Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 VTi - olej


DavidG

Recommended Posts

Zdravim, chci se zeptat, dnes jsem byl na garanci po 60 tis. a misto klasickeho oleje Total quarz ineo ecs 5w-30 jsem dostal Olej CLEANSTAR C2 SAE 5W/30 od Eurolub. Motorizace 1,6 VTi 88 kW. Znate nekdo tenhle olej? Je to ok? Byl to autorizovany servis peugeot! Diky moc za odpovedi.

Jinak cena za garanci 9600 Kc ....

[Edited on 29/10/13 12:30 by DavidG]

[upravil dne 29/10/2013 14:13 od Béďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy. No delalo se: Olej, olej. filtr, vzduchovy filtr, kabinovy filtr, svicky, diagnostika, doplneni provoznich kapalin. Ostatne jenom kontrolovali a bylo vse ok. Taky se mi to zdalo hodne. S tim olejem jsem to zjistil az doma podle stitku v prostoru motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za upřímnost, ale pokud to bylo jen tohle a olej nebyl ani Total, tak to už je fakt zlodějina.

Nedávno jsem toto vše měnil, takže můžu porovnat (vše s DPH):

Olejový filtr Bosch - 280Kč

Total Quartz Ineo ECS 5W30 (5l) - 795Kč

Těsnící kroužek pod výpustný šroub - 5Kč

Vzduchový filtr - 332Kč

4xsvíčka NGK - 1112Kč

To jest 2524Kč. Když připočtu kabinový filtr a diagnostiku odhadem 2000Kč, pak doplnění kapalin a práce je 5000Kč :bojim:bojim:bojim

Pak se jeden diví, že lidi kašlou na garančky po záruce.

[upravil dne 29/10/13 19:18 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kolega kupil nejaky no name hlavne ze full syntetic za 20 libier, za 3 dni nepresiel emisie, po precisteni nejaky miestnym forte cisticom to zacalo brat pol litra oleja na 500km a tento vikend dolial 4litre kym mu ryska neukazala minimum a rano tam mal 10cm nad rysku :) na otazku preco nekupil total ineo odpovedal ze ved kupil full syntetic :) coskoro ide menit auto lebo peugeot je vraj zly ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vezmu, co se měnilo, tak je to prostě drahé i na autorizovaný servis. Serviska po 30tkm je normovaná a stojí 4050Kč (olej, filtr, diagnostika). Kabinový filtr 700Kč, výměna 70 Kč. Vzduchový filtr stojí cca 450Kč, výměna cca 100Kč, svíčky 1600Kč za 4ks, cenu za výměnu nevím – počítám 15 minut/200Kč. Suma sumárum cca 7200Kč za oficiální doporučené ceny a normované časy a samozřejmě s olejem TOTAL.

Ony prostě ty autorizáky dražší jsou. Je to logické - mechanici musí mít školení na všechna auta, servis všechny potřebné přípravky, diagnostiku, atd. V garáži musí borec umět vyměnit olej, spostu věcí ti neudělá nebo tě pošle jinam. Lepší neautorizovaný servis se pak už blíží cenama autorizáku. No a hlavně u koncesionáře servis živí celou koncesi, vydělat peníze prodejem aut jde dneska maximálně u luxusních značek. U většiny ostatních je autosalon ve ztrátě a firmu drží nad vodou servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vezmu, co se měnilo, tak je to prostě drahé i na autorizovaný servis. Serviska po 30tkm je normovaná a stojí 4050Kč (olej, filtr, diagnostika). Kabinový filtr 700Kč, výměna 70 Kč. Vzduchový filtr stojí cca 450Kč, výměna cca 100Kč, svíčky 1600Kč za 4ks, cenu za výměnu nevím – počítám 15 minut/200Kč. Suma sumárum cca 7200Kč za oficiální doporučené ceny a normované časy a samozřejmě s olejem TOTAL.

Ony prostě ty autorizáky dražší jsou. Je to logické - mechanici musí mít školení na všechna auta, servis všechny potřebné přípravky, diagnostiku, atd. V garáži musí borec umět vyměnit olej, spostu věcí ti neudělá nebo tě pošle jinam. Lepší neautorizovaný servis se pak už blíží cenama autorizáku. No a hlavně u koncesionáře servis živí celou koncesi, vydělat peníze prodejem aut jde dneska maximálně u luxusních značek. U většiny ostatních je autosalon ve ztrátě a firmu drží nad vodou servis.

Znovu sorry za upřímnost. Já to z pohledu prodejce chápu, ale co mi nejde na rozum proč je to až tak předražené? Účtovat si na materiálu více než 400% původní ceny?

Docela by mě zajímalo, za kolik se opravdu u Peugeotu kupuje litr sudového Totalu 5W30, když s DPH vyjde v 5litrovém balení v průměru na 142Kč. Tipnu si tak 100Kč vč. DPH. Pak se prodává za 560Kč. Chceš záruku? Tak plať!

Znovu jedna osobní zkušenost. Před 308 jsem měl Fabii. Po záruce jsem dál chodil na garančky, protože mě cena zvýšená oproti dílům koupeným mimo servis Škoda o cca (odhaduji) 20-30% tolik nevadila. Zkrátka nestálo mi za to kvůli takovému navýšení dávat auto nějakému známému, nebo si to dělat sám.

U 308 co mi skončila záruka dál dodržuji výměnu dílů dle plánu s tím rozdílem, že mi to dělá známý (popřípadě sám) a zkrátka nemám \"štempl\" v servisní knížce. Za dva roky jsem odhadem ušetřil 20 000Kč.

Samozřejmě můžete namítnout, že neobjeví bez diagnostiky skryté počínající závady atd. atd., avšak je třeba si uvědomit, jaká je reálná zůstatková cena čtyřletého Peugeotu 308 1.6 VTi a fakt, že i odstranění té počínající závady si musí dotyčný zaplatit sám.

Postavte si pro a proti a pokud nebudete švindlovat, na konci se dozvíte, že dávat takové \"palby\" za pozáruční servis je absolutně nevýhodné.

P.S. Na jaře jsem kupoval doporučené aditivum po 5tis km za 200Kč, v září jsem pro něj byl znovu a spadla mi \"sánka\" ... 390Kč!!!

[upravil dne 30/10/13 16:51 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ted akorat nevim, jestli ten \"No Name\" olej radsi nevymenit po 15 tis. za Total a necekat az do dalsi garancky. Ja rocne najedu stejne pres 20 tis. tak vymena by na sebe nemela nechat dlouho cekat.

[Edited on 30/10/13 16:17 by DavidG]

Vůbec nechápu, proč tam nedali Total. Sice netuším, jestli se u Peugeotu něco nezměnilo, ale pro tento motor byl striktně určen pouze Total. Možná by se k tomu mohl vyjádřit někdo \"povolaný\".

[upravil dne 30/10/13 16:46 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem se ptal , co má napsáno v řádku OLEJ.

matii s těma cenama je to těžko, vybral jsi pro tebe to špatné , to že mono display na 407 stál 10 000 a ted stojí půlku zase někoho potěší.

A ještě cena dílů / kvalita. Tady u nás je pár místních opravařů. Znám je většinou dost dlouho, občas pokecáme. Věř tomu , že kdyby měli všichni 308 VTi jako svoje soukromé a budou si dělat údržbu, opravu, olej, tak 8 z 10 si přijde pro original materiál. Výdrž čepů, desek, rozřezané olejové filtry na porovnání vložky atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...