Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 a olej


Pluto

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

@Roboo ahojte, chcel by som poprosit o radu. Mam 508sw 2.0, 2013, 120kw, vin: vf38erhh8cl086219  a chcel by som vymenit olej+ filtre pri 160000km. Pri vybere filtra na olej.autohouse.sk mam na vyber 2 alternativy: skrutkovaci alebo vlozka. Viete mi prosim napisat, ktory mam zvolit? Pri palivovom filtri mam zvolit vnutorny priemer 24mm? Dakujem za energiu a cas. R

Omylem jsem ti to smáznul, jak jsi měl dva příspěvky a druhý přepsal na "tečku", tak jsme si to odebrali pod rukama :aut 

 

 

vf38erhh8cl086219.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ahojte,

@MJSytic : ďakujem za fotku,

@TomasARN:  vďaka za info....

vecičky objednané, už len si nájsť čas a vymeniť to.

Chlapi, ospravedlňujem sa, trošku mimo témy: Včera som natankoval a po 2-3km z pumpy mi zapípalo auto s tým, že na prístrojovke sa mi objavila hláška: Particle filter additive level too low: Repair needed. Máte niekto diagnostiku, aby ste mi vedeli pomôcť nastaviť hodnoty , tak aby boli správne, aditívum by som si dolial sám (máte niekto skúsenosť, koľko ho mám kúpiť - dokáže mi diagnostika ukázať, aký objem potrebujem?) ... Alebo zásadne to nechávate na servis?   Ďakujem Vám ešte raz! R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin 1981: jop, ďakujem za feedback.

Len pre info, bol som sa opýtať v Peugeote NR, cena za 3l aditíva (za predpokladu, že bude treba naplniť celú nárdž) bola donedávna 120€, teraz už stojí 170€. Doliať je možné 1l alebo 3l (podľa fľašiek). Prácu odhadol chlap na cca 60€. Ešte som sa dozvedel, možno to niekomu pomôže, že odkedy zasvieti hláška - až pokiaľ dôjde do aktivácie núdzového režimu je zhruba 6 nádrží. Pekný deň chlapi

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 rok později...

Chystám se teď  na autě (P508, 120kW) měnit olej a byl bych nerad, aby mě něco překvapilo. :)  

Vypouštěcí šroub je pod deklem nebo je volně přístupný?

Jak nejlíp povolit filtr? Golovkou 27 s kloubem , klíčem na filtry, případně jsem se díval, že by to možná šlo i klasickou 27 klíčem? díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauko, vymena je ozajsky jednoducha, vypustacia skrutka je volne pristupna, len musis dat dole tie plasty zospodu. Drzia na par plast cuplikoch a skrutkach(vidlicova desina tusim)...k filtru je trosku tazsi pristup (aj ked zhora)... ja odskrutkovavam veko na drziaku filtra klasickou golou, tusim ale mensi ako 27...
 

Daj si pozor na mierku hladiny oleja, zvykne sa zlomit pri zasuvani  :))

Vela zdaru zelam

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Dotaz na zkušenější :) Měl jsem teď auto na výměně oleje a říkám při předání technikovi (nebyl to autorizák) "Chci tam olej, co tam má být - TOTAL INEO FIRST 0W-30 . Při vyzvednutí auta koukám na papír a tam Shell Helix 5W30 údajně se specifikací ACEA C3 s odůvodněním "To je v pohodě, má to 120 000, tak ať ten olej není taková břečka." Tak si říkám že ok, asi na tom něco bude. Ale stejně mi to nedá se nezeptat tady, je to OK anebo mám trvat na výměně za Total? 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikož jsi nenapsal motor tak se podívej do mazacích plánů shell jestli tam vůbec patří  Mazací plán Shell . Osobně bych si do moderního motoru nedovolil experimentovat a dát cokoliv co nemá normu od automobilky. V podstatě viskozita tě má zajímat až jako poslední a norma ACEA je taky dneska pomalu k ničemu. Tebe by měla zajímat správná norma PSA. Já dávám co je doporučeno přímo automobilkou a to jest Total u mého motoru 1.6 HDI 84kw je to Totál ineo ECS měním po 10000 měním sám s odsátím ze dna protože vana má prolis na šroub a nevyteče vše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...