Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už máte přezuto na zimu


FrantaCV

Recommended Posts

před 25 minutami, pavelu96 napsal:

Oživím zaniklé vlákno.

Oživuje se na začátku podzimu každý rok.... Ale určitě jej nelze označit jako "zaniklé".... Samozřejmě to je jen upřesnění nepodstatných skutečností...., :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pavelu96 Ty Bridgestone jsem chtěl letos koupit, akorát já naštěstí jen 16". A když jsem dnes v 16:00 dojel do pneuservisu, tak mi majitel říkal, ať nevěřím testům, že na suchu jsou hlučné. Asi chtěl prodat něco jiného :) Nakonec mi nabídl za dobrou cenu Goodyeary, tak jsem mu na to kývl. Objednal jsem se na 19.10., ale dal by mi je na auto klidně hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd Kleber s valivým odporem - E - asi nechci. Ptám se konkrétně na ty Bridgestony.

@Péťa dobré vědět. Mrknu asi na stejnou cenovou hladinu jako jsou Michelin a Continental... 

Takže tomu EU štítku se nedá věřit?

Upraveno uživatelem pavelu96
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hm tak KrisAlp HP3 v rozměru 18 má valivý odpor C - tohle je ale fakt protina. Spíš je zajímavý parametr hlučnost. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já si spíš myslím, že to nemá smysl až tak hrotit ty štítky atd. Pokud je rozdíl na gumě tisíc a místo B je C nebo B místo A, určitě bych to neřešil při 4 tisících na autě. A to nejsem šetřílek. Důležité je koupit nějakou značkovou gumu na základě nějakých zkušeností, popřípadě nějaký test aby nebyla někde vzadu a dle toho bych se rozhodl. Každopádně ty značkové gumy většinou propadák nejsou. Já šel původně pro Michelin Alpin 5, cena přezutí cca 17 tisíc a po pohodovém pokecu s chlapíkem v pneuservisu jsem tam nechal nahodit Kleber za cca 13. Ani jednou mě nenapadlo že bych udělal špatně, na sněhu jsou super. Ale na léto kdy vím že z auta ždímu celé stádo koupím určitě to nej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HanysR - přesně moje řeč, na "štítky" já osobně z vysoka prdím - a to nejen u pneu, ale třeba i u bílé techniky. Radši dám za značkovou pračku, myčku nebo ledničku cenu někde uprostřed spektra a nebudu mít A+++, než přihodit mnohdy i hodně tisíců, abych měl momentálně to úplně nejlepší, které stejně budu za 10 let potřebovat vyměnit, přičemž ten "rozdíl" v ceně se mi tak tak povedlo srovnat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pavelu96Po dôkladnej porovnávaní som minulý rok kúpil 17" Bridgestone Blizzak L005 (nie XL) a minulú zimu som s nimi jazdil v 2008 SUV. Bol som spokojný. Dobre držali na mokrej vozovke a bez problémov sa driapali do kopca po lesnej ceste s utlačeným snehom pri aktivovanom grip control móde "sneh", ako aj zjazd po zľadovatelej lesnej v ceste pri aktivovanom "hill descent control". Viaceré autá predo mnou sa hodne šmýkali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Péťa napsal:

@Dave_k..

... .. vždy když přehodím kola, tak si myslím, že mě začalo hučet ložisko.

Zase aspoň máš jistotu, že tam to ložisko je 

My, když máme doma "tichou domácnost", tak mi ten klid přijde neskutečně traumatizující a vždycky se těším, až nastoupí zase "běžné stavy" . 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já letos kupuju Nokian Snowproof, měli by být lepší než WR D4 který byli super. A nějaký WR jsem měl i na 406 a nikdy nezklamali. 

Jinak jsem doted měl Conti TS 860 a jako dobrý, ale rychleji se sjižděli, to samý na 406 Conti TS 850.

K Bridgestonům, ty gumy hučej všechny, řikal mi to i servisák, jak letní tak zimní. Na Swiftu mame z vyroby letní a jsou prostě slyšet, ale zase je to japonská guma a asi bych jí věřil stějně jako třeba Continentalu, který je ve stejné třídě

 

A @Péťaovi Dunlopy, no ty když se sjedou na cca 5mm tak hučej, ale myslim že to není problem jen tyhle značky

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...