Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kotouče Zimmermann ANO/NE


go.play

Recommended Posts

Zdravím všechny, máte někdo zkušenost s kotoučema Zimmermann ? plánuju v co nejbližší době nějaký kotouče koupit, protože moje jsou už tragický :roll Já osobně bych se toho nebál, jsou německý a tak by to mohla být kvalita, chci ty vrtaný co mají v nabídce, ale radši bych si přečetl více názorů

post-9646-14109634144214_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud myslíš OZ Zimmermann, tak je to jeden z nejlepších výrobců, taky tomu odpovídá cena 3000-4000,- na S16:-) Ale určo s nima neudělách chybu, vzhledem k tomu, že se slušně prosazují i v motorsportu. Někde sem vyčetl, že by měly být trošku líp použitelný v provozu než třeba brembomax, který za studena moc nebrzdí. Osobně bych spíš šel do Ate powerdisc, ale jen kvůli tomu, že sou levnější, pokud máš na tyhle peníze, tak do toho můžeš jít bez obav:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měnil kotouče v květnu a po půl roce mi začly házet, že se třepal volant... mechanik říkal, že jednu 307mičku už řešil s tímhle problémém a po pěti výměnách kotoučů skončili u těch dražších a bylo po problému... tak mě bylo řečeno, jestli doplatím rozdíl ceny a budu mít sportovní vrtané zimmermany... tak je mám :super

Brzdí hned od novoty dobře a to i hned ráno po nastartování při 3 °C... takže nepotřebují zahřát. Jsou celé povlakované a prvně jsme při testovací jízdě museli bržděním sedřít ten povlak z funkčních ploch. Takže ten zbytek kotouče by časem neměl mít rezavý nádech díky povlaku oproti jiným kotoučům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Chuck11: ne, nemám osobní zkušenost, ale známej je kvůli tomu měnil za Powerdisky od Ate, který si pak moc chválil. A tady si na to taky někdo kdysi stěžoval, ale už si nevzpomenu kdo. Ale je možný, že to je jen problém (ne)sladění s určitým typem destiček:myslim Jinak si většina lidí ty Bremba taky chválí;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám Bremba Performance(vrtaný kotouče) a už na nich mám skodo 60tis km stejně tak i s deskama Ferodo DS2500 a kotouče jsou bez známek většího opotřebení.Desticky co jsem teď přezouvam nedávno na zimáky mají ještě tak půlku tloušky a myslím si že je zrovna moc nešetřím.

A Zimmermanny jsem měl na 405mi16 než jsem pořídil Brembo a spokojenost taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží taky na kvalitě a troufnu si tipnout, že třeba zrovna ty Zimmermanny na 106 by vydržely i solidní dávku ostrých jízd a v běžným provozu+sem tam rychlejší projížďka a asi bys nenašel nikoho, koho by podobnej problém s prasknutím potkal:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak prasknut moze aj nevrtany kotuc. Stalo sa mi to uz vela krat. Ale je pravda ze idem s nimi na doraz. Co sa tyka zimmermennov nedavno som riesil s firmou ktora sa venuje vylucne brzdam sadu na BMW 730. Kriteria boli ze je to dost tazke auto a chalan s tym jazdi poriadne divoko tak mi jednoznacne doporucili vrtane zimmermanny a oblozenie tusim HT?

post-33210-14109634157_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam C5 III a tiez rozmyslam nad lepsimi kotucami.. brzdy som rozobral voditka premazal komplet vycistil ale ked idem rychlejsie tak to auto slabo brzdi... je dost tazke ale 406 mi brzdila ovela lepsie a C5 ma problem a poriadny.. minule som skoro potlacil auto pred sebou ked som potrteboval dobrzdit zo 150km/h. na brzdach sa fakt neoplati setrit... to je najdolezitejsia vec na aute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně si je tam dej, nicméně nic zvláštího nečekej. Co je znát je zvýšená hlučnost při brzdění a mírně větší opotřebení destiček. Ta hlučnost mi asi vadila nejvíc a neměnila se ani s jinou tvrdostí destiček. Když to shrnu tak kromě toho, že to zajímavěji vypadá jsem jinou podstatnou výhodu nenašel. Takže nikdy více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...