Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prídavné svetlá na cúvanie


Durko

Recommended Posts

Já tohle taky řeším, ale u Durkovi bych asi napřed poradil aby si oddělal folii ze zadního skla a uvidí hned líp:D

Jinak mě napadlo spíše něco přídavnýho, aby to tam nebylo pořád, protože více světla při couvání potřebuju cca jednou za 3 měsíce, tak sem si říkal že koupím nějaký uni mlhovky, přidělám na ně magnet jako se dává třeba na maják, a zapojím to přes kabel do autozapalovače, ale ten LED pásek mě docela zaujal, jen bych ho asi zkusil dát dovnitř na zadní sklo, a na vypínač v palubce, jen nevím jak by to prosvítilo zadní sklo, aby to vůbec ven svítilo, nehledě na to že by to asi oslnilo celý zadní sklo a pak bych viděl hůř než teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edison, právě proto bych to chtěl \"jen\" na magnet, abych to mohl mít dole, a když se to náhodou bude hodit, což je vždy když jedu na tábor do lesa, tak si je tam dám, v lese v noci policajti nejsou, že jo:D

Durko, to denní svícení není špatný nápad, ale je docela hluboký, takže bys řezal do dveří, abys to tam uchytil??

O to víc by se mě líbí LED pásek, kterej jen nalepíš, a není moc vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopatlávat světla zvenku = pěst na oko. Zevnitř za oknem bude okno to světlo rozptylovat a odrážet dovnitř, takže uvidíte o to hůř. LED pásek ještě větší pěst na oko a navíc svítí naprd, LEDky typu 5050 apod. se hodí do plošných zdrojů na krátkodosahové rozptýlené osvětlení. Přídavné světlo na magnetickém držáku - pro velmi občasné použití dejme tomu, dal bych si tam asi světlo, co používám na kole - CREE XM-L2 LEDka, 10W, umí okolo 1000lm (pro srovnání běžné dálkové světlo má tak 1500). Na stálé řešení bych řešil změnu té žárovky v původním zpátečkovém světle - ale jak kdo chcete. Jen poznámka - časem se na to taky chystám si s tím pohrát, ale levná věc to taky není, jen součástky odhaduju aspoň na 500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame na aute kameru / osvetleni SPZ funguje super \"jen\" ma problem v malem zornem uhlu

Tak ze Ok na dojizdeni k necemu

Ok pro pohled bezprostredne za auto

ale Ko pokud bych mel dle ni couvat.

To oznacene zelene je koule zavesu ....

No a zkusenost s IR diodama take nic moc - prodejce me doporucil kameru ktera ma upravene snimani prave pro IR jinak to nefunguje - mame doma dve kazda ma jinou vlnovou delku ale nefunguje to.

post-36106-14109634057107_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zkusmo díval po driverech pro ty LED, protože XML series má 3V, kdežto v autě je 12V, a je to trochu bída, Číňani klasicky lžou a driver označený jako 10W má dle zkušeností output current asi 850mA místo 3A. Možná by bylo řešení zapojit ta zpátečková světla do série a vřadit 10W odpor, ale to už je dost nechutný bastl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no bude aj parkovacie miesto ale momentálne sa bavíme o tom ako sa k nemu dostať.

Musíš aj ty uznať že nie všetko ide tak rýchlo ako by sme chceli takže momentálne je jednoduchšie a lacnejšie prirobiť niečo na auto.

PS: a kolotoč ešte len bude už sa na nom pracuje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu dobu som riesil LEDku do spiatockoveho svetla, lebo 307 po facelifte ma toto svetlo len na to aby ostatni vedeli, ze cuvam :D.

Je to 10W LEDka, napajanie 12V. Experimenty zlyhali na chladeni. Mal som na nej pasiv a LEDka sa zohriala na 235°C behom 2 minut. Skusal som aj beznu ziarovku a ta mala za 2 minuty nieco cez 100°C, a po 5 minutach mala 200(ale za to ruku do ohna nedam). Dalsi problem bol, ze v aute je napatie cez 14V, cize treba stabilizator a ten by sa uz do svetla nevosiel a uz vobec nie s chladenim. Svieti to asi ako 50-60W ziarovka a myslim, ze z toho by vodici za mnou moc velku radost nemali :D. Ak bude cas sa k tomu este mozno vratim.

3udy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech 14V az tak nevadilo ale teplota je priserna uz pred rokem a neco jsem s timto chipem experimetnoval a zjistil ze LED se zahrivaji :D

Posledni skoro funkcni vec za par kacek je toto - ale nesmejte se je to prace i s napadem za cca 1hod hotove.

I funkcni \"ale\" tavne lepidlo neni vhodne a misto kousku plastoveho uzaveru by bylo lepe nejakou objimku.

Jde o 3W Led studena bila vzdy 4ks za sebou = napeti v aute Ok teplota taky.

Svitivost ....,bylo lepe videt nez od klasicke zarovky.

post-36106-14109634063683_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne neni tam zasah schvalne jsem to delal na patici klasicke zarovky / proto ten plast od uzaveru kdy jsou \"spodni LED\" v miste vlakna klasicke zarovky a \"vrchni LED\" jen sviti prez sklo svetla.

Ono je sam problem v tom ze 406 nema vpodstate zadny odrazny reflektor ve \"zpatecce\" + mala plocha = zalostny vysledek.

[upravil dne 9/11/13 12:35 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten plosny spoj coby zaklad i chladic je na prumeru zarovky.

Ano prvni pokud byl trosku vetsi a musel jsem v parabole svetla udelat asi o 1mm vetsu diru abych to tam dal ale nicemu to nevadilo neni tam parabola.

Jsou jen pokusy z dlouhe chvile pokud nejaka je.

A ceny zarovka 10,- pl.spoj ??? 10,- teplovodiva pasta ??? 2,- a 8xLED nevim cca 10kc cip??

Cena jedne zarovky 100-110Kc??

Toto by byla zajimava vec ale ne cenove!

http://www.ebay.pl/itm/261318020473?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Bezna zarovka ma tusim kolem 400-500lm??

Ale ta cena PRISERNA.

[upravil dne 9/11/13 12:42 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...