Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už máte přezuto na zimu


FrantaCV

Recommended Posts

Obě auta jak Peugeot 5008 tak i Citroen C4 Grand Picasso přezuto. Bohužel oboje do nových zimní pneu POINTS WINTERSTAR 215/55 R16 97H a ta cena je o 30% více než minule. Ženě jsem koupil od známého rok jeté zimní, ale když jsem se podívat do TP, tak tyhle kola tam nejsou 😬 ale on na novější C4 GP je má napsané... takže pokud by někdo chtěl (odstraněna inzerce) 😄 

Upraveno uživatelem pavelu96
Odstraněna inzerce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno ze tří aut přezuto, synovo C4. další mají zatím čas.  Dokopal jsem jej k tomu aby byl -dones podrž- přeházel disky vskl.kóji svoje donesl k autu a letní do kóje a zase naskládat, já žel odbornou práci, sundat letní obout zimáky. Přece jen tam kudy jezdí do práce (v 15 hod), ale  hlavně z práce (po půlnoci), cesta jako když drbne hada=samá zatáčka a lesní úseky a i když běžně nikde nic není, tak tam bývá dosti často námraza. Sic nejsou samospasitelný ale jistota je jistota.

Jinak na jaře utaženo na předepsaný moment 100Nm na povolení jsem pak potřeboval odhadem dle utahováku víc jak 400Nm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2022 at 15:04, pavelu96 napsal:

@Jirkap Vytvoř si prosím zde legální inzerát - sem to nepatří.

Nechápu co se Ti na tom, že inzerce patří do inzerce nelíbí, ale to nebude můj problém :myslim

 

Asi tvůj systém moderování. Promiň několik let jsem se o fórum staral a moderoval společně s Kurtem, ale takhle se rozhodně nemoderovalo. Jako kdybych to tam dával schválně, ale tohle je mezi řádky.... ale to vlastně taky nepatří do téhle skupiny 🤣 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední zadní je jedno Změř si hloubku vzorku a ty lepší dáš na předek. Ale každopádně by se měl zachovat směr otáčení, na to ale už asi nepřijdeš na které straně ty kola byly, pokud nemají směrový dezén a šipku z boku. 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš stejné gumy, tak je to jedno.

Jestli je neumyli, tak přední budou víc špinavé ( od brzd ).

Ještě je možnost, že popsali, ten "pytel" ( pokud dávají)

Já se snažím to střídat a když nevím, tak lepší vzorek dopředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem svátečně přezul, tedy v pátek. Na vzorku je u všech pneu vidět čtyřka, u dvou ještě trošičku šestka (nokian má hloubku na dezénu), tak nevím jestli dají celou sezonu, spíš ne. Jsem kdysi četl, že Nokian "zapracoval" na životnosti (proběhu), ale já ten pocit nemám. Zimní mají 30t, jestli dají 5-6t budu rád (Alpin 4 daly 45t v pohodě). O letních nokianech (Powerproof), které jsem sundal) ani nemluvím, přemýšlím, že už je na jaře nedám a to mají sotva 35t (Primacy HP daly 53t, GY 50t). S proběhem nejsem spokojený. Ale zimní Nokiany klidně koupím zase, pro mne jedna z nejlépe fungujících gum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, PražskýPežoťák napsal:

Ahoj,

kola jsou stejná. Pytle jsem měl vlastní a ty nepopsali. Dle tlaku poznám přední-zadní ale strany ne, Každopádně díky za rady. 

možná sis nevšiml, že je tu psáno o směrové šipce na pneumatice (mají to dnes skoro všechny pneu), tak se podívej a podle té šipky a tlaku ty gumy přesně určíš, kde která byla na autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No všechny tu směrovou šipku nemají, pouze ty co mají směrový dezén. A to jsou převážně zimní, u letních to bývá taky a ne tak často. 

@Akoc to sice píšou odborníci ale já počítám s tím že přední pneu se sjíždějí rychleji, a taky počítám že ty zadní nejsou sjetý na mraky. Bývá rozdíl půl až jeden milimetr, to si myslím že nehraje tak velkou roli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem poslouchal v telce blba, který udělal kovbojku aj z přehození kol doma na dvorku--prý ta kola nejdou zkontrolovat, navíc nikdo nemá momenťák a pak hrozí deformace závitů, nebo kolo odpadne z auta 😯🙈, a když začal o tom, jak je hrozně nebezpečné jezdit na celoročkách v zimě, tak jsem to radši vypnul 😉, kolik blbců se dneska může živit kravinama  👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...