Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Huštění pneu


stembi

Recommended Posts

Ahoj, tak jsem musle vyměnit přední pneu, protože jsem je měl sjetý. V servise mi řekli, že jsem je měl přehuštěný a sjely se uprostřed. Je to pravda, na kraji jsem měl pořád 6 mm vzorek, uprostřed jen asi 2 mm. Na kolik hustíte pneu? Já mám na dvečích takovou ceduku a tam je, že přední kola mám hustit na 2.4, zadní taky jen u plně naloženýho auta mám dohustit zadní na 3.0. Rozměr pneu je 185/65/14 a mám tam Pirelli 3000E.

Vím, že první gumy mi vydržely skoro 80 tis km, teď mi vydržely asi jen 20 tis km (pořád používám stejný typ pneu).

Je možný, že jsem někde dohustil u špatnýho manometru.

Taky mi v pneuservisu ukazovali tabulky pro jiná auta používající stejný rozměr pneu a například Opel Astra má doporučený huštění jen na 2.1 a přitom je to stejně těžký auto. Tak jak to vlastně je? Začali tam rozvíjet teorii o tom, že Peugeot asi doporučuje mírný přehuštění aby líp vyšel v testech průměrný spotřeby?

[upravil dne 27/9/05 stembi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky hustím na 2,4/2,4, většinou nejezdím naloženej. Michelin MXT Energy 185/65/14. Nevím kolik už mely najeto, auto mám necelé 3 měsíce, pneu jsou absolutně v pohodě.

Díval jsem se teď do příčurky a je tam to samé 2,4/2,4, na štítku na dveřích mám to samé.

Takže bych to tipnul na nějakej špatnej manometr. :(

Bici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...