Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neony


Peel_306

Recommended Posts

Zdarec lidi.

A? jsem hledal, jak jsem hledal, tak jsem diskuzi na téma neony na tomto fóru nenašel. Já jsem si je právě na auto namontoval a tak by mně zajímaly vaše názory. Jsou celé dělané "vlastnoručně" podle návodu na stránce http://www.djpeak.borec.cz/tuning/neon/neon.htm . Něco jsem dělal jinak, ale princip je stejný. Pár svých fotek mám na stránce:

http://www.peels.wz.cz/g2.htm

2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

hledal jsi špatně bylo tady pár fotek i 306, a tyhle neony do elektrikářskejch lišt se tu i dělali, jinak to vypadá dobře:super policajti tě budou mít rádi :D

rozhodne :D

tohle je vdecny zpusob vytrhavani blocku...

vypada to hezky, ale v provozu bych to moc nepouzival ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, do prahu jsem na třech místech vyvrtal 5-ti mm díry a do nich jsem ty boční lišty přiřrouboval. Je to ten kolmej plech na podlahu, co máš na prahách ( je asi 3 cm vysokej). Lišty jsem přichitil pomocí 3 cm plíšků ohnutých do L. Po vyvrtání děr jsem je ještě 2x natřel Hamerritem, aby to náhodou nezrezlo. A mezi každou podložku a ten práh jsem dal gumovou podložku, aby se nedřel plech o plech. Jinak dvoulinku jsem si protáhl přes celé auto dozadu do kufru a tamtudy jsem ji protáhl na spodek auta. Tam jsem si ji chytnul k ostatním kabelům, co vedou k motoru a natáhl k prahům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Proky:

78xx v plastovem TO220 (ne 78Lxx ! ) utahne 1A max., tak si to spocitej podle odberu... ale pokud muzu doporucit, dal bych ten obvod jeden na kazdej neon a hodil ho primo do trubice. Pozor na to, ze kovove pouzdro je pripojeno!!

Ty 100n kondiky doporucuju v SMD0805 pouzdre a napajet _primo_ mezi vyvody stabilizatoru, misto 1m/25V bych dal ellyt 470uF/50V. To cele na kraj trubice... pozor na znaceni polarity, ellyty maji oznaceny - pol, tantaly + pol!! kdyz prepolujes ellyt, shori casem, tantal ti zmizi hned...

no a neskodilo by prihodit a vstup nejakou prepetovou ochranu ( transil cca 30V by mohl stacit ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Proky

Vvitty:

Já jsem si myslel, že to tak bude nejlepší dík za radu.

Elektrolity znám až moc dobře a vim i jak pěkně hoří ve škole nám jich pár vyhořelo na stole.

Neni ta přepě?ová ochrana moc vysoká?

ne, neni.. pro 7810 garantujeme funkci pro vstupni napeti do 35V (viz katalog), takze mas jeste 5V rezervu... pro ellyt je to jeste lepsi..

mozna by se dal pouzit transil na 25V, ale niz bych nesel, prijde mi to zbytecne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám jenom jeden obvod. A do každé lišty jsem dával takový počet LED, aby byl dělitelný třemi, protože každé tří LED-ky jsem spojil seriově a pak ty trojice mezi sebou paralelně. A před napájení \"neonů\" jsem dal stabilizátor 7810. Když spojíš tři LED-ky seriově, tak to těch 10V akorát dá.

Proky: vepředu 90cm , vzadu 12 - 58 - 12cm (kvůli výfuku) a pod prahama 170cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...