Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lidé jedí sajrajt (článek v LN)


oddie

Recommended Posts

Cajthamlovou sice úplně nemusím, ale tenhle článek sedí jak pr*el na hrnec.

http://relax.lidovky.cz/lide-jedi-sajrajt-kureci-kuze-na-nove-jsou-dukaz-rika-cajthamlova-ph3-/zdravi.aspx?c=A131111_142609_ln-zdravi_ape

Mám ty samé postřehy. Přesně jak říká - \"Od začátku natáčení pořadu Jste to, co jíte se kvalita potravin hodně rozštěpila. Existují potraviny ještě podstatně horší kvality. Řekla bych, že výrobci zjistili, že část populace se opravdu nezajímá o to, co jí\".

Argumentace cenou, o což se většinou sajrajtožrouti snaží, je přitom lichá, za ten sajrajt díky jeho ošizení zpravidla zaplatí stejně nebo ještě více než za kvalitnější suroviny. Víc než kde jinde zde platí - levně koupené, dvakrát placené... Viz nedávné Vaňkovo srovnání masa nastříkaného vodou, kde člověk akorát draze platí tu vodu. To po těch dílech zmizelo z nabídky hypermarketů, ale můžeme jen sázet, kdy se tam zase objeví a lidi to budou zase jako blbí kupovat. No nic, jen malý postřeh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též souhlasím. Sám jsem byl sajrajtožrout v dobách studií. Nejenže to vycházelo cenově dráž, ale ani to pořádně nezasytilo, různá nastavovadla atd.

Od dob co jsem si začal připravovat většinu jídla ze základních surovin, ne ze zmrazených polotovarů, tak se mi zlepšilo i zažívání. A člověk se při tom vaření i něco naučí.

Maso nastříkané vodou sice zmizelo, ale stále je k dostaní například taková šunka, kde je 60-70% masa a 20% vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se od jisté doby docela koukám na složení potravin a souhlasím s tím, že je lepší připatit za kvalitnější jídlo.

To Fruktis: můžeš mi věřit, že šunka, kde je 60-70% masa je na pultech našich obchodů v té lepší půlce zboží;)

To Minimaxa: tenhle vynález mě nějak minul:o To musím mít na Vánoce!!!:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odee: jo to věřím, někdy ty šunky viděli maso jen z rychliku :)

Onehdá jsem si udělal domací paštiku z kuřecích jater a od té doby paštiky co nabízejí v super hyper nekupuju. Byla to lahůdka, po které mi nebylo těžko :)

Už mi chybí se jen naučit péct chleba :) poslední mi vykynul a po upečení to byl pecen spíš na zabijení :)

Jinak ten šunkovar vypadá pěkně :)

jirkap: u toho menšího šunkovaru píši porce hotové šunky 550g, to by u nás zmizelo během chvilky, možná by nestihla ani vychladnout :roker:)

[upravil dne 12/11/13 13:55 od Fruktis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si uz zvykl ze z nas delaji voly.

pry Cesi chteji levne jidlo a to bohuzel nemuze byt tak kvalitni.tak pak ale nevim proc mnohdy za jeste mensi peniz koupim v cizine mnohem kvalitnejsi jidlo?

No a i kdyz se nam to panove z ČNB snazi zneprijemnit tak stejne na Vanoce budu nakupovat venku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo bydlí u hranic, má docela výhodu, že si může zajet na nákup tam. Z Prahy je to holt horší...

Kdysi jsme jezdili na západ a tahali s sebou jídlo z domova, protože \"venku\" bylo citelně dražší. Dneska když jedem někam na západ, jedem prázdným autem a zpátky je narvané po střechu, protože to u nás je citelně horší a ještě k tomu leckdy dražší... Spíš se ale snažíme zajistit si zásobování co nejvíce z domácích zdrojů - svých rodinných nebo známých, na které se člověk může spolehnout. Pokud to takhle půjde dál, časem si prostě budem muset vybudovat úplnou potravinovou soběstačnost a nezávislost na české prodejní síti - nebo tam jednou za čas koupit max. tak tu rejži, která u nás neroste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praganda je směs kuchyňské soli (99,8%) a Dusičnanu draselného (do 0,2%). Dusičnan draselný (sanytr) býval součástí střelného prachu :D a pro potravinářství byl užíván již od středověku ;). Postará se nám o červené vybarvení nakládaného masa a slouží i jako konzervant.

Domácí šunka tak vydrží v lednici při teplotě max. do 7° C minimálně jako kupované šunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...