pro toho, kdo jezdí často, a nenechává auto stát. To se na to dá jezdit celkem dlouho. Ale nepřejte si vědět, co to udělá, když se to náhodou bude muset odstavit, nebo když se do nádrže dostane nějakej sajrajt, co se tomu nelíbí (a nebo voda). Umí to udělat náááádhernou sraženinu, co nejde vymejt ani benzínem - jedno takové čerpadlo mi čerpadlář vrátil \"na vystavení nebo do sběru\". Jinak ale hodně štěstí, když se pro to rozhodnete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně si myslím, že pokud mám na auto za x tisíc, tak se snad předpokládá, že mám i na PHM. A dělat tady experimenty....takhle jsme s klukama experimentovali s chrchlama za 500, když nebyly prachy na benzín. Ale s Hdi atd....:myslim

chrchl = jawa pionýr

Ostatně, je to pouze můj názor.:papa

[upravil dne 14/9/05 Hadra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, nalejt to do nejaky stary popelnice pred odpisem (stary a neudrzovany 205/309/405/...) bych se celkem nebal to nalejt, oni se kvuli tomu ve sberne neurazi...

ale jestli mate na HDi a podobne, a nemate na naftu, stalo by za to se zamyslet nad vhodnejsi cestou, jak usetrit... treba jezdit mene?

abyste za pul roku neresili opravu, ktera prevysi uspory na PHM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti dám \"oni se ve sběrně neurazí\", to je moje hláška :D;)

Jináč leckde je to móda, dokonce snad na to maj i úlvevy na daních, či čo, ale v českejch podmínkách by mě osobně s.alo už jen jezdit kvůli tomu do supermegahyper, a matlat to tam po litrovejch flaškách... Jo, uživatelská nepřívětivost, a nestabilita, to jsou věci, který by mě na tom hoooodně vadily, proto se do ničeho takového nepouštím. Jinak řešením do budoucna by mohla být ona směsná bionafta, kterou nám kdysi zatrhli, a teď se tak nějak zase objevuje, nebo třebas pro mě za mě čisté MEŘO, ale s odpovídajícími stabilizátory a antioxidanty, aby se to nikde nemohlo srazit - jenže pak na to milý stát napálí spotřební daň, a budem tam kde jsme byli, že...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm , no před půl rokem bych se ještě bál tvrdit že to moje 405ka přežije, ale jak byl před pár měsíci ten prů... se starym fritovacim olejem v naftě, tak ja sem měl tu smůlu a načepoval jsem si od konce nádrže skoro čistej fri?ák a přišel jsem na to až po 300km, protože těma sr..., co v něm asi byly (nebo jestli se to srazilo s normální naftou nevim), se mi ucpal naftový filtr (doma sem vyklápěl bábovičku). Do ty doby to jelo poměrně normálně, akorat to po ranu hůř startovalo a bylo to línější, po výměně filtru to jezdilo taky v poho. Od tý doby jsem najel víc jak 10tis km a nic neodešlo :papa . Já mám čerpadlo Roto-Diesel, ale čerpadla od Lucase to prej nepřežily. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...