Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už máte přezuto na zimu


FrantaCV

Recommended Posts

Fakt jak klasicky cesi, co nejvic a co nejlip neco ocurat. Proc se neridit tim co uklada zakon? Jestli sou povinny zimaky od 1.11. Do 31.3 tak je nasadim. Pokud je zakonem dano minimalni vzorek 4 mm budu jezdit do 4 mm. By me zajimalo jak byste se chovali kdyby vam nejakej frajer kterej resil veci jak se resi tady zranil clena rodiny. Hned byste ho idealne ukamenovali.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt jak klasicky cesi, co nejvic a co nejlip neco ocurat. Proc se neridit tim co uklada zakon? Jestli sou povinny zimaky od 1.11. Do 31.3 tak je nasadim. Pokud je zakonem dano minimalni vzorek 4 mm budu jezdit do 4 mm. By me zajimalo jak byste se chovali kdyby vam nejakej frajer kterej resil veci jak se resi tady zranil clena rodiny. Hned byste ho idealne ukamenovali.....

 

 

Souhlasím ;)  Stydím se trochu že jsem 306 ještě nepřezul ale jelo se s ní od začátku měsíce jen asi 2x a jen po Praze, přes den..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se divim ze se to resi.
Treba u sousedu v nemecku .... pokud zacne padat myslim ze i v pulce cesty nemec zaparkuje a hold bude cekat nez roztaje pokud nema patricne vybaveni.
Proste ctit zakony a narizeni "ALE" myslet u toho.

Sam taky brecim kdyz pred cca 14dny zacalo prituhovat tak se prehodili a ted je to vo nicem .... ale jezdim i casne z rana a co pak?
A muj nazor lepe sjet o sezonu drive gumu za cca 1500,- nez nekde rozstipat auto /ikdyz ted v tomto pocasi ... by to na zimakach nebyl asi problem :(

 

Pred chvilkou jsem predjizdel tri kamiony a pri vetsi rychlosti uz mimo toleranci bylo to znat ze auto "nesedi" pripadal jsem si jako ve stare Skode S100 s kladkou misto hrebenu :(

A muzeme psat na novo zda lepe dojizdet a nebo vyhazovat   :myslim  v lete zimaky .... :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fruktis: Ano to máš pravdu, ale pokud máš vůz pojištěn na havárku a do někoho to narveš v období kdy máš mít již přezuto, pojišťovna se s tebou nijak nebaví a pojistku ti nevyplatí. Ale upřímně, letos jsem to nechal taky na později a jedu na přezutí až příští týden.

Upraveno uživatelem Honza z Nera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Němec ví, že za to, kolik zaplatí pokutu to auto klidně přezuje (nemyslím práci, ale vše, včetně pneu).

Ale nebral bych to tak striktně. I Němec řeší povinnost a potřebu.

 

Po pravdě bych ty pitomý alpiny docela rád "odjel", ale ani minulá zima se na nich nepodepsala žádným nadměrným opotřebením. To je fakt jediný parametr, ve kterém vynikají.

Ale nevnímám na zimních nějaký "problém" s ovladatelností. Vnímám rozdíl mezi 16" a 17", vnímám rozdíl v hluku, ale co do ovládání si naprosto nestěžuji. Tedy alespoň na suchu, vodě. Na sněhu mám k alpinům výhrad habaděj.

 

Honzo, ale to je nesmysl, co píšeš. Zákon jasně určuje, kdy musíš mít zimní pneu a termín od-do platí jen tam, kde je značka zimní výbava.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz se tu bavite o sousedech v nemecku ma nemecky ridic potrebu cokoliv ukecavat? A je jedno co rychlost, pneu, parkovani apod. Nema protoze vi ze dostane takovou pokutu ze se mu protocej oci v sloup. To jen ceskej narod se snazi vse okecat, aby ndostal nahodou pokutu, aby nahodou nesjel zimni pneu o par mesicu driv, aby neutracel penize kvuli novym pneu. Ale na chip tuning, a ostatni serepeticky penize sou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pacho69: ale představ si třeba situaci kdy jedeš z práce brzo ráno, teplota je lehce nad bod mrazu a ty hodíš auto dejme tomu do škarpy. Pokud ti přijede policajt a do protokolu napíše na čem si jel, máš jistou šanci, že pojišťovna se bude cukat a plnění např.krátit. A nikoho moc nezajímá, že značka zimní výbava je o 100km jinde.

