Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

prakticke dotazy a paradoxy


raa

Recommended Posts

Osmsetsestce se jako MPV nejcasteji vytyka nedostatek odkladacich prostor v interieru ... to je fakt, ale po par tydnech jezdeni jsem narazil na dalsi problemy a paradoxy:

1. Prestoze P806 ma "kufr" cca 3300 litru, do popelniku se nevejdou ani dva vajgly. Zrejme je to nejmensi popelnik na svete :D Ja jsem sice militantni nekurak, takze ty vajgly nikam davat nepotrebuju, ale mam ve zvyku pouzivat popelnik jako odpadkovy kos, a v tom mne P806 dost neuspokojuje... :grr

2. Rovna podlaha a kapsy na PET lahve ve dverich jsou super, ale resim bezpecne prevazeni delsich predmetu, jako je treba velky destnik. Nejaky napad?

3. Pod prednimi sedadly je spousta nevyuziteho mista, nemate tam nekdo dodelane nejake schranky/zasuvky jako ma treba Hyundai Matrix?

4. Hodila by se i chlazena schranka na napoje, ale ta zrejme neni ani v nejlepsi vybave. Nezkousel jste nekdo kouzlit s vydechy klimatizace? :myslim

5. Jak moc prakticka je takova ta "spisovka" pod stredovym panelem, kterou maji novejsi modely. Je sikovna nebo spis prekazi?

6. Jak mate vyreseno uskladneni treti rady sedadel, pokud je zrovna nepouzivate? Nechci je povalovat v garazi, do skrine se nevejdou... Nezkousel jste je nekdo treba zavesit na zed?

Cau a diky za vase napady a tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, bohužel teď budu nucen na 806 řešit jiné problémy jako třeba servo :grr , ale podobné nedostatky s interiérem jsem už pocítil. Každopádně co se týče vnitřku, nelituju rozhodně výběru tohoto typu busíku - za půl roku jsem třeba už hodněkrát využil střed mezi sedadly bez řadící páky na dlouhé věci.

Pod sedadla si hodlám taky ukotvit nějaké bedničky nebo spíš tašky (každopádně mi dost vadí když se něco zpod sedadla sune dopředu). Popelník mi jako nekuřákovi moc nevadí. Větší věci vážu za očka v kufru nebo gumicukem za dolní ucha na zadní pásy

Protože garáž nemám, je se zadní sedačkou potíž (i když jí občas užiju). Nakonec asi skončí přikrytá ve sklepě na svislo u zdi. Měl jsem námět použít ji se slušivým potahem na chalupě bez opěrek jako sedačku (zacvaknout do nějakého profilu), což se ovšem doma zatím neujalo :mrk . Předchozí majitel jí nejspíš měl v garáži, protože zespoda je na ní lehký stříkanec barvy v odstínu použitém na opravu škrábance nárazníku.

Taky bych rád nějak elegantně vyřešil vzadu záclonky (proti sluničku, případně pro spací úpravu), ale zatím jsem nic moc nenašel. Tmavé folie se mi tam dávat nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj,prostor pod přední řidičsedačkou jsem již vyplnil kastlikem.Sedačku jsem odmontoval,položil na ponk a z 2mm novoduru jsem tam dodělal kastliky dva.Pod sedačkou mám totiž dva příčné plechy - tam jsem dal jen dno a boky.A směrem dopředu vyšel druhý kastlik (šířka x 22cm).Na lepení novoduru jsem použil pistolku s tavnýma tyčinkama.Mám tam vestu a kilový hasičák.Ten zadní je menší,přístupnější spíše zezadu,tam mám drobnosti - sada hvězdiček,žárovky...Žena totiž,než jsme tento vůz pořídili,přečetla spousty recenzí atd. a o originál kastlikách také četla.No,a už jsem měl co dělat...Vzadu za sedačkama mám koupenou skládací přepravku,přichycenou gumovým šrákem,velký deštník mám mezi ní a stěnou.Na boční okna chce žena roletky,v obchodě s autodoplňky jsou je ochotni objednat na rozměr.Ale ještě jsem je neobjednal. P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpadkovy kos mam v levych zadnich dverich, jak se davaji pet flasky. Manzelka urizla vrch pet flasky, dala na to nejaky vicko a je to vyborny. Mapu(velkou knizku asi jako Kaja Marik) vozim pod sedadlem, kam se akorat vejde. Na oknech zadnich posuvnych dveri mam roletky, uz tam byly, jsou vyborny. Mobilni chladnicku vozim temer stale, nebo aspon na delsi cesty. Kufr je veliky, ale problem je ze kdyz se neco veze tak se to nahaze na dno, a pak uz se tezko neco dava na vrch, aby se to dole nepomackalo nebo aby tam k tomu byl pristup, tak mame v planu nakoupit plastovy bedny s vikem. Pod sedadlem spolujezdce byl original vysuvny suflik, ale vyhodil jsem ho protoze se do nej stejne houby veslo a nesel vysunovat protze tomu zavazely koberecky. Kdyby ho nekdo chtel...Co mi chybi a asi udelam je nejaka schranka mezi predni sedadla nebo k tunelu pod radici paku, na sesit, flasku, nebo svacinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pytlak5

... Na oknech zadnich posuvnych dveri mam roletky, uz tam byly, jsou vyborny. ... Pod sedadlem spolujezdce byl original vysuvny suflik, ale vyhodil jsem ho protoze se do nej stejne houby veslo a nesel vysunovat protze tomu zavazely koberecky. Kdyby ho nekdo chtel...Co mi chybi a asi udelam je nejaka schranka mezi predni sedadla nebo k tunelu pod radici paku, na sesit, flasku, nebo svacinu

O ten suplik bych mel zajem, muzes poslat foto? Ja mam nejake koberecky na miru do P806, snad i originalni, tak by to mozna fungovalo... ( a sedacky mam zakladni, bez otaceni a bez elektriky).

