Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světlo na skříň


Fruktis

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych udělat na šatní skříň světlo, aby bylo vidět do skříně a na zracadlo, co je na skříni. Moje představa je nějaký led světlo, ale háček je v tom, že tam moc místa pro to není...max 1 cm. Nenapadá někoho nějaké vhodné řešení?

Něco jako tu Tu

Nemá někdo zkušenost jak takový pásek svítí? Není to spíš jen bludička?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj bludička to není,spíš bych sem dal foto kam to chceš dát-myslím skříň-v kufru mám 2x50cm studená bílá a svítí to :super

edit: tady je jak to svítí v autě záleží jaká to je skříň a kam to chceš dát a jakou máš představu jak chceš aby to svítilo

[upravil dne 18/10/13 14:13 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skříň je podobná této (skoro identická až na barvy :) ) a nahoře na skříni je rantl, kam bych to světlo chtěl dát.Tu

Problém tam je ale ten, že tam není moc místa a je třeba aby světlo nebránilo v otvírání jednotlivých dvířek.

Možná by šla třebas zapustit lištička?

Svítivosti se teda bát nebudu :) Potřebuju jen aby to udělalo světlo, protože když si tam člověk stoupne a jsou otevřený dveře je tam poměrně tma a člověk si akorát stíní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Led pásek je asi tak max 1cm širokej. Když to natáhneš po celý dýlce tak tam budeš mít světla haba děj :)

např tento pásek http://aukro.cz/akce-led-pasek-epistar-tepla-bila-5050-1300lm-m-i3568624464.html

kolega ho prodává za 150Kč/m

Jen si k tomu nezapomeň dokoupit patřičně dymenzovaný zdroj ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šířka mě ani tak netrápí, jako spíše výška. jelikož je nahoře dřevo, tak tam bude muset být hliníkový profil, aby to nechytlo a aby šli otevírat dveře...takže spíš než pásek, budu muset najít vhodný profil, který tam půjde zasadit nebo zapustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co nalepit pásek přímo na tu horní desku, ale aby svítil do stropu.

Mám to takto v kuchyni a je to bezva. Pásek je vidět (mám ho cca 1cm od kraje) jen z větší vzdálenosti. A pak, není to přímé světlo, ale odražené a rozptýlené. Jednak to neoslňuje a ještě si člověk tolik nestíní.

O teplotu neměj strach. Už to tak mám rok. Už ničím jiným nesvítíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samolepící LED pásky bych taky viděl jako ideální řešení. Takto jsem osvětlil schodiště (světla víc jako ve dne)

post-22450-14109633811044_thumb.jpg

Např. tohle:

http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/14-1-Akcni-zbozi/0/5/84-LED-sestava-5050-300LED-ECONOMY-studena-bila-vodeodolna-IP65-zdroj-konektor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nahoru to směřovat nebudu určitě, je tam stěží dvacet centimetrů prostor, a tam se to moc nerozptýlý. To samé s lepením pásku, nahoru ho lepit nebudu, jelikož horní plocha na skříni slouží jako úložný prostor, a nerad bych si to něčím poškodil.

Takže mám vymyslenou variantu s 1 m lištou rohovou a půjde na horní rantl zepředu, do toho led pásek 1m s výšší svítivosti v barvě denního světla, nebo teplé bílé, zdroj, do lišty mikrospínač na stmívání. Zatím jsem se s cenou dostal něco málo pod 1000.

Ale to je nesložený, takže ještě pájku, abych to mohl připájet. A taky se možná podívám po zahraničních dodavatelích.

ChouLu se na SZ neozval, ale nevím jestli není chyba někde u mě. Sice mi to napsalo, že SZ je odeslána, ale v odeslaných ji nikde nemám. Nebo na mě nemá prostě čas taky možnost :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono těch 20cm je tak maximum. Jelikož většina pásků má úhel vyzařování 120st., takže čím větší vzdálenost, tím větší rozptyl a samozřejmě méně světla před (pod) skříní.

Toho poškození bych se nebál vůbec. Stejně s ohledem na naše drahé polovičky a jejich uklízecí \"mánii\" (utírání prachu) jsem instaloval raději voděodolný pásek zalitý v silikonu.

Ať se ti dílo podaří.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...