Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 cabrio - The Smurf


Maresenka

Recommended Posts

Zdarec lidi, tak jak to jde? Po delší odmlce se tu ukazuji očumuju ostatní klenoty, tak sem něco připíšu. Něco je fajn, neco je úplně na pí... :-(
Začnu tím, že cabriu se ozvalo po změne podvozku rameno, takže už ho budu dávat na pěěěěkně dlouho do dílny. Pěkně dlouho píšu z duvodu, že jsem přišel o papíry. :-( Před dvouma týdnama poslední tři body.....během dvou let 4 pokuty za pásy a ahoj......holt blbcovi není pomoci. Není to fér, bejt za pásy trestanej jako za rychlost atd.....pásama na rozdíl od jiných přestupků neohrožuji okolí...ale co, 12 je 12 a tomu se nevyhnu. Takže nevím, na jak dlouho mi zmizej noty. Váhal jsem co s autem,bylo by mi líto, kdyby přes rok a půl stálo.....rok a půl z důvodu, že mimo sezonu ho nedám ven. Ale nakonec jsem usoudil, že se ho jen tak nezbavím. Takže se přesuneme k tomu lepšímu.

Čalouník už čeká na sedačky, bohužel budu muset ještě asi měsíc počkat, měnil jsem práci a ta zkušebka je teda pěkně hnusně odbytá, co si budem povídat  :D

V dílně už mám nachystanou barvu, mám asi 20 kilo barvy, různý barvy, ale asi 12 kilo je černá perleť. Tamto byl dar k tomu, bude se hodit. Během toho škudlení tý malý almužny jsem si sestavil hydrografický vany, začal spolupráci s jedním velkoobchodem na hydrografiku, dal do kupy stříkací pistole od kamoše co se mnou má dílnu na půl (je to lakýrník). Takže ve finále mám supr přivydělávajícího koníčka. Celej introš v cabriu bude v hydrografice, až domyslím doladím, pochlubím se. Pak pujde cabrio do hola a na lak a snad během toho se udělají sedačky. vše je dohodlé a připravené, až na ty kačky no. Takže postupně pomalu ale jistě dojdeme k cíly. Dá se říct že času je dost :-/ :D Hned po tomhle se pustím do aparatury, v dílně už mám rokfordový dunítko, který přijde do kufru, už mám naplánovanou zástavbu :-) Dále doobjednám již vymyšlenou sestavu od hertze a kilometry dynamatu, vytlumím, vyměním repro a po téhle fázi se pak odvážím vyjet na nějaký srázek. Auto je ted ve stavu, za který bych se vážně nechlubil.

Když už jsme u toho, mám pár dotazů a za každou radu budu rád. Jsem celkem ujetej na to věci hodně odtrhnout od tuctových, prostě totální individualita, takže mě napadlo, že než budu lakovat, trošku rapidně pozměním design. Pro lidi co to zděsí, zatím je to jen váhání a zjišťování informací, ale napadlo mě, že bych překopal předek na 406 po faceliftu. Ale zajímá mě, jak náročný by to bylo na přestabu. Asi to nebude výměna dílu za díl, ale nechci zase dělat celou zimu jen tohle. Popravdě je to fakt 50 na 50, protože 306 má krásnej předek. Ale ta ojedinělost by byla to se musí nechat. Pokud by někdo měl nějakou radu, sem s ní díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeju ti at ti vše dopadne máš velký plány, jinak k tomu předku ze 406, už tu jedna jezdi, takže ojedinělý jak ty píses to nebude a navíc to není pěkný :-), ale to je jen muj nazor. Teď koukám , že si z Nymburka před měsícem  jsem tam byl s 306 to vědět, mohli jsme dát spicha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš takovou černobílou, tak z té právě asi ten předek budu mít :D uvidím, třeba se mi to taky nebude líbit, ale zatím v tom vidím dobrou změnu, ale uvidíme :-)

Je to je škoda, to jsme mohly....tak snad někdy v budoucnu to vyjde. A každopádně díky, snad plány vyjdou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pro ukázku, tenhle předek tam zkusím dát, bud to bude ok nebo ne, uvidím, každopádně mě nějaká změna láká, tak uvidíme jak bude hezká, za každou cenu to dělat nebudu :-)

Jinak jsem prodal kola a už pokukuju po jiných, tak až se na nějakých zaseknu, mažu pro ně :D Jedny vyhlídlý už jsou, pokud nevyjdou, celkem mě lákají origo peugeotacký, paprsky, myslím že je má Jacobson, nevíte někdo název?

10710419_10201521280353315_1235231160340

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak to tu celkem pěkně umírá. Něco málo přidám. Bylo teď dost práce a málo peněz. Stěhování do nového bytu, hned vedle dílny, z toho mám radost, ale papá to koruny až moc :D Pomalu ale jistě už to rovnám a mužu začít postupně zas utrácet za svoji pokladničku bez střechy :) předek už mám 406kovej nandanej, samozřejmě se nezalíbí všem, což ani nečekám, ale já jsem spokojen. Rozhodl jsem se, že ho tedy udělám i vzadu. Světla už mám domluvený a taky pár sad blatníků navíc. Budu řezat a vařit takže se hodí. Kdyby nějaký zbyly, rád se podělím. Pak už mi budou k ničemu :D Takže v nejbližší době se vrhnu na rozšíření a zadní světla. Až se poperu s tímhle začnu dělat vejfuk, kterej plánuju udělat uplně novej a rozdvojit do duplexu :-) je jen jedna varianta, která by se mi zamlouvala víc a tu má dejv na svým zlaťáku, takže já pujdu do rozdvojení. No a až bude tohle, pujdu na lak a čalounění. Času mám dost, řidičák mi teprve vemou takže aspon nespěchám a budu se snažit udělat co nejvíce běcí co nejlépe :-) 984265_10202057691483258_8056743965353751907933_10202057803526059_394980612111221544440_10202057936169375_62418852899413

