Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 a olej


Pluto

Recommended Posts

ahoj, úplně náhodou jsem narazil na Aliexpressu na tento olejový filtr 1109AY. Má někdo zkušenosti? Nebo třeba někdo vyzkouší. Mě výměna čeká tak v březnu příští rok.

 

Let's shop together on AliExpress with new user coupons
Your CZK 45.76 in coupons are here!
https://a.aliexpress.com/_mrJauuH

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Noves Neblázni :) To snad dej za stejné peníze DENCKERMANN. Ten dává kámoš do Forda. Jak filtruje netuším, ale alespoň tam těch 15tis vždycky vydržel v celku a nerozpadl se ;) Nebo třeba Champion, ten se dá taky sehnat do 100,-
Ale do 308/508 kupuju Purfluxy za 110 Kč, tak co řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodil jsem to sem, jen že to na mě vyskočilo... Spoustu věcí tak lidi kupuji, od elektro do auta, do mojí P508 jsem tam koupil stahovacku a drží dobře a tam teda byla úspora velká. Jo a taky osvícení SPZ 🙂

Jinak co se týká oilfitru ... Taky kupuju Mann a myslím, že to je 716/2 ... Dřív jsem kupoval do jiného auta Purflux, protože to mělo takový cikcak šrafování. Což na p508 jsem nenašel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj,

dnes na mě začala 508 křičet, kromě problému s nádrží adblue, že mám doplnit olej. Je cca 10 000 km od výměny, střídají se krátké trasy a dlouhými a hladina je pár mm nad spodní ryskou. Můj dotaz zní, žere i někomu jinému GT olej? U předchozí 508 jsem nikdy olej dolévat nemusel mezi výměnami a tohle mě trochu zarazilo. 

IMG_0733.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, patejrik napsal:

 Je tam 5W30 Shell Helix.

NJN, to je tím. Já dávám INEO a je to cajk :D :aut  Totálek je jistota :roker 

A teď vážně. Lepší to zkontrolovat a dekl sundat. Ale je fakt, že ten úník musí být znatelný, aby se to takhle projevilo. Žádné rosení apod. :myslim  Jestli tam nic nenajdeš, tak to bude asi "papkat" :nevim 
Ale dolít 0,5l za 10tis není žádná trága. Co by za to lidi s VTi dali :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic Stejně to je zralé na výměnu, ale jsem z toho trochu nesvůj. U té předchozí 508 nezmizela ani kapka po 15 000 km, kdy jsem na výměnu zapomněl 🙈

Edit: ještě mě tak napadá, nemůže to mít nějakou souvislost s tím, že správně nefunguje adblue? 

Upraveno uživatelem patejrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Pokud

před 16 minutami, MJSytic napsal:

Ale dolít 0,5l za 10tis není žádná trága. Co by za to lidi s VTi dali

Tak nějak. Pokud někde olej nechčije...tak holt Shell motoru nesvědčí :)

Ne každý olej si s motorem "sedne"

Mám několik olejů na své 407 vyzkoušených a dva jsem vypustil daleko dříve, než bylo nutné (Shell HU 5W40 a Sunoco Gold 5W40) z důvodu, že motor byl na tyto oleje hlučnější a Shell zmizel krapet víc, než jsem čekal.

Ale to jen tak na okraj a mimo téma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...