Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nezávislé topení Bufík


pesl

Recommended Posts

Pres dia ho zapnes? Tak to je divny ne? Ja ho nejdriv nezapnul ani pres dia. Pres dia v dilne mi potom fungoval v pohode. Automaticke spousteni jsem usoudil ze funguje, protoze je slyset jak po nastartovani “ piska“. Jeste se zeptam, je mozne aby bufik "piskal" a netopil? Jinou zkousku automatickeho provozu jsem nezkousel...

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele když jsem se s diagnostikou učil, tak došel maník že mu bufík pracoval a teď najednou nepracuje. Já věděl kulový tak jsem jen pustil test a pak jsem toho bufíka zapnul třikrát nebo čtyřikrát a funguje dodnes tenkrát si pán vzpomněl že někde na horách zapadnul do závěje a od té doby že to nefungovalo jestli se sněhem přicpal výfuk a ŘJ ho odstavila a pak to nebylo schopné se samo spustit nevím. Nějak jsem to nezkoumal důležité bylo že to v ten moment fungovalo. Tak ho zkus párkrát rozjet třeba se to chytne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Signál asi jako laik nenajdu a v servisu mě svlečou z kůže,mám takovej pocit že to nezprovozním.Jinak přes diagnostiku začal hučet pak pískat a následně hulit.

do toho bufika vede jen jeden konektor ne? tak na nem zkus merit kdyz poustis pres dia a potom v automatice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že jsi nic neslyšel pořád neznamená že nepracuje lepší je zkusit šáhnout na vejfuk ale pozor mohl by být horký nebo k výdechu vejfuku jestli to fouká teplo. Na mojím autě je sotva slyšet když se rozbíhá při provozu není slyšet pokud se na ten zvuk nesoustředíš a je slyšet až po vypnutí motoru když dobíhá a odvětrává se. Taky má určitou prodlevu od startu motoru  pokud máš slabší baterku resp pokud ŘJ vyhodnotí že start vzal moc energie tak naskočí třeba až po minutě až když ŘJ vyhodnotí že napětí je v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mate nekdo vyzkouseno o kolik to zacne topit drive kdyz bufik funguje?

nevim, o kolik dřív, nicméně když u nás teď začlo v pondělí sněžit, tak ráno na čelním skle byla cca 3 cm vrstva sněhu a teplota asi -8 °C

nastartoval jsem, pustil max na skla, šel se psem ke sloupu, uklidil psa do kufru, setřel jsem si boční okýnka, a když jsem šel na čelní, rozhodně do pěti minut po nastartování, spíš tak max tři, tak už tam byl pruh úplně odtátej a po skoro celým zbytku skla to bylo změklý, akorát kousek stěrače u spolujezdce jsem ještě vyprošťoval z ledu

když nemusím čistit, nasednu a rovnou jedu, tak automatika zkonstatuje, že už má v okruhu dostatečnou teplotu aby nechala foukat topení[*], typicky tak po třech kilometrech, a to ještě kilometr a půl z toho jedu z kopečka na neutrál (a studenýmu motoru samozřejmě nešlapu na krk ani po rovině a do kopce)

co jsem jezdil s Oktávkou (1.9 vs 2.2 u Phedry), tam jsem nějakej rozdíl v teplotě vzduchu z výdechů poznal tak možná až když jsem zaparkoval před kanclem

a nevim, jak bys to chtěl zkoušet ... postavit dvě auta vedle sebe, a na jednom to v diagnostice vypnout? - no, mohl bych se dohodnout se sousedem, ale má to tu chybku, že a) nemáme diagnostiku, b) má jen dvoulitr, bylo by to nevypovídající ... nějakej jinej dobrovolník na test v Brně?

[*] aktualizace - upřesnění: v normálním režimu, ne rozmrazovacím "max", začne topení víc foukat po dosažení teploty chladicí kapaliny 45 °C; první čárka na ukazateli teploty na přístrojovce se objeví při 50 °C

Upraveno uživatelem kavol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takhle razantme me bufik teda netopi... Pri -8stupnich za 3 minuty neroztece snich na celnim okne... Ani nahodou... Ale rozdil je znatelny. Kdyz se rozjedes teplota zacne mnohem drive stoupat... Ja jezdil bez bufu a teplota stoupala po cca 5km s bufem po cca 1,5 km, mozna driv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podle mě je to dost brutální, zkoušel jsem to ještě teď večer při asi třech pod nulou, nastartoval jsem, a než jsem zapíchnul adaptér a pustil aplikačku na telefonu, tak už mi ukazoval teplotu chladicí kapaliny 9 °C (otázka je, jak je to přesné ...), a co jsem na to chvilku koukal, tak to šlo nahoru tempem stupeň za míň než deset sekund, takže jestli vejš odhaduju 3 minuty, tak i při tom foukání se to muselo dostat bohatě nad nulu, a fouká fest, to sklo se v tom jednom místě prohřeje hned ... neříkám, že bylo celý čistý, jenom úzkej pruh, ale i tak je to docela síla, skoro jsem až musel zamáčknout slzu v oku při vzpomínce na škrábání Š120 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...