Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 a olej


Pluto

Recommended Posts

OK. Koupím zítra litr oleje, doplním a nechám to vyměnit.😏 Tentokrát ale asi budu trvat na tom, aby tam byl Total Ineo 0W30, který tam má správně být. Anebo alespoň něco, co splňuje normu. 

Jen mi napadlo, a upravoval jsem kvůli tomu předchozí příspěvek. Nemůže to mít nějakou souvislost s tím, že správně nefunguje adblue? 

Začínám z toho auta být trochu zklamaný 😔 Mám ho půl roku a stálo mě to už víc, než předchozí 508 za 3 roky a 80 000 km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Proč kupovat litr oleje, dolít a nechat vyměnit? Nech rovnou vyměnit celou náplň a máš to.

před 41 minutami, patejrik napsal:

Total Ineo 0W30, který tam má správně být.

To je právě ten krásný omyl. Výrobce motoru nepředepisuje (nemůže) značku oleje (Total) nýbrž předepisuje onu normu...zde PSA B71 2290 nebo PSA B71 2312 a tam lze najít bez nadsázky lepší (kvalitnější - i na základě PAO) oleje, než zmíněný Total :papa

Ty spojení:

Total - Peugeot

Renault - Elf

BMW - Castrol atd.

jsou nesmysl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patejrik, asi bych pro jistotu mrknul do trubek, hadic a intercooleru od turba, jestli se v nich nehromadí olej. Turbo by mohlo propouštět olej přes ložiska a nakonec by to mohlo skončit katastrofou přetočením a potkáním motoru po nasátí a spálení oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
V 17. 2. 2021 at 20:49, patejrik napsal:

Měl by to být Shell Helix Ultra 5W30 ECT C3, ale nepamatuji si to na 100% přesně. Byla tady o tom pár stránek zpět poměrně vášnivá diskuse 😏

Tento olej (Shell Helix Ultra....C3) som dával asi 6 rokov do 307 2.0 HDI RHR a nikdy som medzi výmenami nedolieval. C3 je o niečo hustejšia ako C2, takže keby si použil C2 tak pravdepodobne by si dolieval ešte viac. Vôbec nepravdepodobné, žeby to bolo olejom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 3. 2021 at 17:11, patejrik napsal:

Jen doplním výsledek. V hadicích čisto, takže auto si pochutnává na oleji 🥴 Nechal jsem ho vyměnit, zkouknu kde je hladina a uvidím za dalších 10 000, kolik zmizelo. 

Neví někdo, kolik je mezi min a max značkou, cca 1 litr? 

508 2.0 BlueHDI 110kW 2018 tiež žerie olej, po cca14 000 začne vyhadzovať chybu aby som doplnil, vojde sa tam liter a je skoro po vrchnú rysku. Je tam Total Ineo First 0W-30 C1, často jazdím dialnice (40-45000ročne), to by mohlo vysvetliť tú spotrebu oleja. Výmena pravidelne po 20 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, matis89 napsal:

508 2.0 BlueHDI 110kW 2018 tiež žerie olej, po cca14 000 začne vyhadzovať chybu aby som doplnil, vojde sa tam liter a je skoro po vrchnú rysku. Je tam Total Ineo First 0W-30 C1, často jazdím dialnice (40-45000ročne), to by mohlo vysvetliť tú spotrebu oleja. Výmena pravidelne po 20 000.

Menim po roce v autorizaku a na tech 5let a 100tkm jsem potreboval necelou jednu litrovku. A litr nemrzky do chladice🙂.  Ale cidlo hladiny oleje nikdy nic nehlasilo, jen obcas chybne v zime.

Upraveno uživatelem AlBunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Čaute bando. Máte někdo s vás osobní zkušenost z motorovým olejem Ravenol? Konkrétně RAVENOL FEL SAE 5W-30 podle mazacího plánu přímo na jejich stránkách je tento olej vhodný pro Peugeot 508 2.2hdi. Chystám se na výměnu oleje, tak bych rád znal váš názor, zda s tímto olejem nějakou zkušenost máte. Značku Ravenol určitě budu používat i u automatické převodovky, protože podle vás je to asi 2. nejlepší olej pro Aisin. Díky za Feedback a ať to jezdí ✌

Upraveno uživatelem George97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Teď je velice zajímavý článek ve světě motoru o olejích. Těch 24kc jsem investoval a doporučuji všem těm co tu psali něco o eko vodičkách ta ekovodicka v testu mazala stejně jako olej s 15 let starou normou. Neporovnavali sice Peugeot normy ale to myslím že nevadí.

Upraveno uživatelem Vítek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...