Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už máte přezuto na zimu


FrantaCV

Recommended Posts

Tak jsem dnes zajel na chalupu a po necelé hodince (včetně umytí letních) se ocitly na autě zimní papuče na svou poslední sezonu. Maji necelých 5 mm a to se smete 😞. Teď tam jsou Firestone Winterhawk Evo2, ale připadají mi poněkud hlučné. Na služebním mám Nokiany a jsou podstatně tišší, takže za rok tam půjdou asi tyto.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už někdo zkusil ruskou ruletu? Jó, zkusil, jen už nemůže odpovědět :aut

Díval jsem se a cena Tomketu je na polovině levnějších gum, tak nevím jak to bude s jízdními vlastnostmi. Každopádně že je něco levnější neznamená že je to špatný nebo naopak, že když platím za "značku" tak že to musí být super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomkety si nechava vyrabat od spolocnosti Linglong. V poslednej dobe sa tieto vychodne znacky dost zlepsili, ako si pamatam, ze dnes uz bezne znacky sa snazili uchytit v 90.rokoch...

ak mas dost zaujimavu objednavku, mozes si nechat vyrobit pneu so znackou Peugeot Club :-)

Stale si vsak myslim, ze Tomket investuje hodne do reklamy, takze aj to je zahrnute v cene a pneu v podobnej kvalite pod povodnou znackou pripadne znackou ineho distributora zo zap.europy moze byt lacnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barum Polaris 5. Dobré za rozumnou cenu.

K té výdrži: už jsem dříve psal, že zásadní vliv má to, jak a kudy se jezdí. Takže letos opět výsledek měření, stejný jako loni:

- zimní gumy Barum Polaris 3

- obuty na podzim 2017, na Octavia II

- jezdily celý rok, tedy i v letošním horkém létě, ujeto asi 65000 km

- trasa Varšava a zpět, tedy hlavně roviny, bez velkého brzdění a zatáčení

- po roce mají zadní více než 6 mm a přední 4,7 mm (nové měly 8,3 nebo 8,5)

Takže veškeré domněnky a testy jsou takové individuální.

Naproti tomu tady mám Peugeot 301, který denně jezdí zatáčkovitou cestu, ostrý jezdec. Za rok a třičtvrtě najel 34 000 km, sjel letní Micheliny úplně (1,8 mm) a k tomu půlku zimních Polaris 3 (zůstalo 5 mm). Takže za 34 000 km ojel jeden a půl pneumatiky, včetně letních.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo Ty by jsi měl vymýšlet podmínky testování pneu a ne ty jejich umělecké laboratoře. Protože tyhle Tvoje zprávy mají daleko větší vypovídající hodnotu než to že nějaký osel mydlil gumy za polárním kruhem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ skorobrácha taky povídal že minulí týden tak dvě auta za den a od pondělka dělají dvě auta do hodiny. A zítra prej půjde na noční aby tam nemusel v neděli.

Já na svoje vlítnu asi o víkendu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebudeš mít strach na těch sjetých letních gumách jezdit přes zimu? Já jednu sezónu po zimě přezul na letní a na druhý den ráno trochu nasněžilo, ujel jsem pár set metrů, auto zaparkoval u obchoďáku a šel na autobus.. Prostě to hodně klouzalo a lítal do stran

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi sem se blbě zeptal--prostě budu na nich jezdit, dokud to pude, pak přezuju...,jde mi spíše o to, že pojedu na chalupu a třeba v půlce listopadu nasněží--tak na kolik mě ''ohodnotí'' , když pojedu na letních jen domů a pak normálně přezuju na zimní...

ty letní mají 2mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Milhausekkk napsal:

Už někdo zkusil ruskou ruletu? Jó, zkusil, jen už nemůže odpovědět :aut

Díval jsem se a cena Tomketu je na polovině levnějších gum, tak nevím jak to bude s jízdními vlastnostmi. Každopádně že je něco levnější neznamená že je to špatný nebo naopak, že když platím za "značku" tak že to musí být super. 

Tak nankang, barum, matador a tomket stoji podobne.

Nakonec tam asi fouknu nankangy, ty uz mam vyzkouseny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...