Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladiaca kvapalina


maymo

Recommended Posts

Objem chladicího okruhu:

Motor Objem litry(ů)

EW10 Mechanická převodovka 7,0

EW10 Automatická převodovka 7,2

EW12 7,2

ES 10,5

DW10 S filtrem pevných částic 10,0

DW10 Bez filtru pevných částic 9,5

DW12 11,3

Chladicí kapalina :

GLYSANTIN G33 nebo REVKOGEL 2000 Rozředěno na 50 % destilovanou vodou

Ochrana podle stupňů : -35 °C

Bez pravidelného intervalu výměny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak takto.. G33 prakticky nezohnateľná.. Na nemeckých fórach som sa dočítal celkom presvečivé informácie o tom, že Glysantin G30 je prakticky totožný s G33, s jediným rozdielom a tým je farba. V A.T.U. (niečo ako Forstinger) mi zase predavač tvrdill, že G33 nahradil výrobca G30-kou. Takže mi to nezávezne potvrdil ďalší zdroj.

Jedno čomu nerozumiem je, že pri demontáži vodnej pumpy, mi vytieklo zhruba 6 litrov chladiacej zmesy. (odhadol som to podľa množstva doliatej vody) Dolial som na pár dní obyčajnú vodu, s tým, že keď sa mi podarí zohnať \"ten správny\" Glysantin, tak celý systém vypustím a nafúkam tam zmes 1:1, tak ako má byť. Kúpil som teda 4,5litra G30 a 5l destilovanej vody a dve nové eskapásky.

Včera som povolil hadice, nastavil kýbel a vytieklo doň zase len niečo cez 5 litrov. Podľa toho, čo písal ferinko2, by som tam mal mať 10 litrov náplne. Nechápem, kde sa tých ďalších 5 litrov schováva a ako ich vypustit.. Nádržka prázdna, chladič prázdny.. Je možné že sa ten zbytok zdržal v kúrení?

Ostali mi asi 4 llitre nariedenej zmesy a nemám ju kam doliať.. V nádobke mám hladinu pri hornej riske a systém je zdá sa odvzdušnený, nakoľko všetko funguje ako má, auto kúri, neprehrieva sa a pod.. Ak sa niekto vyzná, vopred vďaka za radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kúrení musíš otvoriť odvzdušňováky aby si podsalo vzduch pri vypúšťaní kvapaliny.A na bloku motora tiež musí byť vypúšťacia skrutka...ale podťa obr. v servisboxe neviem identifikovať kde:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...