Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dusí na benzín


tomstein

Recommended Posts

Nazdar

chcem sa vrátit k tejto téme, ktorú som založil - zdá sa, že som problém vyriešil.

 

Nedávno som bol s autom v servise, pretože sa stalo, že motor prestal ťahať, triasol sa a pri štartovaní zdochol. Naskočil a bežal až po treťom štarte. Každopádne motor sa triasol hrkotal. Prišiel som s autom do práce a večer ked som odchadzal nastali tieto problemy.

 

Dal som teda auto do servisu. Zistili mi jeden vadný benzínový vstrekovať a vadné teplotné čidlo / snímač. Je to zelený snímač a mal by to byť ten čo dáva signál ECU teda riadiacej jednotke. Ešte doplním, že je tam ešte jeden a ten tie tušim tiež zeleny.

Každopádne aby som bol presný je to ten užší snímač (užšia tyčka z toho ide) ako je na obrázku http://www.autodilyhulin.cz/285-large_default/c5-snimac-teploty-chladici-kapaliny-ve26061338a7.jpg

Neviem prečo odišiel aj vstrekovač, keďže bol nový. Cca pred pol rokom som vymenil všetky štyry. Asi bol vadný.

 

Čiže po výmene a nastavení hodnôt v diagnostike sa problém odstránil.

Zatiaľ to testujem iba jeden den, jazdím iba na benzín ale problém sa zatial neobjavil. Skúšal som aj studený štart - auto stálo celú noc vonku.

 

Zrejme teda problem spôsoboval ten snímač teploty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Nazdar, len kratky update.

 

Po 3 mesiacoch sa zase začal objavovat rovnaky problem.

Čiže ráno som zase začal mať problémy s dusením motora pri jazde na benzin.

Po zohriatí motora to už išlo relativne dobre. Pri jazde na benzin som občas pociťoval mierne dusenie.

Jazda na LPG bez problemov.

 

Zdá sa ze RJ plynu rozšteluje hodnoty RJ benzinu. Ked som spravil dlhšiu trasu na benzine cca 100km, motor začal ist dobre - benzinove hodnoty v RJ sa dostali do normalu, ale rano to stale dusilo. S kamošom sme použili taku free software diagnostiku cez OBD.

 

Pred par dnami som bol v jednom servise kde mi nastavili benzinove hodnoty v RJ (s pežoťáckou diagnostikou) a od vtedy jazdim len na benzin.

Rano mam stale problem. Pokial je zapnuty sytič motor sa nedusi, ale ked sa začne vypinat - a teraz sa vypína skoro, lebo vonku je teplo - začne sa auto dusiť a motor skape. Avšak ked už sa trochu motor zohreje (50-70C) auto ide dobre bez problemov.

 

V tom servise mi spomínali, že problem by mohol sposobovat teplotny snimač.

Vysvetlili mi to tak ze v chladiacej sustave kde je ten snimač sa tvori vzduchova bublina a snimač potom nema dobre udaje o teplote motora.

Vraveli, ze podobny problem mali na rovnakom aute a zevraj im tento problem potvrdili aj v Peugeot-e.

Odporučili mi spraviť v tom mieste odvzdušnovaci ventil.

Nie som si isty či to pomôže ale skusim to.

Upraveno uživatelem tomstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Kratka aktualizacia problemu.

 

Problem stale pretrvava.

V servise mi spravili ten odvzdušnovaci ventil ale problemu to nepomohlo.

Zároven mi v tom servise doladili v RJ benzinove hodnoty a zaroven aj hodnoty LPG.

Pri LPG mi obohatili zmes asi o 20%, aspon tak mi to vysvetlili.

 

Vysledok je taky, že momentalne už nemam rozladene hodnoty na benzine, teda po prepnutí z LPG na benzin. Doteraz vždy po prepnutí na benzín musela RJ veľmi obohacovať zmes a vyladilo sa to asi až po 40-50km.

Použil som taku jednoduchu diagnostiku, kde som videl hodnoty prispôsobovania zmesy po prepnuti z LPG na benzin. Tieto hodnoty sp už momentálne po prepnuti na benzín v poriadku a RJ nemusí extremne obohacovať.

 

Momentálne môžem povedať, že problém s dusením pri jazde na benzín sa prejavuje iba pri nízkych otáčkach a to či pri studenom (kedy po pridaní motor zdochne) alebo pri plne zohriatom motore - kedy sa motor dusí a reaguje oneskorene.

 

Prejavuje sa to nasledovne, teda iba pri jazde na benzín:

pri sudenom motore:

Naštartujem, motor beží na benzín, asi 10-20 sekúnd reaguje uplne normálne na stlačenie plynu, pekne pridáva. Zrejme ked je plne zapnutý automatický sýtič.

- Rozbeh: Potom ked otačky klesnu, sa ustália, zaradim jednotku chcem sa pohnut, pridam a motor zdochne.

- Volnobeh: Rovnako má tendenciu zdochnut aj ked nemam zaradenu rychlosť, stojím, je tam neutral a pridam. Vtedy neskape vždy lebo ked citim ze sa začina dusit, pustim plyn, otačky zakolišu a väčšinou motor neskape a otačky sa ustalia.

Zaujimave je, že motor beží na volnobežných otáčkach uplne v poriadku, iba po stlačení plynu má tendenciu zdochnúť.

- Jazda: ak pridávam a motor má pri zaradení 1000 - 1100 otáčok, napríklad idem 20km/h a mám zaradenú trojku, motor pri stlačení plynu sa chvílu dusí a po chvíli začne pridávať.

 

pri zohriatom motore:

- Rozbeh: pri zaradenej rýchlosti ak sa rozbieham, motor mierne pridusí ale potom sa rozbehne a začne normálne pridávať.

Ak by som sa chcel rýchlo rozbenhúť, teda púšťam rýchlo spojku a plyn stlačím na podlahu, motor sa dusí až skape.

- Volnobeh: pri neutráli ak pridám necítim, neprejavuje sa žiadne dusenie.

- Jazda: to isté ako pri studenom motre. Ak pridávam a motor má po zaradení rýchlosti 1000 - 1100 otáčok, napríklad idem 20km/h a mám zaradenú trojku, motor sa pri stlačení plynu chvílu dusí a po chvíli začne pridávať. Tak isto dusí aj ked idem 40km/h a mám tam štyrku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
  • O 1 rok později...

Ahoj, problém pretrvával až do októbra 2020.

V októbri 2020 mi v jeden deň počas jazdy začal ísť motor akoby na tri valce a vyhodilo kontrolku motora - vadný vstrekovač na štvrtom valci.

Po výmene vstrekovača ide už auto na benzín v poriadku - zatiaľ, necelý mesiac.

Občas sa stane že po naštartovaní ide dobre a keď prídem ku križovatke a zastavím pri rozbehu mi motor skape.

Mimo to už ide auto úplne v poriadku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

páni, základom je spravne nastavenie LPG. Lebo ak nie je, RJ motora sa "nauci" na plyn zle hodnoty, a potom to na benzin blbne.

A nesmie sa zabudat na pravidelne nastavenie ventilov. Ak maju male alebo ziadne vole, motor pojde za studena zle. Vsetky motory PSA 1,1 aj 1,4 litra su na to haklive. Nie su to zrovna vhodne motory na montaz LPG.

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...