Upraveno uživatelem Honza z Nera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že vnímání Německa jako státu, kde se nedělají přestupky a kde se nemilosrdně trestají je dnes hodně přehnané. Ano, mají více zakořeněné vnímání autority policie (navíc ta je málokdy buzeruje bezdůvodně), ale přestupky dělají naprosto běžně, stání na zákazu zastavení, parkování ledaskde, odboční na zákazu odbočení, jízda rovně z odbočovacího pruhu, předjíždění odbočovacím pruhem... Co si třeba nedovolují, to je podjíždění kolon odstavným, to když by tam viděl policajt, tak mu bez milosti sebere papíry na fleku a bude to klasifikovat jako obecné ohrožení), bezdůvodná jízda v levém jízdním pruhu na dálnici je trestá podobně, jako nedodržování bezpečné vzdálenosti... Prostě jejich vztah k zákonům a vyhláškám je jiný, množství paskvilů v jejich právním řádu je minimum a způsob výchovy a následné represe je prostě na vyšší úrovní, než tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale v zákoně a následně vyhláškou je toto ošetřeno. Pokud máš havarijku (jako že to ani jinak bejt nemůže), když sis škodu způsobil sám, pojišťovna ti to samozřejmě zaplatí. Od toho je pojištění. Pokud by ti to platit nechtěla, musela by ti prokázat úmysl ji poškodit. Krátit plnění ti bude, nejspíš o spoluúčast, jinak k tomu nemá důvod.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pacho69 dnes je tu 11,silnice bude mít kolik 9?, pod mrakem, řekl bych že to bude skoro stejně...záleží na situaci, intenzite brzdění, zda bude pneumatiky zahrate a pod.

Ale to já neresim...já říkám že pokud to v létě neubrzdis na zimních, Protože prostě má delší brzdnou dráhu...A narves to do někoho zezadu, co to ubrzdil, tak ti může být jedno jaký pneumatiky máš. Stejně se ten naboreny na tobě zahoji sakum prdum.

Za mě tedy v létě letní...v zimě zimní...pokud tedy v zimě je ráno rekneme pod 7 stupni, jezdil bych na zimních. Pokud nad tak na letních. Čisté můj názor a zkušenosti.

Ale každý si jezdete na čem chcete a jak chcete. Nejdůležitější clanek v autě je ten co sedí mezi volantem a sedackou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pacho69 dnes je tu 11,silnice bude mít kolik 9?, pod mrakem, řekl bych že to bude skoro stejně...záleží na situaci, intenzite brzdění, zda bude pneumatiky zahrate a pod.

Ale to já neresim...já říkám že pokud to v létě neubrzdis na zimních, Protože prostě má delší brzdnou dráhu...A narves to do někoho zezadu, co to ubrzdil, tak ti může být jedno jaký pneumatiky máš. Stejně se ten naboreny na tobě zahoji sakum prdum.

Za mě tedy v létě letní...v zimě zimní...pokud tedy v zimě je ráno rekneme pod 7 stupni, jezdil bych na zimních. Pokud nad tak na letních. Čisté můj názor a zkušenosti.

Ale každý si jezdete na čem chcete a jak chcete. Nejdůležitější clanek v autě je ten co sedí mezi volantem a sedackou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady svítí sluníčko ;)

 

Letní guma na suchu (pokud nebude mrznout a pokud to není wanli) zabrzdí prostě lépe než zimní. Já už jezdím na zimních od konce října (byli jsme s Soldenu), ale povětrnostní podmínky zde mne k tomu rozhodně nenutily. Hodně mých kolegů se teprve chystá přezouvat a já je chápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně než někdo začne někdo vykřikovat něco o pokutách v Německu, mohl by se aspoň orientačně podívat, kolik kde jaké pokuty vlastně jsou. Třeba by pak s obrovským překvapením zjistil, že vůbec "není jedno za co", ale že řada pokut je v Německu NIŽŠÍCH než u nás i v absolutní hodnotě, natož pak s uvážením rozdílů v platech.

 

Pár malých příkladů:

rychlost v obci o 11 - 15 je za 25EUR oproti našim 1.000,-Kč

rychlost v obci do 20 je v Německu bez bodu, u nás od 6 (!) za 2 body

rychlost mimo obec do 15 je za 20EUR a do 20 je za 30EUR, oboje bez bodu, u nás od 11 do 29 za litr a dva body

 

Parkování zpravidla za 10EUR, ale to je u nás často za pár stovek taky, takže tak nastejno.

Co mají naopak oceněné důkladně různé ohrožování, lepení se na zadek atd., což se u nás pro jistotu reálně nepostihuje vůbec, ale to už je bohužel jiná písníčka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...