Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cidlo otresu hazi chybu


JirkaV

Recommended Posts

Zdravim

Dnes jsem byl na technicke a mile me prekvapilo, ze vytahli pocitac a precetli mi chyby z ECU. Nicmene jsem tam mel sporadickou chybu otresoveho cidla - predpokladam, ze to je otresove cidlo motoru - co zpusobuje tuto chybu - je to tak, ze to hlida jen otresy motoru a pokud jsou velke tak hodi chybu ??

Resp. me jeste napadnul Knock sensor - coz je senzor klepani motoru - coz bude asi ono, ale co to zpusobuje

Diky

[upravil dne 30.8.05 JirkaV]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle senzor ma za ukol hlidat aby nedochazelo pri spalovani v motoru k detonacim. Pokud k nim dochazi je to nezdrave vuci motoru, je na vine nejcasteji spatna kvalita paliva.

Pokud ECU dostrane infosku od KS, tak trochu upravi casovani zapoalovani.

Nejepsim resenim je tankovat viceoktanove palivo (N98, V-PR, BO99), ale..... vsak to zname ne? :(:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvalita paliva nema vyrazny vliv na detonacni spalovani u motoru rizenych CPU . ECU to upravi tak aby to neklepalo.Pokud se pouzije palivo jineho oktanoveho cisla,tak akorat zblbnes ECU,ktera je naucena treba na Natural95. Ma ulozeno v mepe jak se motor chova pri tomto palivu.Pokud pouzijes viceoktanovy benzin,zmeni se predstih a zacne to akorat zapalovat jinde a ECU se uci na novy benzin. Nekde byl na Netu rozsahly clanek o jezdeni na rozdilna paliva. Muzes jeste tankovat jinde a uvidis co to bude delat.Problem bude asi vtom cidle klepani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ECU samotna nepozna, kolik oktanu ma palivo. To da rozum, ze? :) Detonacni spalovani produkuje frekvence v pasmu 15kHz, pokud je neco spatne a dochazi k detonacim, ECU upravi predstih. Mozne priciny detonaci jsou ruzne, ale nejcasteji se (udajne) vyskytuji pri nelvalitnim palivu. Mam vycteno z for, kde motorum opravdu rozumi a radi se v nich hrabou. Viceoktanovy benzin ma tu vyhodu, ze je \"odolnejsi\" proti samozapalum (detonacim)- nejen proto by se mel napr. u turbomotoru pouzivat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...