Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ktorý nový olej?


lordlacik

Recommended Posts

Pred dvoma tyždňami som kúpil 308sw 1,6vti. Je to model 2009 a nabehaných necelých 28000km. Aký olej odporúčate? Podľa nálepky tam bol Quartz, ale aký to nevie ani pôvodný majiteľ, lebo to robili v servise. Musím tam dať Quartz? Nemôže napr Shell? A ako zistím či tam je 5w30 alebo strelím 15w40? A keď Quartz 5w30 ktorý? Na olejpošte sú 4 druhy (Future 9000, Ineo ecs, Ineo longlife, ineo mc3).

Vďaka za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím, nechci zakládat zbytečně nové téma, tak se ptám zde. Před týdnem mi měnili v neautorizovaném servisu olej a olejový filtr. Olej i filtr jsem měl svůj. Nového oleje dolili jen 3,5l. Může to být problém? Díky. 

 

Edit: hladina oleje po výměně byla dvě čárky pod maximem.

Upraveno uživatelem Rimmsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, jen mám takový pocit, že asi nevypustili celou vanu. Ptám se proto, že než jsem přelil množství oleje nad MAX, tak jsem ujel 150 km a dnes když jsem odsával přebytečný olej, tak byl již dost špinavý a nevím jestli je to normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2017 at 19:36, Rimmsi napsal:

Jde mi o to, že když se měnil i ten filtr tak by ho se tam mělo vejít těch 4,25l. Když jsem ho dolil na těch 4,2l, tak už jsem byl cca 5mm nad maximem.

U mé 1.6eHDI 82kW je dle service boxu objem náplně + filtr 3.75l. Objem mezi min a max je 1.5l Podle mě u tvé starší 1.6HDi to bude asi dost podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Někomu to přijde divné,ale u předchozího auta jsem koupil třeba o litr víc stejného oleje a ten jsem po vypuštění napil(prolil) tak,ze jsem viděl,ze u konce vykapavani jsem viděl čistej olej a mel jsem jistotu, ze to vydrží, než tak,ze bych tam nechal i trošku staryho oleje... Nejen turbo se ti odvdeci... ;-) ,tímto způsobem jsem nesahl nejen na turbo 300000km. Takhle to budu praktikovat u 5008,po každých cca 10 - 15tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...