Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Samovolné přidávání plynu u 205-ky


luci

Recommended Posts

Ahoj. Dlouho jsem tu nebyl :)

Autíčko zase zlobí :( Nevíte co to může být ? Prostě mi to po chvíli jízdy začne samovolně přidávat plyn a dá se s tím tak akorát dojet za nepravidelnýho pořvávání motoru zpátky z města domů... Je to docela prča, když vám pod nohou utíká pedál od plynu.

:myslim napadá mě akorát potenciometr. Napadá vás ještě něco jinýho ?

Koukal se už na to jeden automechanik, ale nic nezjistil, protože to u něj udělalo jednou a pak už nic... Hejbal tam s konektorem u podtlaku a pak už to neudělalo, tak ho pro jistotu ještě očistil a myslel si, že tam byl jen špatnej kontakt. Včera jsem si to odvezl domů. Dneska to ale při pojíždění po městě začalo znovu...

Mám 205, 1.1 obsah, r.v. 1991, benzíňák, jednobod. vstřik.

Díky za odpovědi.

[upravil dne 31.8.05 luci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: voštík

nebo \"krokovy motorek\" :D

ale tohle bude spravna cesta - motork prida plyn, potenciometr snima polohu plynu, a do toho vseho jeste keca lambada a cidlo teploty vzduchu.

Já to měl u 306 taky ale to byl 2.0 bylo to výkonostní relé nebo taky krokový motor. Nejsem si jistej jestli to ale 1.1 ve 205 má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za potvrzení, kde hledat chybu...

Tak jsem si označil polohu, rozdělal jsem to a je to už fakt dost vydřený (viz. obr. - mám i další pohledy pokud chcete, můžu poslat).

Očistil jsem to a trochu jsem si hrál s polohou a našel jsem jednu (vychýlení asi o milimetr doprava z původní pozice), na kterou se s tím dalo jezdit, aniž by se samovolně přidával plyn nebo to chcípalo. Akorát se víc rozsvěcovala kontrolka diagnostiky (předtím jen občas).

Jenomže jenom tak tři dny. :(

Teď to zase pro změnu nechce nastartovat!

vydreny_potenciometr_peugeot_205.jpg

[upravil dne 31.8.05 luci]

[upravil dne 31.8.05 luci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu měl jednoho automechanika, sundal celou hlavu nad vstřikovací jednotkou a pak to nastartovalo. Už to zase jde. Prý to bylo asi přechlastaný od benzínu.

Ono to teď po štelování s tím potenciometrem startuje trochu dýl (teda, jestli to na to má vliv), než se chytne a já byl předtím zvyklej pouštět brzo klíček, protože to chytlo skoro hned. A tak jsem ho předtím párkrát pustil aniž by to nastartovalo a tím, jak si to tam vždycky cmrndne benzín, jsem ho možná utopil... Možná :myslim

No, uvidíme zítra... ;)

Jinak mě štve, že se mi oddechem z motoru vrací s výparama do té hlavy i nespálená směs benzínu s olejem (alespoň to tak vypadá) a je to tam od toho pěkně zas**ný :grr

luci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...