Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nezávislé topení Bufík


pesl

Recommended Posts

To je právě složitější, mám takovou vyndávací spací vestavbu, zvednuté spaní a pod tím výsuvy na bordel 🙂 . Takže místo je omezené, topení budu muset dát mezi sedadla a tím zase omezím jejich otáčení.No, možná ne, koukal jsem a jsou celkem nízká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píšu nahoře, Alza má nasmlouvané servisy, kde to topení montují, tak se zkusit poptat tam, jinak ta nádržka na 3 litry vydrží dlouho, není problém nalívat třeba z flašky přes trychtýř :myslim, ale pokud uvnitř spíš, bude nádobka smrdět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on ten Planar je " první " kopie některého západního topení a ty číny jsou jen kopie Planara takže od toho se taky odvíjí spolehlivost a funkčnost. I když osobně si myslím že pokud k tomu nechceš takový ty vymoženosti jako start přes telefon apod. tak to je tak jednoduchý že by tam nemělo být co by zmršili aj ty čínský děti co to kompletujou. 

Osobně bych se na občasné použití asi nebál ani té číny a pod 807 potažmo jejímy klony je si myslím dost místa aby se to tam dalo šikovně nabastlit včetně naftové nádržky někde jsem viděl jakýsi test spotřeby a tam to vycházelo něco málo přes 1dc nafty na hodinu provozu takže i kdyby byla nádržka 3 l tak to je dejme tomu na něco slabě pod 30 hod provozu samozřejmě že bude záležet i na vnější teplotě atd. ale 3l nádržka by měla v pohodě vystačit dejme tomu na víkendovou lyžovačku. Protože zas i když to nemá bůh ví jak velkou spotřebu nafty ani elektriky ale určitě baterka nedá provoz v řádu desítek hodin tam bych to spíš šacoval tak na provoz do 12 hod. v kuse bez motoru aby bylo možné pak nastartovat a nebo přidat baterku přes kterou by se napájel bufík ale to jsou další koruny navíc.  Nebo něco na tento způsob:

Test střešního stanu a skutečně nezávislého topení vlastní výroby - YouTube

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nastoupil na čínské stránky a fakt se jim do benzínu nechce. Je zajímavé, že Alza má nižší ceny než třeba Banggod. Moje užití topení je ráno při startu ( jsem v mrazovém údolí, takže by to bylo super) to znamená cca 15-20 minut a potom při víkendovém toulání. Jezdíme od jara do podzimu, tak jde prakticky o večerní vyhřátí auta při sychravém počasí a ráno na probrání do cca 15 minut, vozíme klasické peřiny a spacáky( jsem před 60sátkou a už to chce pohodlí 🙂 ), tak v noci už netřeba topit. Takže to odhaduji na večerní provoz cca do hodiny. To by měla baterie bez problémů dát, protože denní přejezdy máme tak 50-100 km. Z toho mi vychází, že bratr chiňan by to měl zvládnout a u Alzy dokoupím rok záruky navíc. Jak si to tak sumíruju, zkusím ty servisy co to pro alzu montují s nádržkou pod auto, třeba už to řešili. Výrobce většinou uvádí podle výkonu spotřebu od 1,5 do 3 deci, to na moje účely ty například 3 litry nádržka bohatě stačí. 

Dík za rady, kdyby někdo na něco ještě narazil, dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...