Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prídavné svetlá na cúvanie


Durko

Recommended Posts

Pro : shark734 Ano zkrati se jejich zivotnost ale pokud to bude jako zpatecka myslim ze jeden chip prezije v pohode auto.

Osobne kazdy den couvam min do garaze a to je akce ve spatne konstalaci cca 3-5min.....

Navic dnes stoji kolem 70-80Kc/kus ja ji jeste kupoval tusim za 200Kc/kus

Ale teplota je silena jak pro parabolu tak sklo svetla.

I s chladicem to neni Ok proste produkuje toho tepla moc,ale sviti nadherne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jelikož jsem to samé řešil kdysi u feldy, docela se mi osvědčilo koupit přídavný zpátečkový světla a přidělat je ze spodu pod nárazník...je pravda, že především osvětlily prostor pod autem, nicméně při couvání vzad jsem viděl podstatně líp, než jen s origo světly...

[Edited on 11/11/13 08:04 by Krt€K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyto ledky hlavně potřebují proudové omezení.. jsou třeba stavěné až do 1,5A(u cree xt-e), ale zde je problém to uchladit... dalo by se použít třeba toto proudové trafo http://www.ebay.com/itm/10pcs-LED-Driver-12V-MR16-3W-4W-9W-For-High-Power-LED-Light-bulb-3-x-1W-4X1W-/281084668535?pt=AU_Lighting_Fans&var=&hash=item4171f3aa77 ale chtělo by vyzkoušet jaký proud by se dal uchladit ve světle.. a na jedno toto trafo by se dalo zapojit do serie max 4ks aby to vyšlo na 12V,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, já mám geniální nápad: co kdybys tam zajížděl předkem? A couval bys ven, kde je víc světla z ulice.

(Kolumbovi jsem taky chtěl poradit s tím vajíčkem, ale už to měl hotové...)

Jsem mu radil, ať si pořádně osvítí parkovací místo, napsal, že místo je dobré, ale cesta k němu tmavá.... Tak si osvítím i cestu, přeci..... Pár kilowatowých van, klidně si to může zapojit na dálkové ovládání.... Ale očividně chce mít na autě cinkrlátka z kolotoče :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co použít něco takového

Jinak k tomu odporu co potřebuješ k té ledce,tak použij ohmuv zákon,kde víš jaké bude napětí (14,4V) ,jen by bylo dobré vědět jaký proud snese ta ledka,budu počítat 20mA a z toho vypočítáš ten odpor. R=U/I 14,4V/0,2A=72ohmu

Jestli se pletu,ať mě někdo opraví.

[upravil dne 12/11/13 14:41 od Dano406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Tak po delsi dobe jsem si zase hral jak jinak nez vse narychlo a idealne za 10min ;)

Jde o prototip tedy drzi to pohromade --- snad tedy bude drzet.

Na eBay se ukazala LED slibujici 5W a svitivost cca 450Lm pri cca 6,8V cena za 5 ksousku jeste silena ale ona spadne ...

Jde o klasiku jen tam jsou 4led v jedne.

Zapojeni dve a dve a vysledek je na prilozenem fotu.

Spodni leva je LED prava klasika zarovka tak jak to dal fotak z NOKIE.

Uvidime jake to bude v \"terenu\" ale toto je na pohled nej verze.

Na jinem vlkane jsou vsechny \"pokusy\"

post-36106-14109639238064_thumb.jpg

[upravil dne 4/8/14 17:24 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...