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak jsem tu sem zase dlouho ni nedal a mrzí mě že sem stále nemužu dát nějakou pořádnou změnu, ale chystám to. Momentálně jsem byl finančně zaseklej, změna práce, zkušebka, stěhování atd, no dost šlo mimo. Jediné co jsem zatím dodělal a ještě ne na 100% je předek. už mám i nové blatníky, tamty hnily, tak jsem dal jiné. Ještě třeba dovařit růžky ať to pěkně sedí a vrhnu se na rozšíření lemů a nějak pěkně upravit zadní nárazník. Koupil jsem od kolegy duplex výfuk tak nějak doladit ten origo do hezkýho detailu. Přišli mi vzorky barev, takže už mám i vybráno na lak, ale ten má ještě čas, teď jde na řadu rozšíření. Doufám, že ostatním se daří víc, snad to doženu a jednou se někde sejdeme a vystavíme ty naše lvíčata :-)

11650471_10202780049061746_808706289_n.j

 

11124800_10202780049021745_2072059674_n.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Čau všem lvům po roce, tak jsem si vzpomněl, že tu vlastně mám vlákno, že bych to tu mohl oživit. Auto neumřelo, pořád vrčí (na dvoře) ale už jsem vše asi po desáté rozhejbal správným směrem. Změny budou úplně jiné než se doposud psalo, vzhledem k tomu jak se v ČR máme a jak můžeme upravovat vozy, jsem sklopil uši a raději se svou fantazií couvnul. Auto je již rozebrané a jede na lak (půlka auta už tam je :D ) vyhraju si s detailama a až to bude final, bude na co koukat, naláduju to sem a něco k tomu připíšu. Teď to nechci načlý zveřejňovat, takže až final. Dokonce jsem koupil ještě jedno cabrio litr, ale vzhledem k tomu, že očekávám ještě 406coupe, nemám již čas a asi i finance sypat do tří aut, cabrio 1 a coupe sežerou dost :D takže ho přepošlu dál. Měl jsem chvíli nutkání mít jedno pořádně upravený na srazy a jedno daily, ale bude cabrio a coupe :-) takže zatím se mějte a snad se výsledek zalíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Ahoj všichni kolegové, tak se tu po dlouhé době objevuji také. Došlo na některá slova z Vás a auto putuje předkem zpět do origa, tedy spíše už nějakou dobu je. Přes zimu je u kamaráda v lakovně, kde teda není jen kvůlu laku, ale dělali jsme takovou individuální úpravu. Na základě originálu, ale jsem takovej, že chci vždy bejt trochu odlišnej :-) Dlouho jsem vybíral barvu, nakonec jsem zvolil pastelku světle modrou, která bude v kombinaci s černou perletí z odstínu Honda. Shodou náho mám od kámoše, co si hraje s lakem i originální lízátko z GTI, to mě potěšilo. Dále jsem na auto sehnal větší brzdy (nakonec jsem se na bremba vykák, bude "pouze" z GTI a také už mám doma připravený věci, abych dal i zadek na kotouče. Čeká tam nová hudba, rádio atd atd atd......... u čalouníka už mám přes zimu interiér, nemůžu se dočkat na finální práci. Věřím, že většinu práce tenhle rok dodělám. Auto je v depozitu dokud nebude hotové. Za mou neaktivitu sem přidám nějaké fotky. Původně jsem sem nechtěl dávat nic a pak až bude hotové postupně po kapitolách dokládat pokroky interiéru, exteriéru aj. Držím palce s Vašima mazlama a zas někdy :papa

13699303_10204800903221837_1474835620_o.jpg

20160807_144758.jpg

20160807_144810.jpg

20160917_113425.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu barvu se klidně přijedu podívat osobně. :D Je to netradiční. To už bych snad dal nějakou metlu. Já na cabriu uvažoval taky o změně barvy. Nakonec nechám origo černou pastelku.

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu tahat rozumy, co bude v černé metle, očekávám lišty. 306tka vypadá dobře, když má světlou barvu a černé lišty. Takže proč ne. 

Ať se  dílko podaří, já snad do 14 dnů nalakuji svoje cabrio. Zatím vypadá takto. 

Fotografie0397.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Ahoj všem, kdo ještě toto téma sledují, po dlouhé odmlce (taková menší životní změna) se hlásím s dobrýma zprávama. Cabrio je již doma po laku a po tomto týdnu se pomalu ale jistě začne skládat. Přidám pár ukázek toho, co zatím je doma.

Cabrio nabarveno, hotovo decentní zadní rozšíření lemů. Teď se udělá velká očista kastle a pomalu se půjde do úprav a strojení. Další díly mi z lakovny postupně budou přicházet. Čeká mě ještě dost práce. Takže plány jak brzo vyjedu už neřeším, až bude tak bude. Když už to trvá, tak ať je to pořádně. 

Mimochodem během doby, kdy nebylo cabrio doma, tak jsem si ještě rozšířil Peugeot park v létě ještě o 406 coupe 3.0 V6 152kW 2004 :-) takže o zábavu mám víc než postaráno :-) 

received_1882905095054832.jpeg

received_1884038721608136.jpeg

received_1894963960515612.jpeg

received_1894972463848095.jpeg

received_1894973537181321.jpeg

received_1894973623847979.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...