Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz asi na členy ze SVK.


Medvěd

Recommended Posts

Dnes jsem se vracel po D2 od Malacek a u jednoho nájezdu jsem postřehl na dálnici značku přikazující autům v pravém průběžném pruhu jet max. 80 a v levém průběžném max. 100 km/h. Postřehl jsem tu v několika diskuzích, že se měly na Slovensku citelně zvýšit pokuty za rychlost a tak jsem tedy - jedouc v pravém pruhu - rychlost opravdu snížil až na těch nesmyslných 80, abych cca po 500 m zase pokračoval svých 130 km/h. Jaký může být smysl takového dopravního opatření? A opravdu i tam je zvykem rychlost měřit?

Značka byla identická jako ta na obrázku, jen v levém pruhu bylo omezení na 100 km/h

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/Dopravn%C3%A1_zna%C4%8Dka_C23a.svg

[upravil dne 28/10/2013 17:28 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak zrovna na tom úseku, ale jak poslední dobou sem tam jezdíme k mladé po dálnici, tak sem byl překvapenej, kolikrát sem tam viděl na odpočívadlech kluky s radarama číhat... jednou i na D2, ale blíž ke hranicím, než popisuješ a dokonce to bylo v místě, kde byla normálně 130.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta značka smysl určitě má, třeba ten, co píše -dusan2-, ale možná úplně jiný, záleží na konkrétní situaci...,těžko ji tam dali jen tak :myslim

jinak pro čechy je situace na slovensku zvláštní--policajti tam jsou v provozu normálně vidět, dokonce měří rychlost a vůbec dělají to, za co jsou placeni :o

v čechách věc nevídaná,že?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je špecialita skoro na všetkých dialniciach na Slovensku ja to riešim tak že prejdem do ľavého pruhu, akože obchádzam prekážku, robí to väčšina šoférov, neviem či je to správne, ale myslím si že ak v ľavom pruhu idem 130, nič neriskujem, potom sa zase vrátim nazad do pravého pruhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa vždy pred tým zaradím do rýchlejšieho pruhu, žiadny problém.

Teda ja konkrétne takto jazdím na D1 medzi Bratislavou a Trnavou, kde sú 3 pruhy, v lavých dvoch je 110 tka, v pravom pri odpocivadlach a pumpach je 80 tka ...

Na druhej strane, je to logicke, je to len pri odpocivadlach a pumpach, a kedze tie rozjazdy z nich sú velmi krátke, je to takto bezpecnejsie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...