Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak točíte ???


Pietro

Recommended Posts

zdar, vcera jsem mel konecne moznost zjistit rychlost. jinak totiz jezdim po meste (Teplice) a to neni na jezdeni kolem 100ky. 405 Break 1.9 Gri pri 3000ot jede 110km/h. myslim, ze porovnavat naftaky a benzinaky pri stejnych otackach neni dost dobre mozne, protoze oba motory maji maximalni vykony pri jinych otackach. Na 3000ot je plyn. pedal skoro v horni poloze.... :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak oukám na ty rozdíly, tak ne malá část se spíš bude týkat nastavení tachometrů, než skutečně konstrukčních rozdílů převodovek. Pkud je na stejnej obsah rozpal +/- 10 km/h, tak to jistě nebude v převodovce a spíš bych věřil nižším hodnotám čili na 1,9 D bych to šacoval tak kolem 120-125 Km/hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotlive prevodove pomery jsou dobre videt na CD s katalogem ND. Staci vybrat auto, zadat * do typu motoru a ono to vysype vsechny prevodovky a u kazde to napise prevodovy pomer kazdeho kvaltu.

A mate presne to beze vsech ovlivnujicich faktoru (nepresnost tachometru a tak). Asi by se z toho dala vypocitat i rychlost v km/h, pres obvod kola. Otacky vim, obvod kola si spocitam a vynasobim to prevodovym pomerem a mam to, jestli se nemylim, hihihihi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V SR treba ist s ropakmi na Emisnu kontrolu. pocul som take flipi, ze po napojeni pristroja tocia tam motor na maxa cca. minutu. vraj par motorov uz odkurili. nemam z toho dobry pocit. dilema: musia ho tak týrat? mam motor po GO 2500km a nemal by som ho este barz vytacat. co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

No jak to tady čtu, tak jste mě dost vyděsili...

Do nedávna jsem jezdil se škodulou a jsem zvyklý řadit podle ucha...

No tak jsem pro klid kontroloval otáčkoměr a řadím tak 3000 - 3250.

Kolik mi to jede na 5 při 3000 nevím, musel bych zkusit.

Po městě jezdím za 3 - nohu na plynu skoro nemám a je tam necelých 2000 otáček... a tachometr ukazuje 50.

Nedávno jsem při předjíždění vytočil svoje SRDTíčko tak kolem 3800 a to jsem tam měl 150...

To by mě zajímalo kde je chyba? Odrovnám si takhle motor? Točím to moc?

[Editován dne 6/10/03 Gotrek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než sem přechipoval, točil sem 2.0 HDI maximálně 3500, protože víc to nemělo smysl, motor už slábnul a nedával ve vyšších otáčkách vyšší výkon.

Torbína začínala reagovat kolem 2300, taklže sem řadil lehce přez 3000 tak 3200, po přeřazení klesly otáčky do účinných pro turbo a neztrácel sem výkon. Když sem potkal kloboukáře šel sem na 3500.

Po přechipování motor nejen ožil, ale turbo bere lehce pod dva tisíce a motor nezeslábne v otáckách, takže když je potřeba přetáhnu 4000. Víc nemá smysl. Nejen že to víc jede, ale vyšší rozsah rychostních stupňú a plynulý zátah mě nenutí přeřazovat při předjíždění.

Jak si mnozí mohli na srazu ověřit, jede to celkem slušně. Maximální ktou?ák je posazený trochu níž a celkově jde používat méně plynu.

Občas je potřeba trochu vyfoukat trubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...