Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

brzdová čelist


Huhlanek

Recommended Posts

Čau, mám problém s brzdovou čelistí na levém zadním kole. Jde o to, že se mi nevrací úplně táhlo z ruční brzdy a stále to trochu přibržďuje. Ruční brzdu už vůbec nepoužívám, protože když ji zatáhnu a pak povolím, to táhlo se nevrátí do původní polohy a brzda pak smrdí až hrůza. Rukou to odtáhnu, aby to alespoň nesmrdělo. Pak se to ani téměř nezahřívá, ale stejně je to kolo trochu přibržděné a jde s ním hůře točit. Nevíte někdo co s tím? Nechce se mi měnit celou čelist za novou, stojí od 2500 do 4500 podle výrobce. Nešlo by to nějak opravit? :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli sou to bubny tak sou zarezlé bovdeny 95% No a těch 5% samostav. Lehni pod auto odpoj hlavní táhlo od ručky a koukni co se kde nevrátí. Já to poznal jen sem se podíval na bovdeny,dal sem nový pravý,co se nevracel a je to OK. Lanka stojí okolo 110-125k. Neorig. Jedno je delší, tak že i o něco držší. Nebo lana ručky střihnout jestli ji nechceš používat?:D

[upravil dne 28.8.05 uulik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Huhlanek

Díky hoši, mám ale kotouče. Uulikovi děkuji zvlaš?, stačilo trochu promazat lanovody a vida, zdá se že potíž byla odstraněna. Teda alespoň dočasně. Omlouvám se také, že jsem psal až takhle dlouho, jelikož jsem neměl přístup k internetu. :papa

Ještě by ses měl podívat, jak se ti vrací páky přímo na třmenech.U 405 se povětšinou rozthne O kroužek u páky ruční brzdy, pak tam nateče voda, zarezne a přestane se vracet.Nejjednodušší pomoc je tam nastříkat WD 40 a pak mezi páku a tělo třmenu nacpat vazelínu.A nebo si koupit opravnou sadu, rozebrat třmen, vyčistit a přetěsnit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...