Pokud budes fotit, tak prosim vyfot i ty roletky - shanim neco takoveho kvuli detem, ale zatim bezuspesne... Jsou navijeci mechanismy primo ve vyplni dveri?

Naoplatku muzu pro inspiraci vyfotit stredovy panel, ktery mam v aute - je tam schranka na CD/MC, schranka na napoje/plechovky, hlavni prostor cca 15x15x40cm a drzak napoju. V pripade potreby to jde prekrocit, takze pruchod mezi sedadly je stale mozny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,nápad s PETodpadkovym košem hned \"namontuju\" !Děti (ale i dospělí ) během i krátké jízdy vyprodukují smítek,obalů ap. hromady.Žena to řešila mikrotenovým sáčkem pověšeným kolíčkem na prádlo vzadu na přední sedačky a (!) tomu menšímu se vždy nějakým způsobem podařilo sáček vyprázdnit na podlahu.

Za foto roletek bych se také přimlouval,a? nekoupím něco \"polovičatého\".Ono když pálí slunce na dospělé,je to nepříjemné,natož na děti.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusim o vikendu nafotit. Ta fotka toho kastliku by se mohla hodit. Jsem ale hlava zapomnetliva tak snad to udelam. Jinak ty roletky jsou prisroubovany na packach do tapecirungu, spusti se trochu okno, roletka se vytahne a vrchem zahakne za to okno a okno se zase zavre. Tu schranku taky nafotim ale nedel si chute, ja tam mam taky originalni koberce a aby ta chranka sla vysunout, nesmi tam byt nic, ale treba by to slo nejak upravit, vyfotim. Otocny sedacky jsou vyborna vec, hlavne na spani, obcas v aute zdrimnu a to tak, ze sedacku spolujezdce otocim, na ni si dam nohy a sam si lehnu na zadni sedadlo. Lip jsem zatim v aute nespal. Na palubovku pri nocni jizde polozim notebook a divam se na filmy. Parada, nebere me pak spani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

ale jedna vec mi zatim v Evasionu schazi - tlacitko pro rosveceni vsech vnitnich osvetleni. Dost casto sebou vozim naseho coklika (fenku Ceskoslovenskeho vlcaka). Jeji misto je za sedadlem spolujezdce a kdyz jedem potme ona zacne s necim strachat nebo i kdyz ji chci zkontrolovat chybi mi tam to tlacitko na rozvedceni zadnich svetel nad dvermi ! Predtim sem mel Boxera Bus (9mist) a tam prave to tlacitko bylo vedle volantu a tim sem rozsvitil vsechny svetylka v kare ... musim neco vymyslet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lubos_HQV

Predtim sem mel Boxera Bus (9mist) a tam prave to tlacitko bylo vedle volantu a tim sem rozsvitil vsechny svetylka v kare ... musim neco vymyslet ...

z toho plyne, ze 806 neni autobus :D:D

Nevim jak to ma evasion, ale mne zase stve, ze svetla nad bocnimi dvermi nejdou trvale zapnout/vypnout. Pokud je vypnu pri otevrenych dverich, tak se pri zavreni svetlo rozsviti - proste to funguje jako invertor :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Přesně to samé mě ze začátku nesedělo,ale už jsem si zvykl.Kluk si zase zvykl rozsvěcet světýlko nad posuvnými dveřmi za jízdy - to zase nazdvihávalo mou ženu.A rozsvítit vše na jedno tlačítko(?)by se mi také někdy hodilo.A ještě budu realizovat jedno světlo na zadních dveřích.Tak ,aby se dalo rozsvítit samostatně zezadu.Jelikož makám od nevidím do nevidím,potřebuju občas zezadu něco vyložit,a je tam tma.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Problém malého popelníku jsme vyřešili koupí malého odpadkového koše (výška asi 20 cm) a ten drží na suchých zipech mezi předními sedadly. Při otáčení se snadno odejme.

Rolety na šoupačky jsem si dodělával sám. Koupil jsem širší rolety než je sklo a pak jsem je rozdělal a zkrátil. Jeden roh je zasřižen šikmo, aby to kopírovalo tvar skla. Navijecí část je přichycena vrury do tapecírunku a na rám dveří do gumy jsou přišroubované háčky, které byly součástí rolety.

Doporučuju roletu která není z textilu ze síťoviny, ale takovou z PVC s dírkama.

Do třetí řady to bylo posádkou (děti) odmítnuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...